Ešte jedno dieťa

26. apr 2023

Potrebujem sa vyrozprávať, mam dve deti malé a túžim este po jednom,muz o tom.vie no stále váha... A aj ja v podstate vaham, či este skúsiť jedno alebo dve bohato stačia ( najmä ked si predstavim budúcnosť, predsa finnancne to je náročnejšie neskôr , teraz su este malé...)

No a jak tak túžim aj netuzim ,casto ma zasiahne ked sa dozviem ze nejaka z rodiny alebo známa ostala tehotná.. akože neskutočne sa poteším, pretože je to krásna správa a vzdy mi príde ľúto aj,ze ja nie som este .( Pritom mam dve deti!) No a potom mám také chvíle ze začnem viac túžiť po bábätku... Je to normálne? Nezávidím im to nie..len ja asi strašne este chcem zažiť ten pocit este raz. Tu eufóriu a dve čiarky na teste... Aj ked viem velmi dobre čo to reálne všetko obnáša... Ako sa toho zbaviť? Každý den myslím na to, ze chcwm este jedno bábo... Nwbiwm sa toho zbaviť

sajmonka_1216
26. apr 2023

ja si myslím, že je to normálne.. niekedy to neriešiš, lebo deti, povinnosti, práca, atd atd.. a potom príde moment, ked si predstavíš tie chvíle, ked si cítila prvé pohyby, ale prvýkrát uvidela bábätko po pôrode tak ťa prepadne taká nostalgia.. 🙂
ja síce mám 1 ročnú dcérku, ale tiež túžim opäť zažiť tú radosť z dvoch paličiek, z rastúceho bruška a pod.. :D a potom sú chvíle, ked by som chcela byť sama na opustenom ostrove.. :D

autor
26. apr 2023

@sajmonka_1216 úplne presne... Najmä ked sa mladšie v noci budi na zuby a ja si vtedy pobiem ze preboha, ďalšie uz v živote 🤯😀 no rano sa zobudím a zabudnem čo bolo..

lauriik
26. apr 2023

Ako by si o mne pisala. Tiez mam dve a nad tretim stale rozmyslam. Potom ma to na par dni prejde a potom zase intezivny pocit, ze musim mat dalsie. Ja doslova rano som rozhodnuta, ze idem do tretieho a o deviatej vecer uz si v hlave skladam dovody preco to neni dobry napad. A stale sa v tom cyklim. Ked niekto otehotnie tak mu to hrozne prajem a zase rozmyslam, ze co my s tym tretim. Muz by do toho isiel ale tiez neni na 100% isty. Ale u nas je este problem, ze ked sa nerozhybeme aspon do konca roku tak muz uz bude mat svoj vek, deti uz by mali velke rozdiely medzi sebou a uz do toho pravdepodobne ani skrz to nepojdeme. Takze neporadim ale nejsi v tom sama. 🫠

mamickalisticka
26. apr 2023

Ja mám dvojičky (a ešte jedného syna, čiže 3chalanov) čo je absolútna antikoncepcia, ale vždy si pomyslím, že joj ešte to jedno dievčatko.. ale samozrejme vždy to zavrhnem, že už nikdy viac .. čoho som sa bála, že keď moja kamoška otehotnie, že jej budem závidieť.. a stalo sa, že čaká bábo a ja jej to maximálne prajem a teším sa ako si pomojkam, polubim, pokupim vecičky, poteším sa a VRATIM NAZAD 😂 je to spomienkovy optimizmus podľa mňa.. ja sa teším,ako budú chalani väčší a ja väčšiu mieru slobody ..

nikus93
26. apr 2023

Tiez mam niekedy take myslienky, chcela by som este raz zazit to tehotenstvo, radost, male babatko ale to dieta raz vyrastie, a predsa to je vacsia zataz, ci financne, vacsie auto, logisticky, rozvoz do skol skolok na kruzky…no neviem potom sa mi do toho az tak nechce :D ale tak nechavam to tak, mozno si raz povieme este jedno a mozno ostaneme pri tychto dvoch

liljana
26. apr 2023

Ak mas plan ako uzivit seba a tri deti, ked sa nieco stane muzovi, alebo by ste sa rozviedli, tak smelo do toho. Ak ma clovek plan a vie co robit, ak by sa nieco pokazilo, tak preco nie. Horsie je, ked ho nema.

veselo_neveselo
26. apr 2023

Sa triezvo pozri na situaciu, ci by ste vedeli deti zaopatrit, keby sa vam nieco stalo - jednemu alebo druhemu.
Ked povyrastu, a budu chciet ist na vysoke, mozete im poskytnut komfort v studiu? Dokazete im ukazat svet, ako funguje, ako sa zije inde, ked budu vyrastat?

Tieto otazky si klad, a ked mate priestor na dalsie, tak ano, chod do toho. Ale ak nie, tak dakuj nebesam, ze ste zdravi, a mate zdrave deti a viac sa zameraj na to, aby si tymto dvom pripravila podu na uspesny zivot, a otvorila im svet moznosti aby si mohli vybrat, ako ho chcu prezit.

autor
26. apr 2023

@veselo_neveselo veď toto, že myslím na tu budúcnosť,chcem aby mali všetko.. samozrejme nie štýlom ze im to ,,padne z neba,, ale chcem aby sa mali dobre. A tak uz dve mi prídu akurát ale neviem pochopiť prečo túžim este po jednom.. ja
vidim veci z racionálneho pohľadu.. ale ta túžba..mam len 30r.

A zas clovek nevie kde bude o 10-20 rokov.. pracu mám istú teraz,mam kde ísť po skončení RD, takže tam sa nebojím. No bojim sa ze ked sa na to nedáme,rAz to možno budem ľutovať,ze sme to prepásli.. a zas mať dieťa niekedy po 36stke mi príde neskoro

autor
26. apr 2023

Ale zas keby každý premýšľal ,ze mu umrie partner alebo sa rozvedu tak by nikto deti nerobil

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinka8512
26. apr 2023

Ja mam viac deti, poviem ti, ak mas "parik" tak nechod do toho.

autor
26. apr 2023

@elizabet173 ved o tom píšem,ze si budúcnosť uvedomujem a mám rešpekt...

autor
26. apr 2023

@tinka8512 nemám párik práveže 🙂

tinka8512
26. apr 2023

Och joj, nuz 😀 ja som mala najpr 3 chapcov a potom 2 dievcata, co ti poviem, tuzba po dievcatku tam bola. 3 deti su v pohode akoze, kym sme mali 3 bol to luxus.

lauriik
26. apr 2023

@tinka8512 mozem sa spytat preco? ☺️

tinka8512
26. apr 2023

@lauriik co preco? 😀

lauriik
26. apr 2023

@tinka8512 preco nejist do dalsieho dietata ak ma clovek uz parik ☺️

autor
26. apr 2023

@tinka8512 počkaj párik si myslela akoze dve rovnaké pohlavia alebo rozličné? Lebo my máme dvoch chalanov tiež

tinka8512
26. apr 2023

@lauriik lebo podla mna je zivot jednoduchsi s 2 detmi, ja neviem, mozno len preto to hovorim teraz lebo moja najmensia ma teraz 2apol a fakt uz som unavena a vycerpana. Za 10 rokov som mala 5 deti. Aj co sa tyka dovoleniek, to vsetko treba duplovane, vsetko sa komplikuje s tolkymi detmi,este tie 3 , a mozno aj 4 sa da ,ale 5 deti to uz je vsetko ovela narocnejsie. Ja si nastastie mozem dovolit ze nemusim ist do prace lebo muz dobre zaraba a mame aj na tu zahranicnu dovolenku,ale je to velmi narocne. Potom ked deti rastu a maju kruzky a vsetko, to sa neda stihat,napr kebyze mam 2 deti tak by sa v pohode dalo ze jedno nosim do mesta vzdialeneho 30km na futbal,druhe na tanec,ale ked uz je tych deti viac to sa zase neda. Ak ma clovek 2-3 deti,podla mna vie zit plnohodnotnejsi zivot. "parik = chlapec a dievca
Ale zas deti su super, to fakt nelutujem, kazdej zene by malo byt dopriate mat obidve pohlavia a hlavne teda tu dcerku.My sme piate uz vobec neplanovali,ale tak nakoniec super lebo dve baby si rozumeju a chalani uz maju tiez svoje.
Do tretieho dietata chodte ak ste s tym uplne vyrovnane ze zase to moze byt to iste pohlavie. Ja som isla do tretieho s tym,ze kludne aj chlapec zase, no a bol trei chlapec 🙂

tinka8512
26. apr 2023

Parik = chlapec a dievca

tinka8512
26. apr 2023

Ak chcete dievca, tak poradim skusat tesne po menstruacii, okolo ovulacie je to skor chlapec , pred ovu dieca a to vam rucim 🙂

lauriik
26. apr 2023

@tinka8512 5 deti je ozaj dost. Tomu rozumiem. Tu sa bavime o tretom dietati. Mne uz aj to pride ako luxus 😏 My mame dve dievcata. Som za ne ohromne rada a myslela som, ze dalsie dieta uz nebudem chcet. Ale ako mi odrastaju tak si hovorim si, ze uz mam taku pohodicku a este jedno dieta by sme zvladli. Co sa tyka financii tak myslim, ze sme taka vyssia stredna trieda. Muz zaraba dobre, ja pracujem na ciastocny uvazok. S demi vela cestujeme. Mame precestovanu europu, boli sme aj v Afrike a Amerike.
Co sa pohlavia tyka ja som vzdy chcela chlapca ale kludne by som vzala aj dalsie dievcatko. Akurat uz vidim, ze muz sa blizi k 40, ja mam 30, tak si hovorim, ze najvyssi cas sa rozhodnut ak chceme este jedno. ☺️

tinka8512
26. apr 2023

@lauriik tak urcite chodte do toho 🙂 , ja som mala posledne v 39

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinka8512
28. apr 2023

@elizabet173 Za pokus to stoji... jasne ze nerucim....

tinka8512
28. apr 2023

@elizabet173 Inak zaujimave ze este aj moja prababka tak hovorievala, dievca po menstruacii, chlapec pred menstruaciou. To sa tak hovorievalo vraj uz za tych cias... ale tak nemusite sa do toho obuvat, je to len nazor, skusenost, typ....