Frustrovaná matka

majlo1234
11. máj 2022

Ahojte mamicky, asi sa len potrebujem vyventilovat a pocut, ze je nadej na zlepsenie😀

Syn ma skoro 9 mesiacov a posledne dva tri mesiace potrebuje v bdelom stave neustalu spolocnost, inak strasne reve. Neustalu v zmysle, ze ho nemozem polozit na zem a robit obed. Nemozem ist na wc, otvorit postarovi, proste nic. A reve fakt strasne, chodime cvicit vojtovku(este nesedi ani sa neplazi) a aj tam vravia, ze taky plac ma malokto.🙄

Svokra povedala teraz muzovi, ze za to mozem ja, lebo sa mu vkuse venujem. Je to tak, mozem za to ja? Nezlepsi sa to, ked sa zacne sam hybat? Ja by som sa mu nevenovala, keby takto nereval😀mne to zdviha kortizol, tlak vsetko, neviem vklude urobit nic, ak musim, tak to je v cuku letku, nech len neplace tolko. A on cely bordovy, zasopleny, vsetko mokre od slz. Posledne dni uz robim nevyhnutne s nim v nosici, alebo ked spi. Inak teda vsade bordel, nenavarene ani nic.
A ja sa cele dni upinam na to, kedy pojde spat, proste mi to lezie na nervy. Ak mate nejake tipy, ako to cele prezit a nezblaznit sa, potesim sa urcite. Inak sa len budem opustat a cakat kym sa zobudi, aby sme si dali dalsie kolo😀

anjelicek26
11. máj 2022

Tazko povedat, aj mozes - na druhej strane - ako to ma clovek robit inak pre pana a je to v tom veku uplne normalne.

Ak chces radu - sadni si k nemu na zem proste... nech cez teba lozi, vala sa, ma ta na "dosah" a moze sa hrat a aj byt pri tebe v jednom... ty si pri tom skladaj pradlo, citaj, rob to svoje, pohladkaj ho priebezne, upokoj, ze si pri nom... varit vecer, spratat detto (to je aj muz doma, si to podelite) k postarovi na ruky, na wc nechat pred otvorenymi dverami sedkat, bohuzila materska je aj o tomto 😂

A ano bude lepsie, podstatne lepsie, len to chce cas...

tosomja
11. máj 2022

@majlo1234 na wc aj takto 🤣 a ináč všetko robím tiež keď spia. Alebo večer, keď viem, že už budú spať do rána.

martyzpp
11. máj 2022

@majlo1234 mozno by som ho nechala svokre na doobedie, nech si skusi 🤔

jaskolka
11. máj 2022

@tosomja to poznám.. Síce nereve, ale otvorí si dvere a už robí spoločnosť. My ale mame WC spolu s kúpeľňou, takže on medzitým "zapína" práčku (hádže do nej koberčeky, uteráky, všetko, vo nájde)

majlo1234
autor
11. máj 2022

@martyzpp svokra je chvalabohu 400 km daleko, rovnako ako moja mama. Pomohlo by mi, keby mi ho vzali istotne, ale holt. Ma to aj svoje vyhody😀

Toto je problem u nas, ze este ani nesedi do prcic, a pohnut sa nevie, vsetky hracky si odhodi za 5 sekund a mozem podavat do nekonecna. A vsetko ho bavi 2 minutky. Vela mu citam, a vela chodime von, ale teraz zavina byt slnko silne a uz som ho dva krat spalila🙄

Ale potesili ste ma, mna to momentalne extremne znechucuje tento stav, a nevidim zatial zlepsenie. Ale hadam je nadej, ja sa upinam k predstave, ked bude chodit, a budeme sa moct von hrat na ihrisku, a bicyklovat sa a nebude ho treba furt na rukach nosit. On uz ma 10 kil a mne odchdzaju regulerne zapastia😅

majah212
11. máj 2022

ja si myslim, ze to ma kazde dieta :D zjednodusene, dieta este nevie rozpravat, vsetky svoje potreby komunikuje ako vie (zvacsa place, reve, jeduje sa - lebo sa nenaplnaju jeho potreby aktualne, chce to hned teraz). Dieta este nevie, tak male, co znamena potom, za chvilu - pre neho je to akutne a chce byt s tebou - lebo ty si pevny bod v jeho zivote (neboj zmeni sa to :D) tak sa obava ked si tam neni (ono nevie, ze ty si na Wc a nezmiznes, ze si tam, ale ono sa boji, lebo si zmizla z oci ;) )... ja vzdy vravim, ze sa treba pozriet na to ocami deti, jasne ze nic nestihas, ale tak upratat, navarit moze aj partner, pomoct ti a pod. (je to frustrujuce ze nieco chces spravit a do toho rev, krik ako od pterodaktyla - mame to doma, takze viem o com pises :D) ale ja si kazdy den vravim, ze sa to zlepsi ked si nasýti potrebu byť s tebou). navyse pises, ze nesedi, neplazi sa, cize sa nevie pohybovat kam by chcelo a ty si dopravny prostriedok aby mohol objavovat byt, hracky a pod. Skus mu naplnit potrebu, najst si cas ale aj pre seba a netlacit na tie "domace prace" - pretoez mam pocit, ze z toho u zien vznika ten stres - nemam upratane, navarene, poskladane pradlo - to nestoji ja zene vsetko..

diamond007
11. máj 2022

@majlo1234 nie..... Deti sú také, separacnu úzkosť možno má, mám to isté doma😑😑😑

majlo1234
autor
11. máj 2022

@majah212 boze vdaka, presne toto mu vravim, ze je ako pterodaktyl, tie ukrutne revy😀😀😀a som si myslela, ze som sama s takym dietatom a mam vycitky svedomia aj ked nemam upratane, aj ked mam upratane, ze sa mu nevenujem a on musi plakat😀

ichbinich
11. máj 2022

Ano, syn bol tiez taky "neodlozitelny". Doslova a do pismena musel vidiet do hrncov. Tak tu chvilu bol v preklinanom babyborn nosici otoceny dopredu. S*rem na to, za tu polhodinu sa mu nic nestane.
Keby ma niekto sledoval, myslel by si, ze trpim samomluvou. Kde som sla, co som robila, to som komentovala. Teraz idem na zachod, zasvietim si, teraz si beriem pohar vody,... Fakt jak v cvokhause. Tym, ze ma pocul, bol trosku kludnejsi.
Ja som si tiez donicila zapastia a laket. Takze pekne nosic, naucit sa ho dat na chrbat a hajde.
A nezabudni na rodicovnsku mantru:
Je to iba faza, ohm
je to iba faazaa, oohhmm
je to iba faaazaaa, ooohhhmmm
😀

P.S. Syn ma 12 rokov, je dobry, poslucha, v skole sa mu dari. Vsetko, co som donho dala, sa mi vracia ❤

maryetta
11. máj 2022

Ber to tak že všetko je “len” obdobie. Aj ked je naročne aj to pominie 😉
Z tyzdna na tyzden to bude ine. Ono celkovo asi to je najnarocnejsie obdobie od 6m-12m. Aspon pre mna to tak bolo pri kazdom dietati.

majah212
11. máj 2022

@majlo1234 clovek si mysli, ze taky klenot ma doma len on, ale nakoniec zisti, ze táto odroda pterodaktylov je po celom svete :D a ze je to normalne, len vzdy je iny pristup rodicov (niekto necha vyrevat, niekto venuje pozornost a zapoji ich do cinnosti ako sucast seba sa a iny odlozi atd atd.) ako pisu vyssie, zapoj maleho do cinnosti aby mal prehlad o vsetkom co sa robi a vydrz ;) (nepocuvaj rady, pri ktorych sa ti ježia vlasy, pretoze to ide proti tvojej podstate)

mamkalentedkova
11. máj 2022

A muž teda je večer doma ? Alebo je na turnusoch ?Cez deň ozaj iba nevyhnutné veci ,na ostatné sa vykašli a nestresuj zbytočne seba aj malého .Viem,že chces toho veľa postihat,chces mať aj poriadok ,aj navarené ,ale keď sa nedá ,sa proste nedá .Svokra keď je taká múdra,nech ti radšej príde pomôcť .Variť asi naozaj len večer ,alebo keď spinká .Naplanuj si ,ktorý deň chces počas spánku čo stihnúť a tak budeš rada ,že si to dala a nebudeš riešiť ,čo si ešte nestihla 🤣.Na wc tiež sedím a mala minskacw po kolenách ,varím a zozadu stojí za mnou a drží má za nohy..Máva dní ,keď sa pekne zahrá aj sama ,už lozi ,takže je to o to lezie ,že za mnou prilezie všade ,takže už aj povysávam a ona sa mora okolo ,aj pozmyvam..ale teraz už tri dni hnackuje,nechce nič jesť ,stále pýta prsník . Takže tiež dosť brutál ..muž Mníchove ,takže som stále sama ..modlím sa a čakám na poobedie ,kedy dôjdu starší súrodenci zo školy ,že narýchlo niečo uvarím ,kým ju troška zabavia 🤣🤣🤣.Ak chcú jesť ,musia sa zapojiť do chodu domácnosti.Ale tiež som vyčerpaná ..Poslednú dobu zle spíme ešte aj v noci .Včera napríklad zaspala o polnoci a ešte som k nej 4 krát vstávala ..ale nič netrvá večne . Len toľko ,aby som ťa povzbudila .Každé obdobie ,aj to najhoršie raz skončí .A ešte máš nádej ,že keď sa rozpohybuje ,zabaví sa sám aj viac 😉

katustek
11. máj 2022

@majlo1234 máme to isté doma čistého pterodaktyla , 2.5 mal 9 mesiacov síce on už sedí, stvornozkuje ale aj tak je vkuse s niečím nespokojný, hračky ho zaujímajú tak 10 minút.... Je neuspatelny koľko x reve na raty slzy jak hrachy ,oči si šúcha a spať ani za svet. Ja to mám ešte o to náročnejšie že som po operácii chrbtice a mám odpalenu nohu... Čiže nosiť, zdvíhať nehrozí, stále som odkázaná na pomoc druhých. Som z toho v permanentnom strese, frustrovaná , sklamaná ... Keď ideme kočíkom von tak vydrží maximálne hodinu potom spustí rev lebo ho to už nebaví a ľudia po mne gania, že tá ho ani na ruky nevezme 🤷 no nevezmem lebo nemôžem .... Čo by som dala zato, keby som bola zdravá aj pol dňa by som ho na rukách nosila 💪😢

kakawah
11. máj 2022

Dala som dieťa do postielky, keď mas možnosť dát si tu cestovnú, môžeš si ju presúvať kde potrebujes. Na tričko do zadu na chrbát, som si zapla take tie retiazky( neviem ako sa to vola) na cumlik. Varila som, upravovala, všetko som robila, keď som sa hybala, aj toto na mne sa hybalo. Spievala som, tancovala, recitovala som deťom, stãle som niečo rozprávala, čo momentálne robím atď. U mňa to zaberalo, treba mať dobrú náladu, komunikovať s tým dieťaťom, usmievat sa na neho, občas zatlieskat, proste som všetko hravo urobila čo trebalo, takouto hrou. Dieťa má sledovalo, usmievalo sa, bolo v pohode. Veľká výhoda, dieťa začne rýchlo komunikovať, tým že stále na neho rozpravas. Ty sa hlavne ukludni, nerozculuj sa, aj dieťa bude kludne. U mňa to zaberalo, ja som deti nosila na rukách, lebo som chcela cítiť ich blízkosti, nie preto že revali. Treba si to užívať, nie brať to ako otravovanie....

deti95060810
11. máj 2022

separačná úzkosť... niektoré deti ju majú výraznú. končí okolo jedného roka...

elviku11
11. máj 2022

@majlo1234 Nerozumiem castemu argumentu matiek "nemozem sa najest, lebo by reval. Nemozem ist na WC, lebo by reval...atd"
Cize akoze co robis? Nejdes na wc ani nejes? Takze sa pomočíš do nohaviciek a o dva tyzdne na to umries od hladu? Zenska, nesranduj.
Prezradim ti tajomstvo - to dieta bude revat tak ci tak 🙂 Z casu na cas urcite. Aj keby si mesiac nejedla a zadrziavala moc. To je jedina istota vo vyvoji dietata, ze niekedy bude revat. Nevie totiz este hovorit a toto je jeho sposob nesuhlasu so vsetkym moznym.

Normalne sa najedz ked si hladna. Za dospelackym stolom na normalnej stolicke (nie na zemi s tanierom na penovom puzzle ako retard). Ze bude pritom revat? No tak bude, nic sa mu nestane, neubudne z neho. Niekedy pomaha ked sa mu pritom prihovaras, milym hlasom - "pekne sme sa pohrali, teraz som hladna, tak sa najem. Nech sa paci, kocky, auticka, mozes sa hrat. Nechces ich? Dobre, nemusis, mozes si poplakat, kludne." Nechas ho v tej istej miestnosit samozrejme, aby ste sa videli a najes sa v klude. Potom ho mozes pochvalit ako to zvladol bez teba.
Tak isto s wc, s umyvanim vlasov, so vsetkym....
Poreve si, ale to nevadi... casom si zvykne, ze mama ma aj svoje veci na praci a potom sa mu budes zas venovat.
A este pomaha ak mu venujes plnu pozornost pri tom, ako sa s nim hras a mas nanho cas. To znamena pozerat sa mu pritom do oci, mat s nim oci v jednej urovni, cize lahnut si k nemu alebo ho zobrat k sebe hore. Prihovarat sa, naozaj sa pozerat co robi, co ho zaujima, co by chcel. Klast mu otazky a davat pozor co "odpovie" - recou tela, vyrazom v tvari vie komunikovat aj malicke babatko. Dat mu cas na skusanie, na odpoved atd... Ked bude nasyteny matkinou pozornostou a laskou, lahsie potom zvladne 10 minut sam kym sa najes.
Drzim palce 🙂

majlo1234
autor
11. máj 2022

@katustek jemin a presne to si kazdy vecer hovorim, ze som nevdacna hlupana, ze som zdrava, on je zdravy, a aj tak som nestastna. Mrzi ma, ze to mas takto tazke a sucitim s tebou uplne
@mamkalentedkova muz je vecer doma, ale aj vtedy casto potrebuje robit😩 takze ho postrazi kym sa najem, osprchuje a koniec vacsinou.

mamkalentedkova
11. máj 2022

@majlo1234 no verím,že je to ťažké ..ja som si dnes už poplakala s malou 🤣 vykricala sa len tak do prázdna ..niekedy už mám pocit ,že padnem na hubu ..ale tak zvládli to iné..zvládneme to aj my Raz to určite prejde 😉☺️

tosomja
11. máj 2022

@majlo1234 nebude ho treba nosiť na rukách, ale bude ešte horšie ...aha, to som len odskočila zaliať kávu, alebo som chcela na wc 🤣

majlo1234
autor
11. máj 2022

@kakawah ved toto, ze ja si to vibec neuzivam, som absolutne znechutena😌 niekedy si vravim, ze som mozno nemala byt mamou alebo co, ked si to neviem uzit. A sama som nervak, cize obcas to vo mne vrie, a furt si vravim, ze to chce klud a bude dobre. Ale ide mi to ztazka.

Vdaka maminky, s nalou dusou som cakala, ze ma tu zozeriete, urobilo mi to dobre na dusi.

kakawah
11. máj 2022

@majlo1234 načo sa nerváčiť. Deti vyrastú rýchlo, budes potom spomínať, že dobre bolo. Nebudú revať,ale prídu iné starosti. Ja som pri druhom dieťati šla do práce, keď mala 9m.vsetko sa dá, hlavné musí byť mamka v pohode, a bude aj dieťa. My s mužom často spomíname, keď deti boli také Malinké, pozeráme fotky, krásne obdobie to bolo. Skús si režim svoj urobiť. Tiež nechápem ako niekto povie, že nestiha najesť, umyt.... Dala som malú do kresielka, bola si mnou v kúpeľni, Dala je do ruky niečo zaujímavé, aj tak má sledovala, to Jaky zážitok pre deti😆. A hlavné stále niečo hovor, spievaj. Ja neviem, v dnešnej dobe many chcú aby dieťa bolo ticho, samo sa hralo, najlepšie nech čo najviac spí a neotravuje. Pritom oni potrebujú nejaké podnety, na pozorovanie, vnímanie, čo sa okolo nich deje. Zmeň to.

zoeeoz
11. máj 2022

@majlo1234 z vojtovky máš aký cvik? Reflexné plazenie? Vidíš zlepšenia po vojtovke? U nás vždy boli po pár dňoch zmeny a to sme s malou cvičili od jej 6 týždňov až do roka kým nezačala chodiť🙂.. ak mu vyhovuje nosič tak ho maj na sebe

domak2
11. máj 2022

Ja som zas napríklad ten typ, čo nevie co robiť doma veľmi. Teda chvíľku sa pohrám, počítame, ale dosť ma to ubíja. Bavia ma také veci ako maľovanie a vyrábanie blbosti spolu,varenie a pod, ale to sa ešte s tak malými deťmi nedá. Takže pokiaľ to presahuje doma únosnu mieru, hodím ho no nosiča a ideme von. Tam mu ukazujem kvietky, vtáčiky a kadečo a aj ja som uvolnenejsia ako keď si už 150x obije hlavu o stoličku 😅 Môj ma hlas, až mi v ušiach zalieha

sono2
11. máj 2022

@majlo1234 joooj tieto priblble reči.
Prvá je veľmi kontaktná ako opisuješ ty, druhá úplne iná.
A čo teraz? Treba dat dieťaťu, čo si vyžaduje. Bože, veď je baby v podstate.
Ďalšia svokra čo si kompenzuje, čo nepraktizovala na svojich deťoch, lebo veď vtedy to tak bolo. A teraz svojim spôsobom závidí opateru.
Robíš všetko super.
Nenechaj sa zneistiť!

luccija
11. máj 2022

@majlo1234 reči svokry a mamy cez telefón 400 km od domu ber jedným uchom dnu, druhým von.
Nejdú mu zuby?Veď mu daj pozornosť, ale skús si robiť svoje prihováraj sa mu, rozosmej ho...Ked už bude loziť, chodiť zase Ti bude visieť na nohe🙂)
Ja som bola veľa vonku, keď to bolo takto a ešte neskôr, keď všetko otvárala, prekladala, vyberala.bud sme spali, jedli, alebo von na hodiny...
Zajtra mu daj hrniec do toho hračky, či varešky a nech si búcha.Nieco nové... moja mama raz dala dcéra umelohmotnu flasu a s tým sa hrala o dušu a moje motorické hračky edukačné boli nezaujímavé.
A kľudne by som pustila nejakú rozprávky, alebo nejaké tie detské tancovačky paci pac...
Niečo na tom môže byť, že sa nevie zabaviť sám, ale tak robíš čo môžeš.

luccija
11. máj 2022

@tosomja u vás musí byť veselo.Ten TV je pripevnený?ja by som sa bála, že ho zhodia.

tosomja
11. máj 2022

@luccija nie je pripevnený. Ale bude. Musím prerobiť celú obývačku, lebo sú jak opice, o chvíľu na luster sa zavesia. Pôjde na stenu a aj tie krabice od telky pôjdu hore, lebo ťahajú káble. 🙄

majlo1234
autor
11. máj 2022

@kakawah pre mna je ubijajuce toto obdobie, dookola tie iste hracky, tie iste knizky a pesnicky. Ked som milionkrat nespievala kukulienku tak ani raz😀 a maly nevie byt v kresielku, ten sa zvyja a reve tam. Ale teda mozno si to predstavujem ako hurvinek valku, a ked vude starsi, zas ma bide ubijat nieco ine.

@zoeeoz neviem ako sa vola, mame na chrbte, kde ma zdvihat nozky k bruchu a potim na bruchu s kednou nozkou pod bruchom. Ale zatial nevidim nejake zmeny, zacali sme cvicit len dva tyzdne dozadu ale, dovtedy nas nechcela pediatricka poslat, misela som si vydupat. A je teda hypotonicky a hypermobilny, aj preto mu to mozno tolko trva
@domak2
@domak2 presne, extremne ma to nebavi, najradsej by som bola vonku, ale vozim ho este vo vanicke, kedze nesedi, a to sa mu tiez moc nepaci🙄vydrzi tak polhodku a potom place, no trapenie proste
@luccija zuby mu idu uz par mesiacov, ma ich zatial sest, ale vyzera ze sa dalsie rezu. Telku mu nechcem pustat, uvidim dokedy vydrzim😀 ja mu povyberam vsetko mozne, ale akonahle ho polozim na zem a poodidem, uz je rev. Ale verim, ako to tu bolo spomenute, ze je to len obdobie😀

No a teda dnes vswhovsudy 40 minut denneho spanku, som zvedava co to bude v noci🙄
Ale koncim so ataznostami, dam si nieco sladke a pokusim sa dat do kludu hlavne ja
Vdaka vsetkym za tipy a rady

ichbinich
11. máj 2022

@majlo1234
Daj ho do sportaku do ľahu. To je 100 a 1.
Urevane decko, co som balansovala v jednej ruke, kým som druhou tlačila prázdny kočiar, bolo zrazu spokojné, lebo videlo všetko dookola. Obe moje deti ešte nesedeli, keď šli do sportaku, do ľahu. Na našom kociari to nebol 100% lah, iba 90%,ake to a fakt, že sportak je otvorený, úplne stačilo.
Ja viem, po roku doma mi kvapkalo na karbit, tiež som nechcela už vidieť žiadne puzzle, knižky, kocky,... Ale naozaj, je to iba obdobie....
Držím palce!

stanislavicenka
11. máj 2022

@majlo1234 proste vek, kedy si dieta zacina uvedomovat seba, a ze nie ste jedno telo. Separacna uzkost, uplne klasicke obdobie v zivote babatka. Na koho ma byt take naviazane, ved na mamu, a potrebuje jej pozornost. Svokra nech si hovori 🤷