Chceš dovolenku na rodičovskej dovolenke?

14. okt 2022

Dnes rano som ako vzdy okolo siestej rano vstavala, a chystala sa, obliekala, kedze dcerka okolo siestej rano vstava. Som na RD. Ako som sa obliekala tak sa ma muz spytal - To do prace sa chystas? Tak som mu povedala, viac ako do prace, ja mam pracu rano od siestej, do vecera do osmej, a obcas aj v noci, ked ma dcerka potrebuje, a ani dovolenku nikdy nemam. A muz mi na to povedal- A to chces mat na dovolenke dovolenku? No tak ako takuto hlasku som este nepocula 😄. Pisem to len na pobavenie.

martul
14. okt 2022

Vieš čo, máme tri deti /sčasti už dospelé/ muž bol stále v robote a keď bol doma robil vonku a raz len zasrandoval nejak mu vyletelo že šak dovolenkujes už roky....a dodnes spomína, že keď zbadal môj pohľad prvý krát v živote pocítil čo je to strach. A spomína to dosť často....😊

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
14. okt 2022

mame takmer 10 mesacnu dcerku, extremne zivu a narocnu. vytkla som si clenok, tyzden sa o nu muz staral. po tyzdni skonstatoval, ze pojde radsej na nutene prace do Gulagu, ako by zase mal s nou fungovat tyzden v podstate sam. ze ma nekonecne obdivuje s akou lahkostou a bez nervov to davam a ze nech uz na seba davam vacsi pozor, aby som si uz najblizsie neublizila 🤣

nafka0483
14. okt 2022

"Problem" je v slovencine so slovom dovolenka.
- uvolnenie z prace = dovolenka
- oddych mimo domu bez povinnosti = dovolenka

A ludia to vnimaju preto tak, ze ked si na tej prvej tak to si aj ma tej druhej :D

Anglictins to rozlisuje "maternity leave" a "vacation".

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz