Mám sa zle po operácii žlčníka

majuskano
13. jún 2020

Ahojte, chcela by som založiť skupinu, kde si budeme pomáhať, radiť, podrzime sa. Ja som dva roky po operácii žlčníka a mám tráviace problémy..... vítam každého....

janka54321
13. jún 2020

@majuskano keď vytvoríš rada sa pridám, som necelý rok po operácii

majuskano
autor
13. jún 2020

@janka54321 a ako sa máš???

jessicai
13. jún 2020

Skúste kvapky Cinarofit. Sú na bylinné báze. Mohli by vám pomôcť. Ja som už 25rokov po operácii a jem až priveľa. Nikdy som však po operácii nedržala diétu kvôli žlčníku. Jedla som všetko. Začala som po troche a teraz mi robí sem tam problém len vajíčko, parky a niektorá zelenina. Začne ma bolieť brucho a musím ísť na WC. Inak všetko zatiaľ v pohode aj mastné a vymazané jedlá môžem. Vraj na čo si telo zvykne a naučí sa na to potom môžete jesť. Toho som sa ja držala hneď po operácii.

majuskano
autor
13. jún 2020

@jessicai ďakujem...pozriem sa na ne... ďakujem za zapojenie sa a Vašu skúsenosť 😘

janinah
13. jún 2020

Tráviace problémy treba vyšetriť,prečo vznikajú a nielen skúšať všetko,čo kdekto na nete napíše.

janka54321
13. jún 2020

Ja som mala aj zápal pankreasu, nakoľko som mala upchate zlcvody a teraz cítim po niektorých jedlách tazobu... Ale v podstate sa stravujem prevažne diétne, teda vyprážané nejem vôbec a tiež obmedzujem tuky stále...

vinkel
13. jún 2020

Ja som už 8 rokov po operácii a poslednú dobu má začína bolieť pri pečeni neviem či je sú to zlcovody alebo čo:(. Výsledky z krvi som mala Ok ako myslím pečeňové testy.

kiki68
13. jún 2020

Ja mam anomaliu zlcnika, staca sa mi a niekedy ho ani na sono nenajdu. Tak sa na to vlastne prislo. Ked sa stoci a proste nefunguje v beznom rezime tak mi je zle. Musim davat pozor na to co zjem.Mne pomaha vyradit mastne, maslove kremy a tento hnus, pit caje na travenie. V tehu mi velmi dobre robi malinik. Moje telo dava vyzivne chyby najavo Tak vysevom na rukach. Tiez mam syndrom drazdiveho zaludka aj creva. Takze vacsinou velmi prisne delim co mozem a nemozem.

majuskano
autor
13. jún 2020

@janka54321 u lekára som bola...

majuskano
autor
13. jún 2020

@vinkel aj mňa tam bolí a výsledky tiež ok

majuskano
autor
13. jún 2020

@kiki68 ďakujem za skúsenosť

janka54321
13. jún 2020

@majuskano to.asi nepatrilo mne 🙂

majuskano
autor
13. jún 2020

@janka54321 och.. prepáčte...nepatrilo... ďakujem za Vašu skúsenosť

brendaa
21. jún 2020

@majuskano ahoj ake mas konkretne problemy? Sledujes po určitom jedle,....? Ja som mala po operacii orianu dietu az 3mesiace. Prve roky po operacii žlčníka som si odsledovala po akych jedlach mi je zle. Pancreolan po jedle som uzivala dlhodobo a bola to moja zachrana🙂 + Fatra.
Pancreas som mala v poriadku.

ivetinka111
7. júl 2020

@majuskano rada sa pridám ja som 5 mesiacov po operácii bolí ma žalúdok

majuskano
autor
8. júl 2020

@ivetinka111 ahoj.... Dá sa tá skupina založiť tu? Ci na FB?? Poraďte....

ivetinka111
8. júl 2020

@majuskano myslim že sa dá aj tu aj na FB nerobila a m to ešte

mimca31
19. júl 2020

@majuskano tiež sa rada pridám do skupiny, som 5 dní po lalaroskopii žlčníka a vôbec sa necítim lepšie.. nemala som kamene ale 4 polypy, hneď pár hodín po operácií som dostala akoby žlčníkový záchvat, no mala som ešte drenáž a bolesti pripisovali tomu... po prepustení z nemocnice som začala držať prísnu žlčníkovú diétu, no začalo grganie, ozval sa reflux, pálenie záhy, bolesť na hrudi a podobné tráviace problémy, dnes sa pridali bolesti pod pravou lopatkou tak ma bolievalo aj pred operáciou... som z toho trošku v strese dúfam, že sa to časom zlepší no dnes sa cítim úplne na nič...

majuskano
autor
20. júl 2020

@mimca31 dúfam, že sa to zlepší.... Och...

majuskano
autor
20. júl 2020

Ahojte, kto vie ako sa zakladá skupina na MK?

mimca31
20. júl 2020

@majuskano ďakujem, tiež dúfam, rozhodla som sa že ráno pôjdem na konzultáciu k lekárovi.. 🙂 a so zakladaním skupiny nemám skúsenosti....

vinkel
20. júl 2020

@majuskano a máš inú stolicu? Lebo ja niekedy mám riedku a žltú a od včera skoro svetložltu. Mama mi hovorí, že mám čosi s pečeňou :(

majuskano
autor
21. júl 2020

@mimca31 ako u lekára?

majuskano
autor
21. júl 2020

@vinkel mám žltu, myslím, že je to bežné.. No neradim, treba konzultovať s lekárom

mimca31
23. júl 2020

@majuskano ahoj lekár usúdil, že takto by to nemalo byť - cca pred dvoma rokmi som sa liečila na reflux, ktorý bol momentálne v kľude - tak zrejme ide o reakciu organizmu a zhoršenie stavu toho refluxu.. vyšetril, vybral stehy, poslal na usg brucha a vzal krv.. všetko ok, akurát sa mi zvýšili od prepustenia aj pečeňové testy - tak budeme čakať cca 2-3 týždne mal by sa reflux skľudniť.. ak nie tak ma čaká gastro a zmena liekov :/ ešte medzi tým mi má obvodná skontrolovať pečenové testy... je pravda, že včera a dnes je to trošilinku lepšie, ale pretrváva to stále...

gocrazy
22. apr 2024

@majuskano ahoj prosim zalozila si skupinuntu na MK? Ak ano rada by som sa pridala, na FCB nie som, dakujem

majuskano
autor
22. apr 2024

@gocrazy ahoj..nie nezalozila...

nikuskakri
6. sep 2024

@mimca31 Ako ste dopadli so žlčníkom? Mám obdobné problémy.