Mám depku po pôrode

nikolal
23. mar 2015

Ahojte mamičky, potrebujem sa len "vyrozprávať". Som po cisárskom, šťastná, že som konečne s malou doma, ale hrozne vyčerpaná, keďže ešte mám aj dvojročnú slečnu. Som veľmi unavená, krúti sa mi v hlave, bolí ma hlava, zvládnem toto obdobie vôbec??? Potrebujem sa niekomu vyplakať, ale neviem komu :( Povzbudte ma, prosím 🙂

kaktusik007
23. mar 2015

@nikolal ale jasne, povdzbudime.... vzdy to moze byt este horsie, takze hlavu hore.

henamichal
23. mar 2015

Materstvo je psychicky velmi narocne. Vela mamiciek sa tvari,ze je v pohode ale skutocnost je ina. Kto to poprie,klame. Verim,ze si vycerpana. Nemas nikoho kto by ti pomohol s detmi trocha?Manzel,mamka,svagrina,segra alebo svokra?

krtecek39
23. mar 2015

ahoj,skus si doplnit magnezium,nepoddavat sa zlym myslienkam,tesit sa z peknych veci a tie zle hodit za hlavu,viem,ze to vzdy nejde a je dobre ,keby Ti aspon na par hodin tyzdenne niekto s detmi pomohol,aby si si mohla trochu oddychnut,ja ked som mala horsie obdobie,nepozerala som spravy ani nic negativne,pocuvala som len rytmicku,veselu hudbu .Drzim palce,preklenies obdobie po porode a bude fajn🙂

zana0077
23. mar 2015

@nikolal ...mas malinke babatko, cerstvo po porode, hormony sa este nestihli spamatat....jasne, ze unava hra prim, no telo si postupne zvykne aj na takuto zataz a zatriedis si aj cas s babatkom, aj s vacsim babatkom :o) len to trolinku potrva. najlepsie je odpocivat kolko sa da, nech sa telo a psychika zotavia, pripadne, ako inak...:o) pokecat s blizkymi...to nakopne...:o) zvladnes to nakoniec lavou zadnou ako aj ine maminky.... kludne sa vykecaj, od toho tu sme, aby sme pocitali, poradili alebo len tak pokecali...:o)

monika0612
23. mar 2015

@nikolal Ahoj. Ja mám 37 rokov. Prvé dve deti som porodila prirodzene. Tretiu dcéru, ktorá za pár dni bude mať 2 roky som rodila akutnou sekciou. A až teraz som si dokázala priznať, aké to bolo vyčerpavajúce a že som sa dávala dokopy poriadne dlho. Z odstupom času, keď vidím prvé fotky po pôrode horor. Preplakala som prvé noci a dní. Nám sa k tomu ešte pridali problémy z kojením. No nenašla som odvahu, niekomu sa zdôveriť . Preto Ťa obdivujem, že ty si našla odvahu zdôveriť sa . Staršie dcéry nechápali, že stale plačem, som podráždena. Kľudne sa vyžaluj, vyplač, ale hlavne skús čo najviac odpočívať. Keď Ti zaspia obe detičky skús si aj Ty pospať. Prípadne popros o pomoc rodinu. Si silná žena a určite aj toto obdobie zvládneš.

miska333
23. mar 2015

@nikolal ahoj viem co prezivas, mala som nieco podobne ale po prvom cisarskom, mala si spinal ked ta boli hlava? kolko sa ti da tolko oddychuj a spi, ked ti ma kto pomoct tak nechaj nech ti pomoze. s malinkou mozte ist na prechadzku von - cerstvy vzduch a slniecko teda urobi svoje. 2 deticky je narocne mat ale pockat ked si sprarvite taky svoj rezim bude lepsie. treba hlavne mysliet pozitivne a vykecat sa a nedusit v sebe svoje problemy a trapenia 😉

nikolal
autor
24. mar 2015

@miska333 tiez si mala spinal? to su nejake ucinky toho? ako dlho si to mala resp.co si robila, ked sa s tebou krutilo?

miska333
24. mar 2015

@nikolal ano tie bolesti hlavy su zo spinalu ale mna to preslo tie bolesti presli celkom rychlo,je tu taka tema ohladom spinalu a bolesti hlavy a su tam dobre rady. Kava pomaha a ked je to take neznesitelne tak si tusim vpichne vlastna krv do miesta kde ti pichali ked ti sc robili vtedy to prestane
Ja si myslem ze tie depky mozes mat aj z tej bolesti hlavy lebo je to fakt neznesitelne a ty neviem 100% fungovat, pozri si tu tema alebo sa skus poradit o tom so svojim gynekologom 😉

nikolal
autor
24. mar 2015

@miska333 ja nemam bolesti, len sa mi toci v hlave a kde najdem tu temu prosim ta?

miska333
24. mar 2015

@nikolal toto je ta tema https://www.modrykonik.sk/forum/porod/bolest-hlavy-po-spinalke/ . ked mas take tocaky nemas aj nedostatok tekutin?

elika74
24. mar 2015

@nikolal V tej spominanej teme asi budu spominat, ze po spinalke mamicka ma lezat a nedvihat hlavu cca 24 h - mozno sa mylim v case. Ak sa to nedodrzi, mozu prist komplikacie ako bolest hlavy a pod, co sa u mamiciek objavi az doma ked uz su prec z porodnice. Treba zajst za doktorom, aj kvoli depke aj kvoli tym bolestiam hlavy. Tu sa len vyzalujes, ale ozajstnu pomoc najdes u odbornikov. Musis sa starat aj o seba, vela tekutin, vitaminy, jedlo, spanok. Ale prezijes to, neboj, ved uz si to prezila pred dvomi rokmi. 🙂 A plienky asi neperes, pracka automaticka ... Ja nepochopim, ako to zvladli nase mamy a babky.

natsa
19. jún 2016

aj ja som bola na tom podobne,prišla som z porodnice,stále som plakala a myslela že budem len sediet doma akojit,teda ani to myslela som že umrie od hladu lebo som bola zo začiatku neschopná ho nakojit