Manželovi sa nikam nechce ísť

12. jún 2020

Ahojte maminky,

Máme s manželom menší problém, teda asi ho mám iba ja 😀
Máme syna, ktorý má 18 mesiacov. Je zlatý, také poslušné dieťa, kam ma položíš tam budem.
Pred narodením syna sme dosť pochodili po Európe, po Slovensku... Navštevovali pamiatky, chodili na výlety, dovolenky.
Odkedy máme syna, boli sme spolu raz na dovolenke, inak sme stále doma. Občas jednodňové výlety, ale aj to už od septembra nič. A dôvod? Jemu sa nechce, že načo si ničiť syna zmenami.
Ako keby bol nejaký zlý počas výletu alebo doma, ale jemu je vyslovene jedno či sedí doma na gauči alebo sedí v autosedačke.
Už som upustila od týždenných výletov, ale aspoň do zoo by som rada išla 😁
Ja teraz neviem či ho mám proste donútiť alebo sa mám vybrať sama s malým. Bývame v byte, odsťahovali sme sa mimo rodín, nikoho tu nemám, no nudím sa doma len s krpcom. Možno keby bol náročný tak na to ani nepomyslím, ale tým že on je fakt v pohodičke, tak by som rada ešte pobehala niečo nové aj s ním.
Manžel je inak super otec aj manžel, o syna sa postará ukážkovo od nakrmenia až po okupanie, doma pomôže (na povel keď poprosím 😀 sám od seba nie), keď chcem niečo kúpiť, žiaden problém (ale objednaj si to, nechce sa mi behať po obchodoch), no dokonalý chlap ktorý zlenivel a nechce sa mu vytiahnuť päty z domu 😀
Ja by som si rada ešte užila kým máme len jedno dieťa, určite je to jednoduchšie zbaliť sa na výlet ako mať dve deti. A druhé ani nemusí byť taký pohoďáčik.

tenerifka
12. jún 2020

Chod sama s malym. Manzel zlenivel, ale ked zisti, ze ides bez neho, pravdepodobne ho to nakopne

lucilaines
12. jún 2020

Ja mam podobne stareho syna a pred jeho narodenim sme s manzelom boli naozaj velki cestovatelia. Niekolkokrat do roka sme lietali kade tade po svete. Ja som ho k tomu dotiahla, lebo proste ja som taka, bez cestovania doslova trpim. Uz ked sme maleho cakali, vsetci sa mi smiali, ze no uz si docestovala a ja som im hovorila, ze no to sa nebojte. Ako sa syn narodil, jasne, ze prvych cca 10 mesiacov sme boli doma. Potom prislo leto minuly rok a ja som zacala spekulovat a rozpravat co kde by sme mohli ist. Manzel z toho nebol nadseny, nepovedal nie, ale presne ako tvoj tisic ufrflanych vyhovoriek, ze s takym malym a lietadlom a ako to zvladne a bla bla, vzdy sme proste sa dostali do slepej ulicky. Tak som nam proste bookla letenky a jemu som len oznamila, ze ideme. To si mala pocut to frflanie a katastroficke scenare. Povedala som mu, ze vie, koho si bral, tak teraz nech neni prekvapeny. No nakoniec sme s malym stihli za to leto dve dovolenky pri mori, dalsiu v novembri v egypte a teraz v januari dokonca USA. Manzel frflal po kazde. Ja som si ho vypocula, vsetko zariadila, povedala mu ze dobre to zvladneme. Nakoniec po kazdom jednom raze bol nadseny a dakoval, ze som ho k tomu dokopala, maly to zvlada krasne a to je teda ovela narocnejsi ako tvoj a vsetci sme spokojni. Viem, ze nepotrebujes hned lietat na druhy koniec sveta a bude ti stacit vybehnut niekde sem. Moj point je, zariad si sama a manzelovi len oznam, ci sa prida. A nenechaj sa otravit chlapskymi ufrflanymi recami, keby som ich pocuvala, tak doteraz nikde nie sme.

lenuliatko84
12. jún 2020

My sme s malym stalr niekam chodime,je to nad maly cestovatel

brita7777
12. jún 2020

vyzera to, ze je unaveny, ani mne sa kolkokrat nechce ist s detmi, cestovat atd je to unavne, velakrat idem aj tak, no potom som ozaj ako zbity pes, rytmus sa Vam poriadne zmenil, niektorych muzov musis dokopat k aktivite bohuzial 🙄
aleked to tak zhrniem na nejake dovolenkovanie sme nemali zatial cas, iba ak by sme mali pri sebe starych rodicov inakby som to asi pri takych malych detoch nenazyvala veru dovolenkou 🙂

siska53
12. jún 2020

V okolo nie si ziadne akcne maminy, s ktorymi by si sa dohodla?

s_a
12. jún 2020

A chodí do práce? Lebo ty sa možno s malým nudíš, ale on uz doma nemá toľko oddychu ako predtým a ešte ked aj do roboty musí chodiť.. Ale podla mna sa to časom zmení zas a bude mať viac chuť niekam chodiť

brita7777
12. jún 2020

inak aj moj muz je taky domased, niektori muzi su visc akcni ini menej, zavisi, ci mas energiu byt ten "boss" co povie, ide sa tam a tam..ale v kazdom pripade by ste sa mali porozpravat v klude, ako si to predstavuje 🙂

evkamotka
12. jún 2020

Pocas dna kym je v praci si s malym vybehni po okoli. Mozno uvidi ze dieta je v pohode aj zy stastnejsia-narovinu na to upozorni. No chapem aj muza, ide z prace domov, kde sa tiez nezastavi, neoddychne.

11iva11
12. jún 2020

S jedným a ešte k tomu pokojným dieťaťom sa dá robiť všetko. Do ZOO môžte ísť aj vy dvaja bez muža, alebo na hocijaké jednodňové výlety v okolí. Radšej choď sa o synom, ako sa pozerať na ofučaného muža, ktorý išiel z donútenia. A potom, keď prídeš domov, hovor, ako bolo super a nabudúce sa k vám pridá možno aj sám 😉

jaass
12. jún 2020

áno skús isť sama a potom uvidiš :D :D :D po case uz len spolu budete chodit 🙂

leuchtturm
12. jún 2020

Ved chod sama na vylet s dietatom a nechaj manzela Doma oddychovat.

heidy222
12. jún 2020

U Nas je to naopak, ja som ta negativna a manzel chce vsade chodit. Mame 2 male deti a psa. A vzdy proste zaveli, hentam ideme na turu, tam ideme do restiky, podme na vikend prec, dovolenka Roadtrip namiesto all inclusive atd. A nakoniec som VZDY rada ze sme isli a uzijem si to, som rada ze ho mam, ze to iniciiuje.

marca12
12. jún 2020

Zorganizuj a oznam,ze idete,frflanie si nevsimaj. Mozno aj sama so synom je dobry napad,ale ja som za to,aby rodina drzala pokope.