Máme ročné dvojičky, ale muž sa veľmi nestará

25. jan 2023

Ahojte, som matka dvojiciek rocnych. Chcela by som povedat, ze som ocakavala od muza viac starostlivosti a zaujmu o deti… ked pride z prace lahne pred tv alebo je stale na mobile uz mam na to obcas nervu a upozornim ho, ze nech sa venuje detom nech im ukazuje, hovori a uci ich nove veci… robi to par minut, a potom zas pokracuje vo svojom. Ocakavala som trochu viac starostlivosti.. samozrejme mi pomoze ked potrebujem, to by som krivdila, keby poviem ze nie…ale aj tak som myslela, ze bude viac starostlivejsi.. ako to mate vy so svojimi muzmi? Dakujem

pribinak
25. jan 2023

Chodíš aspoň raz týždenne pre svoju psychohygienu do fitka? Alebo na nejaký kurz?
Ak nie tak začni. Tak ho najviac donútiš byt viac v kontakte s deťmi

viestta
25. jan 2023

Nechavat ho sameho s detmi, nech sa postara. Aspon na hodinu. Naucia sa spolu vychadzat

terezka2911
25. jan 2023

Príde domov a preberá štafetu, pokiaľ nemá nejakú robotu, ktorú ja neviem urobiť.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akriakova
25. jan 2023

Mali sme 2 ročnú dcéru, ostala som opäť tehotná,plánované... S dvojkami... Tehotenstvo viac menej bez muža a po pôrode si potreboval biedacik oddýchnuť od nás aj od práce a išiel preč...akurát sa zabudol vrátiť 😂😂😂 nejdem sa ľutovať to nie... Len ti chcem povedať,že buď rada, že robí aspoň niečo, možno mu to časom dôjde, že potrebuješ aj ty oddych bez toho aby si požiadala o pomoc s deťmi 😘😘

lucia.t
25. jan 2023

@akriakova bože, to mi je ľúto, ako to zvládaš??

lenkakravcova
25. jan 2023

Co vidím v okolí ale aj doma, tak muži začínajú mať taký ten otcovska vzťah k deťom poväčšine od 1,5-2 rokov, kedy tie deti už aj zvyknú viac interagovat s okolím. 🙂
Dovtedy sú to skôr mamkine bábätká. Výdrž ešte pár mesiacov, verím, že aj u vás sa to zmení k lepšiemu, keď deti budú behať a rozprávať. 🙂

tiezjedna
25. jan 2023

takýto postoj nepoznám a po pravde ani nechápem... manžel sa deťom venuje od narodenia, zaujíma sa, stará sa, venuje sa, proste má rodinu a podľa toho sa chová. Beriem to ako samozrejmosť a toto čo popisuješ mi príde úplne absurdné

lija22
25. jan 2023

ahoj. v podobnej situacii som bola. a ja som uz nevladala pri dvojickach a on si chodil domov relaxovat. Teraz uz viem, ze on to nechapal o com to je mat dve deti naraz a este k tomu prve. Nemal skusenosti jednoducho. Po dohode zacala rutina, pride domov naje sa a prasi von s detmi v koci minimalne na hodinu za akehokolvek pocasia a je fuk ci budu hodinu chodit do koliecka, ci pojdu do tesca alebo na ihrisko. Ujalo sa to. Je mi uplne jasne, ze si rok nevyspata a uz je toho too much. Ja som bola az vyhorena, uplne znicena a nevedeli sme najst spolocnu cestu. a tak raz ked som sla k mame s deti do ineho mesta som mu napisala, ze uz pridem len po nase veci. to neber ako radu. u nas to bola uz vyhrotena kriza a nevidela som ine vychodisko. Nastastie otvoril oci, prestal pocuvat jebnutych kamaratov, co ani deti nemali a odvtedy je vsetko tiptop. drzim palce

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
25. jan 2023

Muž dôjde z roboty, umyje staršieho, pomôže mu do pyžama, dá mu jesť a uspi mladšieho (keď ešte nie je čas na spanie tak sa pohraju) Ja vtedy ležím pred telku 💆 asi sa aj hanbím keď to tu píšem 😅 takže toho tvojho by som kopla do vajec, pri dvojičkách by ste mali čo robiť aj obaja... No ako si naučís, tak máš 🤷 skús mu viac prehovorit do duše.

essenceee
25. jan 2023

ano moj prvý manžel s detmi žiadny vztah nemal. Pokial neprišli deti, všetko bolo v poriadku. Zmena nastala až po narodeni, pretože to bolo na ukor jeho volna a to sa mu nepačilo a tak sa k tomu postavil po svojom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
26. jan 2023

@elizabet173 Asi nie sú všetci ľudia rovnakí 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimikarol
26. jan 2023

Ja už mám dcéru veľkú (7r), pomoc s ňou som nepotrebovala keď bola malá, ja som si to užívala. Ani v domácnosti toho nebolo toľko aby som si neporadia sama, mali sme malý byt. Ale to, že by sa s ňou nepohral, nevenoval sa jej to by ma teda veľmi mrzelo (slušne napísané, inak mám na mysli oveľa horší výraz len nechcem byť vulgárna 😅)

lenkakravcova
26. jan 2023

@elizabet173 To hej, ale tak ako máš ženy, ktoré nemajú záujem do 3r byť na materskej, rodičovskej, ale bežia po 3 mes do práce, lebo dieťa ich nudí a nevedia čo s ním dokiaľ nerozpráva, tak takí sú aj muži. V takom prípade sa s tým nedá nič robiť, len to obdobie nejako prežiť a vyčkať kým sa dieťa trochu osamostatní a potom to už funguje 🙂 . Nemá zmysel v takom prípade muža tlačiť do niečoho, čo mu je cudzie, - rovnako tak tú ženu, čo nechce byť doma na materskej do 3r... len by z toho boli deprimovaní. Treba to riešiť inak, tak aby dobre bolo.

akriakova
28. jan 2023

@lucia.t ahoj,je to v pohode, prvý rok a pol to bolo o hubu,kto mal voľnú chvilu bol u nás, najhoršie to bolo asi zo spánkom u mňa, padala som na hubu za bieleho dňa 😂 po roku a pol mi prišiel do života novú chlap a čo chvíľa budú dva roky čo sme spolu a je to najkrajšie obdobie ake sme mali..všetko zle bolo na niečo dobré

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz