Denný režim pracujem maminy

ubynka
16. mar 2023

Mile maminy, aky mate rezim bezneho dna, ked chodite do prace + deti skolka/ skola/ kruzky / domacnost / varenie / nakupy a pod? Nebodaj cas pre seba alebo manzela? Snazim sa najst system, ale stale nejako nestiham vsetko, co by som chcela 😄 bud robim nieco zle, alebo by som chcela toho prilis 🙈 prosim o inspiraciu, ako to mate zariadene Vy. Dakujem 🙏

lenka7477
16. mar 2023

Pozerám že máš 11 ročnú slečnu - s čím potrebuješ poradiť ? Veď to je samostatné dieťa , netreba s ňou riešiť každý krok , a režim jej prispôsobovať. Do teraz si to robila ako ?

viestta
16. mar 2023

Prva podmienka je podelit si povinnosti s otcomm a nejake povinnost preniest aj na slecnu. Ma jedenast, ta uz vela veci zvladne aj sama. Potom nebudes na vsetko sama a bude viac casu na vsetko.

sense
16. mar 2023

Dieťa (takmer 10r)má len 1 krúžok, zo školy príde okolo 15.45-16.00. Úlohy si spraví sama. Ak niečo potrebuje pomôcť, pomôžem, pre skúšam. Svoju izbu si upratuje sama aj vysáva v sobotu. Ak nechá špinavé umývadlo al záchod tak aj to.
Domacnost mame s partnerom podelenu. Nákupy raz jeden, raz druhý. Vari kto ma čas, pripadne len rychlovka na večeru. Pinsa a šalát. U nás je najneskôr 19.30 klud.

kvietok2012
16. mar 2023

Mam 12rocneho, kym pridem z prace, naučí sa, ked treba ho preskúšam, pomozem vysvetlit ak niecomu nerozumie...dam varit, medzitym si dam kavu, nieco upracem,popripade vyzehlim, dam prat...vecer pozriem film...v sobotu upraceme spolu (syn si upratuje svoju izbu)...

ubynka
autor
16. mar 2023

@lenka7477 mam este 3 rocneho.. ano dcera je samostatna jednotka.. chcela som inspiraciu, ako vyzeraju bezne pracovne dni inych matiek..

andreakotesova
16. mar 2023

Dnes som bola v práci pred 8,00 hod. Cestou do práce sme hodili deti do školy. Zo školy chodia samé. Domov som z prace prišla cca 16:20 (niekedy po ceste urobím malý nákup). Urobila som večeru, medzitým prišiel manžel a učil sa so synom. Teraz beží umývačka a ja čakám pred TV s vylozenymi nohami, kým sa mi uvoľní kúpeľňa 😊

lusyyy36
16. mar 2023

@ubynka momentálne mam muza odcestovaneho. Takže ráno o 7 odchadzame z domu. V praci koncim o 16:30, malú vyzdvihnem 17:30 v škole. Ideme na trening (4x do tyzdna), prídeme o 19:30. Na veceru niečo mega rýchle, spracem len kuchyni a zakladne veci. 20:30 ide mala spat a ja mam relax. Upratujem v sobotu, nakup robim kým ma mala trening.

lenka7477
16. mar 2023

@ubynka tak toho nemáš v profile, to som nevedela 🙂
Ja pracujem na opačné smeny ako muž. Pracujem v obchode, takže nákupy riešim sama , mám auto- tak je to super.
Lucka má 2x do týždňa anglinu a 1 x doučko z matiky. Na anglinu chodí busom s kamoškou. Na matiku každý piatok ju vozíme - kto má rannú.
Upratovanie, pranie - máme rovnomerne podelené , kto má poobednú to má na starosti , ak nestihne v pohode stíha opačný rodič 🙂

Ja robím aj víkendy , muž nie - rovnomerne sa zastúpime - aj keď pre istotu , čas doučka a odchodov na anglinu vždy píšem na lístok s výkričníkom aj dvoma, tromi 🙂

simca06022011
16. mar 2023

O 6tej vstanem, caj dam varit, dieta si da ranajky, alebo neda, ako ma naladu... ide do skoly, autobusom od 4.triedy. Zatial spracem, zapnem pracku/umyvacku. Idem pracovat, alebo so psom. Dcera pride zo skoly da si jest, nachysta sa do skoly, ak treba odkotnrolujem. kruzky ma, ide rovno zo skoly sama. A pride domov, jeden den ma taky ze chodi okolo 18tej domov, inak pride do 15:30. Naucit sa, nachystat sa do skoly. Uprautjem si priebezne, nakup raz za tyzden vacsinou, take za zastavit sa v pekarni zvladne aj chlap alebo hocikot, aj dcera cestou zo skoly vie ak nieco pochybi kupit. Inak tesco donaska. Ja osobne beham po obchodoch malo. Ja sa snazim robit tak, aby som cez vikend neriadila, ked tak iba nejake "speciality", upratat spajzu atd.. aj tak sa neudrzi cez vikend poriadok, menej ako cez tyzden ked su ludia mimo dom. Cize vyprate mam v piatok, upratane tiez, vacsinou podlahy umyvam v pondelok :D alebov nedelu ked dovaram obed.. kedze u nas je nedela poobede veget :D
Doma stiham vsetko, cvicim doma, chodim so psom, na masaz... aj serialy si pozriem.

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka1974
16. mar 2023

Jednoducho muž chodí do práce ráno o 5.30 prichádza okolo 17.00 ja ráno vstanem o 7.00 dcéra 14 ročná vstáva sama urobím jej desiatu o 7.30 ide do školy sama ja zobudím o 7.30 mladšiu autistku o 8.00 ju veziem do DSS potom ak treba idem nakúpiť alebo urobím poriadok o 9.30 odchádzam do práce kde som do 14.00 alebo do 22.00 ak som do 22.00 o 14.00 mám hodinku na vyzdvihnutie mladšej z dss staršia postráži do 17.00 ak som do 14.00 tak stíham upratať ,venovať sa deťom a večer mám kľud pri telke spolu s manzelom

pragmaticka
16. mar 2023

Muža mam do piatku na pracovnej ceste v Lisabone. Dnes zhodou okolností Home office. Ráno som vstala a o 7mej aj so staršou. Urobila rannú hygienu, namaľovala sa, urobila raňajky a desiaty mojim 2 deťom. Medzitým sa staršia(9) obliekla urobila si hygienu, dala raňajky a išla na autobus do školy. Zastávku ma asi 800m. Mladsia(5) ešte spala. O 07:45 sa zobudila mladšia, kým sa najedla zapla som počítač a pracovala. O 8:45som ju išla zaniesť do škôlky. Potom práca, obed narýchlo len pre mňa, počas dňa som 2x zapla pracku a 2x susicku. O 16 som išla po deti, dali si sladkost, skontrolovala som úlohy, ktoré si staršia urobila v družine. Nadiktovala jej diktát (zajtra píšu, tak pre istotu...) a išli sa hrať do svojich izieb. Medzitým relaxujem a popritom varím polievku. Hneď ich ohlásim k večeri, potom sa osprchuju(samé), ja medzitým poukladám čisté veci do skríň, dam ich spať. Staršia si ešte môže čítať do 21hod knižku. Ak by som išla do práce tak by to boli trošku stresy ráno, vstavala by som už o 6tej. Keby nebola staršia po chrípke, išla by ešte rovno zo školy o 16tej sama na basketbal - ma to asi 500m od družiny. Tam ju zvyknem chodiť rovno bravat.
Zajtra mam tiež HO, plánujem si povysavat celý dom a umyť kúpeľne. O 12 príde strašia autobusom, tak budem musieť popritom aj na rýchlo niečo uvariť. Pre mladšiu pôjdem o 13 a ideme niekam na výlet. Muž priletí až večer. V pondelok a utorok som zase ja v zahraničí na pracovnej ceste, takže si s mužom vymeníme štafetu 😂

ritalein
16. mar 2023

Ak sa podarí, tak budicek na telefone 5:55 ale vacsinou "zvoni" zivy budik o 5:30. Urobim si kavu, detom (7 a 3) ranajky. O 7:15 odchadzam do prace, rano rozvaza deti manzel. Cez obednajsiu si obcas odbehnem domov bud dat prat, vyvesit pradlo, trochu popratat, vyvetrat, prebehnem swifferom, zapnem/vypnem umyvacku. Takze poobede prideme do uprataneho.O 15:30 koncim v praci, idem pre deti - skolka, skola, ak je pekne pocasie, ostaneme este v meste, vonku. Potom robime ulohy, popritom varim, chystam veceru. Starsieho na kruzky 3x do tyzdna vozi muz.
Na velky nakup chodi raz za tyzden manzel. Cez tyzden ak treba kupime po skole s detmi pecivo, ovocie.

sono2
16. mar 2023

@ubynka ja napríklad mam robotu max na 20 hodin týždenne. Normálne som o druhej doma môžem byť aj o jednej. Ako v robote stihnem.
Je všetko na mne, ale som z Roboty skoro doma Čiže stíham všetko.
Ak robíš do štvrtej piatej, nemáš šancu.
Ja teda by som nestihla nič. Deti chcú ist na ihrisko ja chcem už konečne začať behať
Po robote mam čas na seba hodinu

yanni
16. mar 2023

@ubynka taka otazocka.....inspiraciu? A ado ti pomoze, ked ti napisem co a eko cez denar obie, ked mame mozno uplne iny rytmus, počet deti, vek deti, inu pracovnu dobu, deti povinnosti atd. Tiez sama nepises, ako fungujete vy. Skola/skolka/kruzky deti, kde a ako robis, plus muz atd.

ysseba
16. mar 2023

@ubynka Režim? Ráno prchám do roboty, manžel po ceste do práce zavezie decká do školy/škôlky. Končím tak medzi 14:00 - 15:00, idem pre deti (z práce to mám tak 15 minút). Ideme domov, to máme tak 10 minút. Keď je pekne, zostávame na ihrisku. Muž ide z roboty do obchodu ak treba. Prídeme domov, školák si robí úlohy. Večeru a obed na druhý deň raz robí muž, raz ja. Je to o dohode. Deti majú krúžky v rámci školy/škôlky. Našťastie majú super výber, takže nič mimo po škole neriešime. Takže poobede sa venujeme úlohám a učeniu, vareniu, upraceme taký základný poriadok. Aj si oddýchneme. Niekedy bývame vonku dlhoo alebo ideme obaja aj s mužom, vtedy sú tie večery také rýchlo, rýchlo všetko. Večer nachystám oblečenie na ráno (pre seba aj decká). Niekedy keď mám povinnosti večer ešte pracujem (daň za skoré odchody z práce, ktoré mi ale za to stoja!) Potom spať, ráno rýchlo nachystám desiatu a raňajky deckám a ideme od znova od vety "Ráno prchám do roboty..." 🙂

heidy222
16. mar 2023

Ja mám taký netradičny pracovný čas, že mám 3-4 hodiny obednú pauzu. vstávam o 6:15 o 7:30 som v práci manžel deti odvedie peso do školy škôlky, ja končím naobed medzi 12-13:30 potom bud idem pre malého do školky rovno alebo idem domov dám si obed zrelaxujem alebo navarim a pod. Potom o 15:30 vyzdvihnem malého zo školky, privediem ho domov a idem znova do práce, Manzel robí z domu a taku hodinku sa malý zabaví aj sám že pri ňom ešte do 17 robí. Medzitým príde dcéra zo školy. Nemá krúžky lebo ma celodennú školu do 16 kde si robia úlohy a majú šport a tak. Keď príde domov ešte sa zvykne hrať s kamoškami susedkami. Manžel robí večeru a ja prichádzam o 19 domov, o 20 idú deti spať. Večer sa ešte učím lebo v medicine sa treba stále vzdelávať.Raz do týždňa príde k nám upratovačka. Takto to mám 3 dni v týždni zvyšné 2 mam už o 13 voľno. Som s tým maximálne spokojná. Dokopy pracujem okolo 32-34 hodín týždenne

barbora19911
19. mar 2023

Ja našťastie do roboty nepôjdem, momentálne som na MD a potom na HO na 2 hodiny denne ...takže mám na všetko čas a som strašne šťastná za tuto možnosť že mi to bolo dopriate ❤️ niesom otrok aby som behala z práce do druhej práce ..život si treba aj užiť ❤️ a naozaj ja by som to ani nezvládla takéto tempo to je na vyhorenie ...

lucciia
31. mar 2023

My máme 3 deti.. 13, 10 a 7 chlapci majú 3x do týždňa futbal chodí s nimi manžel, dcéra tanečnú a doučovanie s nou chodím ja..je to všetko vedľa v meste...ráno ich zaveziem do školy, vedľa do dediny..idem do prace na 8, starší syn už chodí zo školy sám..keď idem z prace zastavím sa nakúpiť, pre deti do druziny, to prídeme asi 15:30 domov, niečo rýchlo zjedia a ideme na krúžky..potom sa učia..večera.. chvíľu telka, sprcha a idú spat..niekedy stíhajú ísť ešte von..a víkendy to už sme spolu...chlapci mávajú cez víkend zápasy to už ideme všetci alebo keď ma starší tak idem sam autobusom s ostatnymi...čo ti poviem, stále v pohybe..ale postíham koľko krát aj oveľa viac, napríklad upratať oprať kazdy den beham na páse 30 minút..