Materstvo je ťažké

28. júl 2022

Len taky povzdych. Deti milujem obidve chcene planovane. Len ma nikto nevaroval ze je to az taketo narocne. Maju 4a2 roky. Starsi je autista tak k nemu este iny pristup. Hlavne mi pri nich niekedy chyba trpezlivost. Manzela pocuvaju mna vobec. Starsi ked kricim sa mi este smeje. Stale nieco vymyslaju vystrajaju a ja uz niekedy nevladzem a mam hrozne nervy ze ako by som najradsej odisla. V era sa nam prvykrat od kedy sa narodili podarilo ist s manzelom na pizzu samy drzali sme sa za ruky uz som aj zabudla aky je to krasny pocit. No do hodiny volal vynervovany dedo kde sme tolko ze uz s nimi nevie poradit tak sme sli rychlo domov. Chyba mi taka " volnost". Ked niekam chcem ist manzel mi nebrani sam ma posiela no ja chcem ist s nim nie sama. Vzdy sa takto delit ☹️

54tinka54
28. júl 2022

Rozumiem ti. Starší nechodí do škôlky? Plus ak to je možné, začni si hľadať prácu a na materskú môže ísť aj manžel. A potom od troch rokov aj mladší pôjde do škôlky a už to budeš mať trochu odľahčené, nebudeš mať z nich toľko nervov, keď budú v škôlke a ty v práci.

selest
28. júl 2022

Presne ti rozumiem kedze to mame doma velmi podobne. A velakrat mi je luto ked vidim ine mamicky ako idu s viac detmi len tak na zmrzlinu, alebo vifim fotky z dovoleniek atd. My sme radi ak sa dostaneme von z bytu aj to sa vrieska v kuse..pre mna uz ked si vybehnem na postu ked muz postrazi obe deti, lebo nik iny ich obe nepostrazi, je ako dovolenka. Vecera mimo domu vo dvojici je scifi

autor
28. júl 2022

@54tinka54 chodi starsi do skolky ano nastastie inak by som sa uplne zblaznila :D v skolke ho velmi chvalia aky je dobry ako poslucha. No mna vobec. Teraz ma dva tyzdne prazdniny tak tu mam s nimi veselo. Ano uz som aj rozmyslala dat mladsieho v septembri tiez ale nevychadza to financne. Mam mat pracu z domu len to sa akosi natahuje. Tak je to take vselijake niekedy uz ozaj nevladzem

petricka22
28. júl 2022

Sup do roboty a deti skolka/jasle… musis to len vydrzat. Ked budu starsi, bude to lepsie.

autor
28. júl 2022

@petricka22 ved to si stale vravim ze vyrastu vyrastu no to este potrva ked niekedy ma tak uz vytocia ze mi je az zle

janickacrazy
28. júl 2022

Zaplatiť si občas opatrovateľku na pár hodín, oddýchneš si trochu. Psychohygiena je dôležitá, len u nás sa to stále veľmi podceňuje. Ja už mám síce väčšie deti, ale majú tiež diagnózy všetci traja, takže je to náročné občas, hlavne teraz cez prázdniny. Už si hovorím, že ešte mesiac vydržať a bude lepšie. 😂😅

danica2711
28. júl 2022

no čo ti na to povedať? Chcela si mať det? Máš. Tak teraz už len vydržať... Nepanikár, všetky (okrem zopár supermatiek, kotré to jakživ nepriznajú) sme bývali často v situácii, kedy sme prekliali ten blbý nápad mať deti a jediné, po čom sme túžili, bola jednosmerná letenka kamkoľvek... potom sa na teba ten malý zmrd zrazu usmeje a pohladí ťa ručičkou a ty sa rozleješ na červený koberec, po ktorom môže kráčať... Tak to proste chodí, raz hore, raz dole - tie zlé momenty čím skôr zabudni a dobré ulož do pamäti, aby si sa mala na čo tešiť