Keď manžel stráži dieťatko

24. apr 2023

Baby nechávate niekdy strážiť partnera dieťa ktoré nemá ešte ani rok? Ja som do teraz mužovi dôverovala, ale po 3 raze, keď som videla že sa malá vždy niekde buchla, začínam pochybovať či mu ju ešte nechať občas, alebo radšej až keď bude strašia 🤷‍♀️ Na jednu stranu ma teší, že muž má záujem aby som si oddýchla, no na druhú sa bojím že proste nedáva na ňu až taký pozor. Má 5mesiacov, táže behať za ňou nemusí, no už tri krát mala udreté čielko, nič hrozné ani modrina, no ja som taká úzkostlivá že sa bojím 🙄 keď som sa s ním o tom bavila, tak bol hneď urazený že on na ňu dáva pozor, že nevie ako sa buchla atď... Ja viem že sú to prkotiny, no aj tak sa bojím keď to nebolo raz 🙈 dôverujte svojim partnerom a nechávate ich s detičkami čo nemajú ani rok?

kikulienka94
24. apr 2023

1. otec dieťaťa NESTRAZI vlastné dieťa ale podiela sa na výchove.
2. vieš ako sa tieto nehody prihodili? čo si pamätám, tak 5 mesačné dieťa ešte veľmi nelozí a neštvornožkuje, takže si neviem predstaviť, kde prichádza k takýmto úrazom

anicka182
24. apr 2023

Je rovnako otec ako ty matka....ako by si sa citila keby pisal on, že ci ti ma nechávať dieta strazit teraz alebo az ked podrastie.....ja neviem kde na toto chodite zeny?? Pochopis to ked aj pri tebe sa dieta buchne a potom sa budes chytat za hlavu ze co za chobotinu si sa tu opytala.

autor
24. apr 2023

@kikulienka94 vraj sa vždy buchne o nejakú hračku, pretáča sa už na bruško... Ale mne to potom pripadá, že moc na ňu nepozerá 🤦‍♀️

kati301
24. apr 2023

V prvom rade, otec nestrazi, otec sa stará, rovnako ako matka. Keď mu nedôverujes, trosku nechápem prečo spolu máte bejby. Každopádne, my mame 3mesacnu a keď ju má muz/otec, ja sa nestarám. Ak sa udrie/place, rieši a reaguje on. Ak potrebuje pomoc, ozve sa, inak si robím svoje. A červene čelo môže mat aj od iných veci ako udretia sa, predsa hadam neleží na tvrdej dlážke, či?

kikulienka94
24. apr 2023

@anicka182 ja práveže autorke príspevku rozumiem, pripadá mi to že otec na dcéru veľmi nedáva pozor. Je rozdiel keď sa udrie dieťa, ktoré sa samo aktívne pohybuje a keď sa udiera 5m dieťa.

autor
24. apr 2023

@anicka182 mne ide o to že sa to stalo 3krat po sebe, čo hneď vyrývaš? Proste sa o ňu bojím. Tu sa fakt žena nedočká normálnej odpovede len rypania!!!

andrea_82
24. apr 2023

a ty celý deň sedíš pri dieťati a kontroluješ, ako sa pretáča? To asi pri nej neurobíš iné veci, že? Bože, deti sa buchnú, majú kopu úrazov. Keď bude väčšia a bude behať, to bude ešte náročnejšie sa o ňu starať. Takže mu ju nebudeš môcť nechať najbližších 15 rokov. V záujme tvojho psychického zdravia by som popracovala na svojej úzkostlivosti.

autor
24. apr 2023

@kikulienka94 áno tak to vidím ja, že proste moc na ňu nepozerá keď tam nie som

anicka182
24. apr 2023

Ale kde vyryvam, len sa nestacim cudovat...aj ja som matka, aj moj muž bol sam so synom ked som niekde sla a ano aj jemu sa kde co prihodilo, ale rovnako aj mne...

pribinak
24. apr 2023

Deti sa bežne búchaju, veď sa nijak nezranila

autor
24. apr 2023

@andrea_82 nemá ešte ani rok aby sa už takto udierala, je môj názor. Iné je keď už bude behať sama

januska12323
24. apr 2023

Veď sú to len modriny, tebe sa nikdy nepretočila silnejšie? Či keď je hore nonstop sleduješ?

andrea_82
24. apr 2023

takže keď bude behať sama a udrie sa, tak budeš v pohode a pochopíš to a necháš ju strážiť mužovi?

kikulienka94
24. apr 2023

@anicka182 .. 5 mesačné dieťa sa vám bežne udieralo pri pretáčaní? to ste na neho veľmi nedávali pozor.

autor
24. apr 2023

@anicka182 mne ide o to že malá nemá ani pol roka a mal by dávať viac pozor. Preto sa pýtam či iné ženy dôverujú. To je všetko

autor
24. apr 2023

@andrea_82 nebudem to až tak veľmi prežívať lebo bude strašia. Myslím ze nie je bežné, aby si dieťa v 5m búchalo hlávku

autor
24. apr 2023

@januska12323 má 5mesiacov, nie 5 rokov 🤦‍♀️

kikulienka94
24. apr 2023

žienky ale tu sa nebavíme o 1 ročnom a staršom dieťati, kde sú už modrinky a buchnutia bežnejšie, ja si veru nepamätám že by moje dieťa v 5 mesiacoch malo modriny a buchnutia z pretáčania. Veď predvídam, dieťa mám na podložke/koberci a hračky ktoré môžu spôsobiť úraz dám preč, keď pri dieťati niesom. Tiež mi príde, že otec nedáva na dcéru veľmi pozor, a bude sa to zhoršovať ako bude staršia

snehulak77
24. apr 2023

Áno, muž bol s malým úplne v pohode sám. Áno, mal občas modrinku, aj keď bol pri mne. Napr sa hral s hračkou, obzeral si ju,keď ju držal nad hlavou a vypadla mu. Trochu plakal a dobre.

rachel36a
24. apr 2023

Samozrejme ze sa manžel staral o dieta ked bolo male a stara sa stale...je to jeho otec...

kikulienka94
24. apr 2023

Nuž, ja by som skúsila s manželom podebatovať, v klude , že si rada, že sa stará a zaujima sa, ale bola by si rada ak by dával trošku väčší pozor a predvídal čo môže dcéra spraviť , kam sa môže pretočiť a podobne. Lebo zachvilku začne plaziť, a to zase bude treba inak zabezpečiť byt :D a ked bude chodiť tak ani nehovorim :D

anicka182
24. apr 2023

@kikulienka94 veru nie, ale ja nepisem o veku dietata ale celkovo, ze nejaka dovera by mala byt a nemala by sa bat nechat dieta otcovi. Naozaj nerozumiem tomu kde sa, ako sa 5 mesačne dieta moze obuchat ked sa len pretaca.

anonymous87
24. apr 2023

Samozrejme, ze bol s malymi od uplneho malicka sam. Preboha, je to ich otec 🤦‍♀️ Nikomu tak nedoverujem ako jemu (ani vlastnej mame nie a to jej doverujem maximalne). Prepac, ale toto je naozaj cez. Aby muz, otec dietata nemohol byt bez dozoru s vlastnym deckom. Treba mu povedat, ze nech dava vacsi pozor teda…ked sa nestara je zle, ked sa stara je este horsie 🙄
Naozaj plati, ze zeny nevedia co chcu, ale neprestanu kym to nedostanu 🫣

autor
24. apr 2023

@anonymous87 už som mu 2krat povedala nech dáva väčší pozor a znovu mala udrete čielko, tak sa nečuduj že sa bojím

kikulienka94
24. apr 2023

@anicka182 ale autorka dôveru mala, lenže tá dôvera bola narušená úrazmi dieťaťa.

anonymous87
24. apr 2023

Udrete cielko nie je uraz… mojim bezne vypadla hracka z ruky a treskla im na hlavu 🤷‍♀️ Ak budes riesit kazdy cerveny flak, tak sa zblaznis… a stojim si za tym co som napisala vyssie… este chvilku pokracuj v tomto trende a pokazis vztah otec/dieta a ty a muz…

vero96
24. apr 2023

neviem si predstaviť situáciu, že budem rozmyslať o tom, že či dam NASE SPOLOCNE dieťa môjmu manželovi. preboha? to čo je? to ako ked sa moje dieťa udrie pri mne tak manžel ma začať rozmyslať či môže byť so mnou? ... fu, choré. pre mňa určite. je uplne rovnaky rodič ako ja a dieťa NESTRAZI dieťa vychováva. naše dieťa stráži babka, kamoška, opatrovateľka nie otec.

lindusss2016
24. apr 2023

A co ma stat nonstop nad 5mesacnym dietatom, ktore sa zatial ledva hybe v postielke? Neviem si predstavit, ako sa taketo dieta buchne o hracku 🙄 takze ak su to len mikro urazy, tak ries seba a svoju prehnanu uzkostlivost, lebo toto bude vo vztahu coraz vacsi problem. Predstav si, ze to dieta za chvilu zacne chodit a to len budu pady

makakova
24. apr 2023

Nooooo.... Ďalšia premotivovana úzkostliva matka... Zarabas si na problémy do budúcna,ked otca odstrkujes od decka a nefoverujes mu. Ono časom sa môže stať,ze muž stratí záujem úplne a všetko okolo decka bude na tvojich pleciach.

Inak deti sa búchajú.. normálna vec.

anna_2
24. apr 2023

A pri tebe sa dietatu absolutne nic nestalo od narodenia? Ci pri tebe to je OK, chyba je len v otcovi? Nemas na dieta vacsi narok ako on. Za take reci, ze dam ti ho az po x mesiacoch by si si vysluzila dobre nalozit...