Frustrácia a nervozita pri dvojročnom dieťati

anonymnamamina
5. sep 2021

Ahojte mamičky prosím vás mate nejakú radu pre mňa? Poslednú som som dosť nervózna, unavena, frustrovana, demotivovana. Mam 2 ročnú dcérku. Chodím do práce, mam aj voľný čas pre seba po večeroch alebo keď mala spi 2 hodinky pobede, milujem ju nadovšetko no napriek tomu nemám akúsi motiváciu a energiu sa malej natoľko venovať koľko by som mala, dcérka je neposedna tak ci tak sa nesustredi na mňa robí si svoje, nezaujíma ju skoro nič len lozit hore dole a robiť veci ktoré nesmie, som z toho unavena len chodím po byte hore dole sledujem ju ci nerobí niečo zlé, potom plače lebo jej skoro všetko zakazujem, keď ideme von stojíme na jednom mieste doslova 20 minút, jedine kočík ako tak aj to chce ísť behať teda stat na mieste..... nechce mi papat veľké kusy len mixovane nema záujem prežuvat ani prehltat veľké kusy no proste som nnervy ako pred zrutenim co mamm robiť? Ani na nočník ju neviem naucit všetko odmieta akoby sa učiť nové, nevidím žiadne pokroky, len stojíme na 1 mieste

lenka2813
5. sep 2021

@anonymnamamina a neskusali ste ist za odbornikom, co na to povie? Urcite vas aspon nasmeruje, ked nevidite ziadne pokroky.. S tym jedlom bol aj u nas boj, dlho musel mat mixovane.. Ale postupne som pridavala kusky az zacal papat normalne. 😃

gabika128
6. sep 2021

@anonymnamamina u nás sa to po 2 rokoch zlomilo a mne sa veľmi uľavilo, začal viac rozprávať, opakovať, postupne aj nočník pochopil. Fakt tie 2 roky aj niečo a začalo to byť super,aj keď stále máva rôzne nálady a začína už vymýšľať, tak s pevnými hranicami sa to dá zvládať.