Moja materská dovolenka

1. okt 2022

Baby ako trávite čas keď ste samé skoro každý deň až do večer a okrem klasika varenia nejaké upratovanie ako každý deň..obchod .mne chýba muž ale keď mám byť doma tam potom zas mi vadí že je tu ..proste zvyk bez neho ale aj s ním to mi je ľúto ,nejak som si odvykla že príde a večer ..aj keď ho prosím veľa razy nech si nájde čas ..a keď si naozaj nájde tak není som spokojna aj tak lebo viem že to je akoby odomna vynútené..🙈🙄

hederamonstera
1. okt 2022

Zomieram od nudy😂 doobeda mam upratovanie, varenie. Poobede idem na hodku dve kocikovat, ale aj tak sa strasne nudim. Drahy je tiez cele dni prec. Kamosky tu nemam. Prihlasila som sa na kurz malovania. A asi aj zacnem opat malovat. Lenze z tej nudy som tak zlenivela😂

sim_mi
1. okt 2022

@hederamonstera nudis sa pri dietati? 😮 no ja mam 5mesacne, hore mi vydrzi 2 hodky a spi 4x po hodke. rano prebalim, nakrmim, potom sa najem ja, usteliem, dam spat a vypijem kavu - to bud pocas prechadzky alebo doma. Potom vstane, pohrame sa, pocvicime, nakrmime, dam si obed a dieta dalsi spanok. Vtedy zvyknem upratat-mam system, ze kazdy den nieco, jeden den kupelna, jeden den utieram prach, jeden periem atd. Ked sa zobudi tak opat kolotoc jedlo, plienka, ukazujeme si obrazky alebo sa ucime pretocit na brusko, hrame sa na brusku, proste sa venujem dietatu. A zas spat, ja zacinam chystat veceru, vtedy chodi domov manzel, potom ideme vsetci spolu vonku na prechadzku, pocas ktorej vybavime posledny denny spanok. Po navrate vecera, vecerna rutina, kupel, pyzamko, mliecko, uspanie. Den zbehne ani neviem ako, obedy varim len cez vikend, ja obedujem to, co bolo na veceru den predtym, manzel obeduje v praci, vecera vzdy nova. O chvilu zacneme prikrmy a spat len 3x tak sa to zas zmeni, ale este sa mi nestalo, aby som sa nudila.

hederamonstera
1. okt 2022

@sim_mi no vidis, ja sa nudim a stiham to co ty, plus uz varim prikrmy. A obaja jeme od ranajok po veceru doma, takze varim denne. Maly sa zahra sam aj hodinu, nebudem ho pri tom vyrusovat, nech len je pekne samostatny.
Mozno mam na mysli taku tu intelektualnu nudu, ten hrozny stereotyp.

sim_mi
1. okt 2022

@hederamonstera vidis, aka si sikovna 🤷‍♀️ na matersku som isla pripravena na stereotyp, zatial nedosiel, uvidime neskor

lalala94
1. okt 2022

Ja sa tiež nudím na materskej, tak aspoň obrusujem angličtinu, nech nevypadnem z cviku a učím sa na certifikáciu. Dosť veľa záleží od dieťaťa, moja je zatiaľ v pohode.

hederamonstera
2. okt 2022

@sim_mi aj ja som s tym do toho sla;) ale prezivat to je o inom ako sa na to “pripravit”.

hederamonstera
2. okt 2022

@lalala94 kde si robis tu anglictinu? Online ci chodis do nejakej skoly?

lalala94
2. okt 2022

@hederamonstera ja už mám svoje zdroje a spôsoby, čiže doma. 🙂
Na počúvanie a slovnú zásobu - netflix, amazon prime, youtube videá + príprava na tú certifikáciu je z mojej pracovnej oblasti (IT) a tam mám všetko len v angličtine

Gramatika + slovná zásoba - English Grammar in use, English Vocabulary in use a cvičebnica anglickej gramatiky

Písanie - tandem.net

Rozprávanie - italki.com + FB (je tam skupina Učíme sa učiť sa jazyky a dá sa tam nájsť parťák zadarmo, italki je platené)

Tie veci si striedam, nezaberá to veľa času, akurát k písaniu som sa ešte nedostala, lebo sa mi vôbec nechce a konverzácie môžem dávať len večer, keď malá spí, ale to musím pozbierať energiu, čo sa mi málokedy podarí. 😀 Niekedy si ale sama pre seba nahlas aspoň niečo poviem (o svojom dni a tak) nech mám dobrý pocit, že som neosprostela. 😀

hederamonstera
2. okt 2022

@lalala94 dakujeeem☺️ Ja anglicky rozumiem velmi dobre, presne kvoli youtube a pod. Len sa potrebujem rozkecat a rozmyslam, ze si spravim tiez nejaku certifikaciu, nech to mam do cv, ked pojdem opat pracovat a mozno budem hladat nieco insie, kde ju vyuzijem. ☺️

lalala94
2. okt 2022

@hederamonstera na rozprávanie jednoznačne italki - máš tam lektorov z celého sveta, rôzne akcenty a aj ceny. Vv zásade ťa to vyjde lacnejšie ako konverzácie so slovenským učitelom a je to podľa mňa o dosť lepšie. Pred materskou som to aktívne využivala a kecala som s rôznymi učitelmi z UK, Ruska, Turecka, Kanady, z Južnej Afriky. Ak nechceš do toho dávať peniaze, tak potom tá skupina na FB - sú tam Slováci, ktorí sa učia angličtinu ale aj iné jazyky. 🙂

gabca025
2. okt 2022

Popravde, ja by som potrebovala každý deň navyše aspoň 5 hodín. Keď malý spí (cez deň a večer) tak pracujem. Mám polovičný úväzok a našťastie môžem robiť z domu. Ešte si robím externe ďalšiu vysokú školu, tak aj tomu sa musím venovať po nociach. Práce okolo domácnosti robím spoločne so synom. Manžel je teraz dlhodobo pracovne mimo, tak som na všetko sama. Varím raz za dva dni. Za každého počasia sme veľa vonku. Ja sa veru nestíham nudiť a som tomu rada. Ja som typ človeka, čo potrebuje viac povinností, aby všetko stíhal.

majlo1234
2. okt 2022

Ja som bola pred tehotenstvom aktivna, vela som sportovala, chodievala na turistiku na cele dni, jazdit, bajkovat, na skaly…teraz sa horkotazko dokopem, vsade sa trepem s dietatom, lwbo muz je cele dni prec a casto aj cez vikendy, a ja nechcem furt sediet doma. Ale zaroven sa citim vycerpana a chyba mi take to nic nerobenie kludne a regenaracia a asi aj spanok. Takze potom mam dni, ked jeho spanky len presedim pred telkou a prezerem

autor
2. okt 2022

@majlo1234 nechem sa prejedať .lebo to mi ide dobre fakt a teraz hlavne keď je jesenné počasie. Niečo by to chcelo ale neviem že čo .áno chodím s ním všade ale zas rada ja len niečo vymyslieť

majlo1234
2. okt 2022

Ja som sa teraz prihlasila na jogu a plavanie, tak hadam nebudem len zrat. A este som so kupila vlnu, ze sa naucim strikovat, ale ktovie😀ja sa zvyknem do vsetkeho vrhnut po hlave a po par tyzdnoch ma to prejde