Deti a robota

11. feb 2023

Čítala som podobne diskusie,no nenašla som čo hľadám. Moja otázka ako robiť doma robotu popri deťoch? Napíšte také čo bývate v dome a máte malé neposedné deti. Rady že veď dieťa sa vonku zahrá aj hodinu samé nepotrebujem. Môj sa nezahrá max pár minút, potom zas chce niečo iné robiť. Pri ňom sa nedá vôbec nič robiť na dvore alebo v záhrade. Áno pomôže mi no tiež len pár minút. Rady že kašli na záhradu a robotu tiež nič moc. To ako 5-10 rokov mám čakať pokiaľ dieťa vyrastie a zabaví sa aj samé..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tani777
11. feb 2023

Uf no popravde,minuly rok som pri dome co-to porobila bud na striedacku s muzom,alebo ked tu bola svokra,ze zabavila deti/ona nam cosi porobila...ale zas mensia nemala este 2 roky vtedy..teraz sa uz troska viac vedia zahrat,tak sa spolieham na trampolinu/piesok/bublinky/kineticky piesok/vodu do vedra..ony trosku sj pomoct chcu,popolievat,starsia aj potrhat burinu a tak..ale mame dve,no,tak sa trosku spolu..neviem bars poradit,to sa skor pripinam 😁

deti95060810
11. feb 2023

pri autistovi by si sa nedočkala ani o tých 5-10 rokov...😉
my sme sa striedali, popr. zabavili mladšie deti...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ariannazara
11. feb 2023

Kolko ma dieta rokov?

majlo1234
11. feb 2023

To je taka robota, ze 5 minut nieco porobim a dalsich 5 musim zabavat/vyberat z krikov/vyberat z ust macacie granule/nahanat po ulici. Samozrejme s nadsadzkou, neda sa robit v klude pri detoch. Ale ak vylozene potrebujem robit nieco von, tak proste ideme, a syn bud asistuje, alebo reve pod nohami. Ma len rok a pol zatial, verim ze bude postupne samostatnejsi, ale ani teraz mu za zadkom nebeham. Dam mu nieco na majstrovanie a zabavi sa aj sam chvilku

lavinis
11. feb 2023

Áno, presne tak, bud sa bude mať s kým hrať (súrodenec, škôlka,...) alebo budeš čakať 5-10 rokov.
Nemáš zač

ariannazara
11. feb 2023

@majlo1234 moj ked mal 1,5 roka vkuse utekal po celej dedine po všetkých dvoroch za všetkými autami, myslela som ze ma slak trafi. Teraz ma 4 a nebude chodit za sveteho. Na kociariku sa vozit😹

autor
11. feb 2023

S manželom sa meníme raz robí on niečo a ja som s deťmi alebo opačne.No aj tak je to málo času.Dieta chodi do školky a ja za ten čas do roboty cez týždeň.Poobede varíme upratujeme všetko spolu alebo ideme von na ihrisko,na prechádzku.Zas není čas na záhradu.Sobotu sa meníme s manželom pri deťoch a v nedeľu si chceme aj oddýchnuť alebo niekam ísť na výlet.Vobec nemáme čas na robotu okolo domu.Deti majú menší 3 a starší 10 no nezahrajú sa spolu vôbec

autor
11. feb 2023

Ešte dopisem že máme pieskovisko,hojdačky, šmýkalku,domček s hračkami vonku.No tiež záujme len chvíľu.Babky ešte pracujú teda ani postrážiť sa nedá menšieho.Starsi už vie pomôcť keď chce či v záhrade alebo okolo domu.No menší je strašne neposedný.

zuzkaa1991
11. feb 2023

Moja ako 2r behala sama po dvore len som musela davat pozor kedze sme mali novostavbu sby mi nespadla z 3m vysky kedze plot chybal ale ako 3r. 4r beha sama po dvore co ju zaujme tak sa hraje mam niekedy nervy 🙈🤣🤣🤣lebo najlepšia hračka je hlina blato kde všade rozniesla bud so mnou pomahala alebo robila svoje veci vo si nasla

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. feb 2023

@elizabet173 Starší mi pomôže bez problémov. No hrať sa s bračekom nechce to ho nebaví. A menší sám sa nezabavi na dlhšie len na pár minút. Ako starší bol kam som ho dala tam sa hral sám aj hodinu, zatiaľ som si porobila svoje. Mensi je neposedný a pri ničom nevydrží dlho. Takze áno je problem pri ňom barsco robiť.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. feb 2023

@elizabet173 Áno je neposedný a je to nebezpečné behať bez dozoru na pozemku. Minuly rok sme sa sťahovali do domu a ešte dvor není úplne ok pre bezpečnosť. Priklad niečo upratujem vonku alebo v záhrade, on sa hrá chvíľu pri mne a potom ide preč. Musím za ním aby si neublížil, ešte si nevie dať taký pozor na seba, za tam nestupit lebo klinec alebo podobné veci. Keď sa hrá chvíľu sám príklad v pieskovisku, mrnci a reve že mama pod mi pomôcť stavať hrad. Snažím sa aby bol samostatny, no on stále mama mama pod sa so mnou hrať, alebo mama čo je toto čo je hento, mama pod sem a podobne

autor
11. feb 2023

@elizabet173 Starší toto nerobil.

vreckovka2
11. feb 2023

Nas teda nema este 2 roky, ale robi vsetko co sa da s nami. Vsak aj tak chce robit to co robime my. Pozemok este len budujeme. Mame tu vela roboty a velky pozemok. Zaklad bude pre mna do buducna to, ze sme cely pozemok rozvrhli tak, aby bol co najmenej udrzbovy a v centre bude miesto na hranie, takze ho z mnohych casti pozemku budem vidiet (ak sa bude chciet hrat). Zeleninova zahrada mi vela casu nezabrala, pri vsetkom od sadenia, cez trhanie buriny, zberanie urody az po polievanie ( to mal najradsej) pomahal. Na jesen som s nim rylovala. Planujem mu kupit vlastne naradie. Manzel s nim porobi aj zlozitejsie veci. A niekedy vydrzi 5 minut, inokedy sa zabavi aj hodinu. Ako kedy. Vzdy mu dame nejaku robotu ;). A aj sa striedame s manzelom. Ak bola velka robota, co chcela viac ruk, prisli nasi zo 3 krat do roka a pomohli bud s robotou, alebo s drobcom. Ak som nutne potrebovala, tak som robila vonku kym spal vnutri a bol na kamere.

babulkomale
11. feb 2023

@ninka297 vtipná 😂😂😂

babulkomale
11. feb 2023

Viem o com pises... jeden cas sme nemali ani branu kym sa vyrabala 🤦 stale v strehu, behy skoky za malym. Nedalo sa mi robit pri nom suvisle. Aj tak bolo ze prisla rodina na grilovacku, zabavili ho a zrazu som si uvedomila ze stojim v zahone a sklbem burinu ostosest 😂 kazda minuta dobra. Boli to narocne roky...ked sa aj dvaja zahrali, zas bolo treba riesit konflikty, nebezpecne situacie, uniky mimo dohlad ( mame obrovsky pozemok).
Drzim palce 🌹

ariannazara
11. feb 2023

@babulkomale mne moj raz utiekol do susedy cez cestu 🙈 skoro ma trafilo, hladam ho volam a on tam veselo si na lavicke sedi. 😁

babulkomale
11. feb 2023

Vies co neminaj energiu na vysvetlovanie. Kto ma zive dieta pochopil uz z uvodneho prispevku a ostatnym co by " rozkazali, povedali, ziadne take ze...by nedopustili, prikazali, polozili a uviazali" nevysvetlis.

babulkomale
11. feb 2023

@ariannazara js som v zivote nemala tolko stresu ako s malym, ani v ohrozeni zivota, lebo tam som si sama za seba zodpovedna ale pri detoch este tie vycitky keby sa cosi stalo...des.

majlo1234
11. feb 2023

@ariannazara haha, nas len doma na dvore je ochotny pouzivat nohy, za plotom ho musim nosit na rukach, pana krala maleho

babulkomale
11. feb 2023

@ninka297 kym som mala len psov, vycvicenych na slovo, tiez som bola strasne mudra 😂
Jaaaaj, tak ma zivot s detmi krasne prefackal ze az. A som za to vdacna. Trosku pokory by ti nezaskodilo.

ariannazara
11. feb 2023

@majlo1234 hej moj toto iste ale v jari uz kocik spratavam na dobro. A bud bude chodit alebo ma bez 😁

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
scila
11. feb 2023

Odkedy mám deti vyzerá naša záhrada z roka na rok horšie a horšie. Lebo z troch detí mám dve také, čo sa pri nich nedalo robiť. A teraz, keď sú väčší tak stále len riešim konflikty, lebo oni sú schopní aj o orech sa pobiť. A to ani nehovorím o náradí, hračkách, paliciach, hojdacej sieti atď.
Si pamätám ako som vždy min. hodinu uspávala syna v kočíku, ktorý neznášal cez deň spať. Keď zaspal tak som sa rýchlo vrhla na sadenie zemiakov. Väčšinou mi dal max 10 minút, potom reeev. Každý deň som kúsok spravila. Šlak ma išiel trafiť.
Ja som to viac-menej vzdala.

autor
12. feb 2023

@ninka297 Ty si myslíš že ho nezapajam? Zapajam do všetkého, dám príklad idem sadiť, urobím hriadky a malý sype guličky do dierky. Lenže jeho to nebaví dlho. Ja keď chcem celú záhradu posadiť to trvá aj vyše pol hodiny aj hodinu. Ešte si dávať na malého pozor aby si na dvore neublížil sebe. Alebo trhať burinu, pomôže, no vytrha aj to čo nemá. Keď mu to poviem tak ho to zas nebaví, on by trhal do radu všetko. Alebo kosim dvor, malý si zobere kosačku svoju detskú akože aj on ide kosiť. Chvíľu potom už chce insie robiť a ja si svoju robotu ani nedorobim. Darmo ho zapajam do všetkého keď jeho všetko baví len chvíľu.