Kedy ste sa rozhodli, že chcete deti?

18. aug 2022

ahojtee zaujima ma kedy ste sa definitivne rozhodli ze budete mat deti a nie nehovorim teraz o zenach co otehotneli po druhom sexe a vtedy sa rozhodli ze si to nechaju ale ci su tu take co od mala citili ze deti nechcu v 20 stale citili ze aj keby boli dobrou matkou tak deti nechcu napr lebo nemaju radi deti alebo podobne a potom vo vyssom veku to prislo?? ja mam 24 a deti nechcem citim to od detstva ze som karierista a rodinu chcem vo velkosti ja muz a zvieratko. Ostatne mlade baby uz to davno vedia a ja som si ista ze nechcem ale ci sa to u niekoho zmenilo by ma zaujimali skusenosti dakujem

babovka2321
18. aug 2022

Od malicka som sa videla v dome s detmi, proste to bola moja buducnost a takto som to chcela vzdy (aj to tak mam). Ale realnu tuzbu, ze uz chcem dieta, to som zacala mat vtedy, ked som si bola ista, ze moj muz je ten, s ktorym to vsetko chcem zdielat a byt s nim (snad) do konca zivota.

abbey1
18. aug 2022

Od veľmi rannej puberty som chcela syna Filipa a byť mamou.

cocolino234
18. aug 2022

Toto by aj mňa riadne zaujímalo. Ja som sa nikdy nevidela ako niekto, kto vychováva deti a neviem či sa tak niekedy uvidím. Predstaviť si to viem aj s mojou skvelou polovičkou ale taká predstava života sa mi nepáči a teda v tom sa s tým mojim zhodneme. Ja som ale ešte mladšia ako ty, takže sa môže všetko zmeniť ale niekde v kostiach cítim, že sa nezmení. Podľa mňa ženy, ktoré chcú byť matky to cítia už skôr, vtedy kedy ja by som to už cítila tiež. Nuž, nie každý je materinský typ. 🙂

domca1408
18. aug 2022

máš len 24....ked som mala tvoj vek tak som sa tiež tak na to dívala....a zrazu sa mi vek preklopil za 30 a už dva roky by som veru chcela ale vzhľadom na fakt, že nie je žiadny vhodný otec....tak mi je to prd platné...hlavne nerob niečo nasilu a hovorím ty máš ešte veľa času v dnešnej dobe...to mne sa už kráti....

petamich
18. aug 2022

deti som nechcela, v 30tke som ich stale nechcela a potom som stretla manzela, najskor sme sa zhodli, ze nechceme, po nejakej dobe sme sa o tom opat rozpravali a rozhodli sa ze by sme spolocne dieta radi mali 🙂 a tak sme ho aj mali v 35ke

babatkoo
18. aug 2022

Po 25 roku, vtedy sa vo mne ozval materinsky pud. Dovtedy mi deti prekazali, az averzia 🙂 - kricanie, pistanie, plakanie atd.

1angelika
18. aug 2022

ja tak okolo 25..ale vždy som to tak brala že chcem mať v budúcnosti deti

domca1408
18. aug 2022

@babatkoo presne hovoríš mi z duše...ja som do 30-tky mimino asi ani nedržala 😀

katkaseiner
18. aug 2022

vzdy som dieta chcela... mala som vzdy rada deti... ale v tvojom veku som si to nevedela predstavit... chodila som do skoly, pracovala, byvala na ubytovni, proste som si nevedela predstavit ani to kde na to ti ludia beru... byt, plienky, zena na materskej pri tej almuzne... S muzom sme 6 rokov spolu chodili kym sme sa brali, realne sme 18 rokov spolu a deti mame 10 a 7 cize u nas to bolo najskor o prioritach... postav dom, zasad strom, zobrali sme sa a popri detoch si zijeme svoj zivot...
Bez deti by som nemala bordel, chladnicka by mohla byt kludne poloprazdna a zrejme by som vela cestovala ... ale ja to vlastne vsetko robim aj s detmi...

halci
18. aug 2022

Cca od skoncenia VS, cize v 25 rokoch som vedela, ze uz chcem deti. No az v 30tke prve.

petronellla87
18. aug 2022

Az kratko pred 35kou ked som stretla mojho muza☺️😀Mas este kopu casu uvidis ci sa to zmeni alebo nie😉

nikha2809
18. aug 2022

Keď som si na teste našla dve čiarky.Hned som vedela že to dieťa chcem.Aj keď dovtedy som nikdy také pocity nemala, nikdy som dovtedy dieťa nechcela ani neplánovala.Mala som 24 keď som otehotnela prvýkrát možno časom by to prišlo neviem.Druhe sme už potom planovali.

mooonika1975
18. aug 2022

to pride, a ak nepride, tak svet sa nezrúti, ak to tak chceš . Poznám také čo nechceli a majú , neskôr , ale majú .

beata_k
18. aug 2022

@petamich Aj u nas uplne rovnaky scenar 🙂

nika23t
18. aug 2022

Keď som stretla svojho manžela. Pri nom som začala uvažovať, že by bolo fajn mať dcérku, ktorá by mala krásne oči ako on. Teraz mame tri 😊

mimi2120
18. aug 2022

Po 30 sa to u mňa zmenilo. Dovtedy som deti nechcela. Je úplne normálne nechcieť v tvojom veku deti. O 5, 10 rokov budeš iný človek ako si teraz.

hilda08
18. aug 2022

Ja som nikdy nemala rada deti, nevedela som sa s nimi hrať, prihovorit sa im, citila som sa v ich prítomnosti proste nesvoja. Zrazu som proste zacala chciet svoje, tak som časom otehotnela, uz mam dve a som stastna, zbožňujem cas strávený s nimi. To sa neda planovat, budes zit tak ako to budes citit. 🙂

tara42
18. aug 2022

Ja som si odjakziva hovorila, ze budem mat 2 dievcatka. Prve do 30 a druhe do 35tky. Prva cast sa na kompletku splnila, uvidime co dalej. :D

yoxinka
18. aug 2022

Ja som nikdy nemala rada deti. Nekomečne ma otravovali moje sesternice malé. Všetci susedia mi dávali kočíkať bábatká aj moja teta, neznášala som to. Kamoška len striehla, ktorá žena v dedine je tehotná a po pôrode tam utekala, že im bude kočíkať, ja som nechápala 😂😂😂😂. Zlomilo sa to u mňa okolo 23 rokov, keď som spoznala svojho nastávajúceho manžela. V 27 som mala prvé dieťa, máme tri 😉.

mimi3008
18. aug 2022

@babovka2321 hovoris mi z duse ☺️uplne presne tak to mam aj ja. Este doplnim, ze s manzelom som chodila od mojich 16 a od zaciatku sme to brali vazne a rozpravali sa dost skoro o spolocnej buducnosti

danieladeley
18. aug 2022

spravny cas prisiel so spravnym clovekom

kleopatra114
18. aug 2022

Do 28 ani pomyslieť . Potom som sa vydala , pripustila tuto moznost aj kvôli muzovi . Teraz 35+ , mám 2, cudzie mimo rodiny stále nemusím , ale pre svoje by dom sa rozkrajalA. Našťastie , moja myseľ je stále “bláznivá “, tak som pre svoje deti veľké partacka a každý deň je nové dobrodružstvo ❤️

mameha7
18. aug 2022

No ja som práve tá, ktorá otehotnela doslova po druhom sexe s novým partnerom. 😃 😃 Dovtedy som absolútne neuvažovala, žeby som bola niekedy matkou. Mala som perfektnú kariéru, venovala som sa sebe a to mi k životu stačilo. No ako vravím, stalo sa, že som otehotnela a keďže sa môj partner k tejto situácii postavil zodpovedne a dodnes sa o nás príkladne stará, tak som si dieťatko nechala. A je to najlepšie rozhodnutie môjho života.

mameha7
18. aug 2022

Ide o to, že som mala vlastne šťastie. Ja by som si materstvo nenaplánovala nikdy, v podstate mi to osud náhle sám predostrel ako možnosť.

elis248
18. aug 2022

Bol to nápad môjho vtedy priateľa, už manžela. Padla otázka či si viem predstaviť mať s ním dieťa. Mala som 30 rokov a dovtedy som o deťoch nikdy v živote neuvažovala (asi aj preto, že som dovtedy nemala žiadny vzťah). Ani som nevedela čo mu odpovedať. Rozmýšľala som nad tým viac ako 1 rok!!!! (úplne vážne). A potom sme si povedali, že skúsime a uvidíme či nám osud dopraje. Ani vtedy som poriadne nevedela či chcem alebo nechcem. Keď som otehotnela už nebolo cesty späť. No a mala som 32 rokov keď som rodila, zadarilo sa nám rýchlo. A za necelé 2 roky bol ďalší na svete. Nechali sme to na náhodu a je zo mňa mama 2 chlapcov. Ja sa akosi radšej prispôsobím situácii ako to plánovať, aspoň čo sa týka detí. Neviem ako to inak povedať. Možno by som dala aj tretie, neviem. Som zvedavá ako by vyzeralo ak by sme mali dievčatko. Ak by bol chlapec, aspoň by zapadol do partie😄

sirka9
18. aug 2022

Nikdy som nechcela deti. Odkedy sa pamätám, detí som sa stratila, nedokázala som si predstaviť mat a vychovávať nejaké. V 37 som sa dala dokopy s mojim už manželom, hoci sme sa poznali už roky. V ňom som našla človeka, ktorý bol hodný toho aby som mu dala dieťa. A ja som mu ho chcela dať a vychovávať dieťa s nim. Dlhšie sa nám nedarilo, nakoniec som podstúpila ivf s darovanymi vajickami a mame 8 mesačnú dcérku. Takže vlastne, dieťa som začala chcieť v cca 38,39. A teraz by som ešte jedno. Tak uvidíme, ostal jeden mrazacik,

7lenka11
18. aug 2022

na mňa prišli materinské city pred 30tkou, potom sa tri roky nedarilo a teraz sme očakávaní a neskutočne sa na úlohu rodičov tešíme..

zuzi0911
18. aug 2022

Od "plienok"som vedela,že chcem deti ...
Mam 13 a 11r ročne dcéry a tretie dieťatko na ceste...
Ja až kým som nestretla svojho už muža, čo bolo teda zavčasu v 15r...tak dovtedy moje záľuby boli kocikovanie cudzích deti ...😄

ivangeline
18. aug 2022

Ked prisiel ten spravny chlap a nacrtol krasnu buducnost. Vsetko kliklo a malo to zmysel.

bessie12
18. aug 2022

Predtym som deti nechcela mat. Zlom nastal az po mojej 18ke. Ale bohuzial nemala som toho spravneho partnera. S terajsim priatelom sa snazit zaciname az teraz. Takze ak by to vyslo, tak prve dieta by som porodila ako 29 rocna.