Často myslím na to, aké bolo super byť ešte slobodná

19. máj 2022

Mám 2 malé deti a manžela s ktorým som 14 rokov. Mám 39 rokov a často myslim na to aké to bolo skvelé keď som bola slobodná. Je mi ľúto že už zrejme nezažijem randenie s novým chalanom, diskotéky s kamoškami v časoch keď sme nikoho nemali, také to príjemné napätie, motýle v bruchu a pod. Mám pocit ako by mi ušiel vlak. Ubehlo to tak rýchlo a zrazu je tu nová generácia ktorej nerozumiem a tak veľmi im závidím ich mladosť a voľnosť. Je mi ľúto že som necestovala viac a neskúšala rôzne veci keď som ešte nemala deti. Neviem či je problém vo vzťahu s manželom, alebo v tom že máme malé deti a mám minimum času pre seba, no niekedy si aj poplačem lebo mi je ľúto že to tak rýchlo ubehlo a ja zrazu musí byť tá zodpovedná. Mávate aj vy podobné pocity?

elementissa
19. máj 2022

Niekedy hej. Ale vezmi to z tej pozitívnej stránky. Deti vyrastú, ešte budeš pri sile a s manželom môžete zažiť nové medové obdobie. Obdobie malých detí je proste mordor. Ale ono to prejde a zas budeš "voľná", neboj, okolo 15tky ťa už nebudú chcieť ani vidieť :D

lilyianka
19. máj 2022

Možno je problém v tom,že si si malo "užila " kým si sa vydala a mala deti. Ja nap také myšlienky nemám vôbec. A práveže dnešnej mládeži vôbec nezávidím. Práve naopak,som rada v akej dobe som vyrastala.

kittykat22
19. máj 2022

cestovat s kamoskami do zahranicia a ist na party mozes aj ked budes mat 45. Nic ti nebrani. Ale namiesto toho single zufalstva, ci najdes muza a nezostanes sama, ci budes mat deti a ci to vsetko dopadne, sa z toho vyletu vratis k svojmu muzovi a detom ktori ta budu radostne ocakavat. Nevzdavaj sa nadeje - tvoj zivot neskoncil. Deti trosku podrastu a ty budes mat viac casu na seba - niekedy dokonca cele vikendy 🙂 pretoze jedine co tie deti bude zaujimat bude, aby ta vobec nevideli 😀

midori123
19. máj 2022

Autorka, ja ti uplne, ale ze uplne rozumiem…

roja01
19. máj 2022

Tomu sa hovori kriza stredneho veku. Okolo 40-ky zacinaju prve priznaky. Vraj tak, ako pubertou cez nu prechadza kazdy. Jeden s vacsimi a druhy s mensimi priznakmi.

h2
19. máj 2022

Neviem, koľko rokov máju tvoje deti, ale ak máš 39 rokov a tvoje deti sú malé, tak sa určite nemôžeš sťažovať, že si si užila málo slobody, lebo si ich mala priskoro. Máš teraz proste len také blbé obdobie, 40-tka sa blíži... Nemala som síce pocit, že by mi chýbala bezdetnosť, voľnosť a randenie s novými chlapmi, božechráň! Ale tiež som mala pred 40 takú paniku v sebe, že "mladosť v prdeli, už som odpísaná". 😧 To prejde. 😁

lucinka1988
20. máj 2022

nemám, lebo som si naplno užila slobodný bezdetný život, tiež mame 2 malé deti, s manželom som 14 rokov, ale ja mám 34 a veľa veľa sme cestovali, ja som si robila školy, kariéru, veľa sme si užili aj vás vo dvojici a porom prišli deti. Neviem teda, či je to tým, že som si to užila pred nimi, alebo tým, že manžel mi pomáha stále dosť, ja popri deťoch stále pracujem a budujem si kariéru, mám aj čas na seba a stále sa snažíme si ukrojiť nejaký čas aj len my dvaja, ísť na večeru, na "rande"..Za seba môžem zodpovedne povedať, že aj keby mám o 10 rokov viac, nehanbím sa za to, čo som stihla a čo mám na svoj vek. Skús si nájsť čas ma seba, na manžela, mimo deti a povinnosti, skúste si ten život užívať priebežne a stále, nie čakať, kým budú deti väčšie, lebo život uteká ako voda a prečo ho nežiť plnohodnotne tu a teraz a navyše obohatený o 2 úžasné deti 🤷‍♀️

miadi
20. máj 2022

Nemam podobne pocity. Mam 40 necitim sa ze to niekde ubehlo. Citim sa mlada. Mam male deti a milujem to. Ten cas co som mala predtym len pre seba mi nechyba. Mam pocit ze mladost je este ako tak do 50 udrzatelna. Hlavne ked je clovek zdravy. Ale Ja som cestovala vela v 20-30r zila rozne zivoty. Takze Mne to nechyba mam pocit been there done that .. Sa mi zda ze vztah je Asi nic moc alebo rutina ked mas chut na veci ktore si nevyskusala a na motyle v bruchu a nejake blaznive ci divoke vzruso zazitky ktore by si clovek mal odzit nez sa usadi. Ale nemala si deti dako moc skoro Cize cas na tie veci si mala za slobodna alebo kym ste nemali deti . Je velmi malo veci ktore by si nemohla len Preto ze si matka. To je len vyhovorka. Mozes vsetko co len chces . A co si “ zameskala” si Asi ani nikdy nechcela . Nie naozaj . Asi sa len nudis v stereotype. Vies ako ta koza co sa mala moc dobre a sla sa na lad smykat. ( bez urazky) ze nemas realne problem Tak si ho vyrobis. Asi treba ozivit manzelsky zivot . Clovek ked si nevazi co mà o to moze velmi lahko prist. Tak si najdi cas pre seba ., najdi svoje stare /mlade Ja .. a trochu viac si uzivaj svoj zivot . Rodinu deti muza. To je to Hlavne o com si snivala co si chcela kym si bola mladsia bez zodpovednosti a s motylikmi v bruchu sla na prve ci druhe rande s tvojim Teraz uz manzelom, pozeraj sa dopredu nie do zadu . Rob si plany pln si sny a tuzby. Ja rada cestujem s detmi Aj ked je to namahavejsie ich ocami to vsetko 100x videne a zazite je zas “ nove “. Ale ked chces mozes cestovat aj sama . Su Aj take matky co chodia kazdy rok niekde daleko deti nechaju muzovi ( tu z mk) a maju tak svoj relax , len nejake nove zalubenie sa by si mala hladat len doma 😉Aj ked je to tazsie. Znovu sa zalubit do muza ktoreho poznas 14r . No Skus 😄

hederamonstera
20. máj 2022

Juj, ja by som nechcela v tejto dobe randit a hladat toho praveho, je to pomaly uz nemozne.
Svoju situaciu uz nezmenis, preco sa nou trapit?☺️ Skus pohladat na svojom zivote to pozitivne a na to zameraj pozornost, to pomaha, ked clovek nemoze nieco zmenit. Deti vyrastu, slobody si este uzijes☺️
Teda to ma drzi pri zivote🤣

angela85
20. máj 2022

Inak trochu som sa nad tým zamyslela,bolo to v tých 20tich viac dobrodružné,ale ja som spokojná teraz,mám muža čo mi dá všetko,čo mi určite v 20tje nedal žiadny chalan, športujem, čo som vtedy síce robila ale večne neúspešne,mám peniaze na veci čo som si vtedy dovoliť nemohla. A vtedy som mala komplexu i keď som mala krásne vlasy,pevné prsia a postavu omnoho krajšie. Mám 37 dve malé deti (4,9) ale jedno čo mi chýba je byť občas sama a vydať sa do mesta na celý deň a len tak sa motkat,to som naposledy zažila ako tehotna...

amelie2017
20. máj 2022

Ja mam tiez malicke deti a to, co opisujes mi nechyba. Jedine, co mi obcas chyba je robit veci, kedy chcem. Take, ze prides z roboty, das sprchu a na pol hodku si v klude sadnes na gauc/ vypijes kavu. Ist do mesta, ku kadernicke kedy chcem, nemusiet stale vsetko planovat, ...ale hovorim si, ze taketo malicke budu len chvilu. O par rokov, ani sa nenazdam zalezu do izby a budem mat tohk casu na gauci do zblaznenia a budu mi chybat tie babatka, tie recitovane basnicky stale dokola, atd. Teraz som tu na 100% pre nich, ale zaroven si s muzom stale vieme najst cas pre seba, aby sme aspon raz za mesiac vypadli na veceru len my dvaja, obcas nejaky jednodnovy vylet. Ked maly podrastie, kludne aj na noc niekam.

asia83
20. máj 2022

Choď sa učiť a nevypisuj tu blbosti. Stretni sa s rovesníkmi a debatuj s nimi. To už asi nevieš, že?

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ariannazara
20. máj 2022

Jasne podľa mňa každý niekedy mysli nato aký bol život pred deťmi. A občasné si išiel zazurovat 🤣 ja tiež, chyba mi ten čas spomínam nato často.

bashee
20. máj 2022

Super prispevok. Taky skutocny, autenticky. Mam len 32 ale tiez mi to chyba. To randenie s inymi muzmi veru nie, skor ta lahkost bytia mladych a sloboda, cas, energia. Ja sa zase od narodenia dietata citim nie stastna, ale skor, ze mam v zivote velke stastie, ktore si zatial neviem vazit a uzivat. Zdrave dieta, pekne byvame, mame sa fajn. Vyvodila som z toho ze je to preto, lebo mi chyba v zivote balanc. Vyvazenie toho co robim lebo musim, tym co ma tesi, len mna ako zenu ako ludsku bytost. Nic pre seba nerobim lebo nemam cas a priestor a potom som v zivote smutna a nenaplnena. Mozno aj tebe chyba takato rovnovaha a mas na ramenach len povinnosti. Potom nam unika to pekne co mame v zivote. Verim ze ked sa mi dieta troska viac osamostatni bude lepsie a ja si vyrazim na nakupy, s kamoskami na vinko do mesta a pod, bez vycitiek. Ale zase som rada ze nemam 20, lebo byvam bez rodicov vo vlastnom, mam vlastne auto, odveziem sa kam chcem…relativne stale mlada a ked si aj vlasy umyjem a dam korektor na tie fokle celkom normalne vyzerajuca 😂. Takze neboj je nas viac, co bilansujeme. 🙂

lily14
20. máj 2022

Ja mám to isté a to som mala super mladosť ,cestovanie,žúrky a kamošky .. ale ešte by som sa vrátila . Ale zase nemenila milujem svoje deti. .

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
galganka
20. máj 2022

Vôbec. Keď sa tak obzerám okolo seba tak som megarada, že som rada. Hľadať teraz životného partnera, asi ma porazí.

heidy222
20. máj 2022

Jasne ze mavam presne rovnake myslienky 😊 uplne normalna kriza stredneho veku. Mne pomaha o Tom s humorom hovorit

poopsie
20. máj 2022

Keď ja budem mať 39, moja dcéra bude mať 18 rokov.. Samostatný článok, hypotéka stále na krku, takže nepredpokladám nejaké vyskakovanie...jasné cestobala by som, šli by sme na dovolenku... Len kde na to vziať 🤔takže by som nepovedala, že je to problém veku skorej problém príjmu...

marianarem
20. máj 2022

Clovek ma taku zazracnu schopnost pamatat si hlavne to lepsie z roznych obdobi. Mne tiez niekedy chyba slobodny zivot, hlavne ta moznost vymysliet si, co budem robit a potom na tom robit hoci aj cele dni a zrealizovat to. To je teraz dost obmedzene. Alebo aj cestovanie, zobrat sa niekde a ist. Ja som si pritom slobodny zivot uzila az-az, nie je to nevyburenostou, jednoducho mi ta volnost chyba.V takych chvilach si ale vzdy vytahujem z hlavy aj ine spomienky - ako som sa z cesty vratila do prazdneho bytu s prazdnou chladnickou, ako som snivala o partnerovi a ako mi niekedy bolo samej smutno. Tiez rada spominam na to, ked sme s manzelom este spolu nebyvali, nic sme neriesili, len sme sa tak stretavali, chodili kade-tade, rozpravali sa, spoznavali...Ale potom si spomeniem, ako som vtedy chcela, aby sa nas vztah uz posunul dalej 🙂 No skratka, kazde obdobie ma cosi do seba ale cosi nie.

mimikarol
20. máj 2022

Ja mám 36, s mužom máme tento rok 14. výročie a jedno dieťa. Mladosť, obdobie na strednej som si užila na 100%. Rodičia mi davali voľnosť, za čo som neskutočne vďačná, boli sme tri kamošky do škôlky. Chodili sme spolu na ZŠ, strednu aj vysokú. Rozumieme si spolu stále. Veľmi rada spomínam na to obdobie. Zážitkov máme kopu a fantastických. Ale či by som menila za terajší zivot? Menila. Ale len na chvíľu a v tej dobe čo bola. V tejto už nie.

bolarazjedna
20. máj 2022

Je ok občas nostalgicky spomínať na dávne časy, to každému príde, že to rýchlo ubehlo. Ale zase reálne smútiť, že sa to už nevráti, nie je úplne ok. Ja som napr. teenegersky život vôbec neužila, mala som prísnu mamu, nikde ma nepustila, takže som dokopy bola raz v krčme so spolužiakmi, aj to len poobede. Žiadne party, žúrky, lebedenie vonku.... Prvé rande som mala v 22rokoch...vysokú školu som mala ťažkú, takže tiež to bolo o štúdiu, nie o užívaní života.
Teraz mam 32 a som vydatá, čakáme 1.babatko. Neviem, ako sa budem cítiť v 39tke, ale teraz som spokojná so životom. Mam milujúceho manžela a teším sa, že som mohla vypadnúť z prace a venovať sa rodine. S manželom sme spolu 5 rokov, za ten čas sme mali toľko možností na výlety, že aj keby sme najbližšie roky nešli nikde, mam na čo spomínať. Mame láskyplné vzťah, takže mi nejako nechýbajú motýliky v brušku a vzrušenie, či sa budem páčiť niekomu alebo nie....

Skús na to pozrieť opačne: keby máš 39 a máš všetko, po čom teraz túžiš (bola by si slobodná, bezdetná, single, mohla by si chodiť na party a diskotéky každý víkend, flirtovat s chlapmi, riešiť co si obliecť na párty, mat vzrúšo, že si niekoho zaujala) bola by si šťastná? Bol by tvoj život naplnený? Ja si myslím, že by si po večeroch poplakavala kvôli tomu, že ti ušiel vlak, že každá žena v tvojom veku je niekde inde, majú manžela, deti, chodia na rodinné výlety, a ty by si mala pocit, že ani nevieš, či toho pravého vôbec nájdeš v 40tke, a či kým sa dopracujete k téme deti, nebude neskoro a neskončíš zúfalá z nevydarených umelých oplodnení... A bez zaváhania by si obetovala každý sexi mužský pohľad ci každý voľný večer, len aby si sa mohla dat večer pusu na dobrú noc svojim deťom a manželovi.
Tak si váž, že máš manžela a zdravé deti.

derdia
20. máj 2022

Vies co sa hovori Bolo koze dobre, isla na lad tancovat👍
Treba si najst konicky to co ta bavi👍😄😄😄ver tomu, ze keby si este stale slobodna a bezdetna pisala by si tu, ze si stratila mladost a uz nenajdes muza a nebudes mat deti... Proste zeny su sialene stvorenia... Staleplacu nad tym co nemaju... Jedna nad tym ze ma deti a nema slobodu, druha nad tym, ze nema deti a ma kopec slobody... A po dalsie.ak mas deti male tak si mala 35 rokov len pre seba... Ja som mala dieta va 20 a dalsie v 30tich...a od 40 tky do 50 tobude cas pre mna.. Bduem cestovat, budem mat velke deti, budem si uzivat zivot, jazdit s muzom na motorke... A tak. Teraz zijem tu a ateraz. Bude vdacna za to co mas... Staci jedna zla choroba a budes prosit aby si sa mala tak ako si sa mala... Hlavne si najdi konicky,a chod von sama s kamsokami... Lebo si asi v atereotype a trosku sa zle citis ale to prejde... A ver, ze ani novy chlap, ktory by ta za nic nemal, alebo by nemal rad tvoje deti a tak by nebolo to super ako to vyzera v tvojej"predstave"
Urcite sa mas tak dobre ze ti je az zle😂😂😂

liljana
20. máj 2022

Myslis, ze teraz v 39 by si ako slobodna este chodila randit na diskoteky,...? Nebavilo by ta to a bola by si vystresovana, ze si sama, nemas deti, partnera,... To je iba nostalgia za spomienkami z mladosti. Daj sa do reci so slobodnou 40, bez deti, ci je stastna. Stav stastia mas v hlave, ako sa nastavis. Niekto nebude spokojny nikdy a na vsetkom bude hladat chyby miesto peknych chvil.

zmrzlinka2021
20. máj 2022

To fakt pod pojmom "uzit si" chapete tu vlacit sa s chlapmi, chodit na party, chlastat, chodit na diskotejky??
Toto pre mna určite nie je uzivanie si, nikdy som tak nezila a pritom si celý zivot uzivam, ci v manzelstve, materstve, ci predtým, len s menšími obmenami. Milujeme cestovanie, kulturu, divadlo, dobre kvalitne filmy, turistiku... toto sa da robit, či človek má rodinu alebo nie

autor
20. máj 2022

No ja som sa v tom materstve zrejme nenašla. Od 18tich som žila sama, robila si čo chcela, mala svoje koníčky a bolo mi super. Starší syn má 5 rokov a odkedy sa narodil, už sa všetko točí len okolo detí. Mladší má 2 roky a jediné ničí ktoré som strávila bez deti boli tie v nemocnici po úraze. Chodíme na výlety a dovolenky, no ja už mám toho rodinného života plne zuby. Zrejme len potrebujem konečne čas pre seba.

miskaska
20. máj 2022

Ahoj, mam presne rovnake myslienky ako ty...precitam si komentare 🙂

poopsie
20. máj 2022

Neboj sa, zachviľu pôjde do škôlky dvojročný, potom to bude ešte len namáhavé ale socializujes sa v práci

bolarazjedna
20. máj 2022

Tak choď späť do práce (nemusíš hneď na plný úväzok), deti daj do škôlky, do jasle, zaplať na pár hodín týždenne opatrovateľku a vtedy choďte s manželom alebo s kamoškami do divadla, do kina, sadnúť si na drink, zatancovať si, sadnúť si na koláč, nakupovať oblečenie, zbehni za kozmetickou, na masáž, alebo užiť si koníčky - ci je to jazykový ci maliarsky kurz ci beh, zumba, klavír.