Čakáme druhé dieťatko

24. aug 2024

Ahojte cakame druhe bejby, rozdiel bude okolo 20 mesiacov. Mam z toho priznam sa obavy, dost som blaznila zavreta doma uz pri jednom v jeho 1. roku uz som zacala home office pracovat a to uz asi pri 2 nepojde. 😑 Nie som matka karieristka len mne chyba obcas aj kontakt s ludmi ci nieco ine ako deti, deti, veci okolo dokoncovania domu 🙈 druhe sme vzdy chceli len troska neskor. Na otazku reproimunologa ci mam radsej dat antiku, povedal pri Vasej neplodnosti nie je treba a bum 🙈 ale zas aspon sa spolu prehraju 😳

tenerifka
24. aug 2024

Ok

stellarstar
24. aug 2024

A? Čo teraz? Si sama zodpovedná za svoj život, keď si ešte dieťa nechcela mali ste dávať pozor a von medzi ludi môžeš aj s deťmi

marci77
24. aug 2024

tak stale existuju jasle, sukromne skolky, kde sa daju dat aj mensie deti.....a mozete ist do prace, ked by nato prislo, ze doma je to des, aj opatroatelky existuju, pripadne stari rodicia, ak sa zaujimaju

domka222
24. aug 2024

Táto veta,že sa spolu prehrajú😂 áno, za pár rokov možno. Rozdiel dva roky a nič iné nerobím len policajta. V kuse sa bijú, robia si zle. Takže tak

marhulka13
24. aug 2024

@domka222 to robím mojim doteraz policajta a to už majú 14 a 11 rokov 😂

medda_beda
24. aug 2024

K tej neplodnosti.To, že sa nedarilo prvé neznamená, že to tak ostane a preto si treba dávať pozor.
K tomu, že sa potrebuješ socializovať tak je to úplne normálne len neviem čo si tým všetkým vlastne chcela povedať 🙂

tamta
24. aug 2024

Asi sa chcela iba vyrozprávať.. Alebo skúsenosti ostatných s podobným vekovým rozdielom deti? Každopádne ja osobne nepochopím tieto denne tu vyskytujúce sa situácie, ze dospelé ženy prekvapí dieťa, ktoré uz neplánovali alebo plánovali neskôr 😃 neverím, ze každej zlyhá antikoncepcia a keď už nejaká žena dieťa má a pokiaľ má vaječníky a maternicu a je v reprodukčnom veku, plodna je asi stále 🙃

vanilkovazmrzka
24. aug 2024

Mozno aj vyhraju

autor
24. aug 2024

@domka222 cize sa mam na co tesit 🙄

autor
24. aug 2024

@medda_beda ze sa bojim ci zas nepride poporodna depka 😏

autor
24. aug 2024

@tamta mna neprekvapilo, len mam obavy ci to zvladnem...

thirstymonk
24. aug 2024

Máme rozdiel 3,5 roka a veľký brat sa skutočne správa ako veľký brat. Nechá sa pokorne biť mladšou sestrou a stojí, ani ústa neotvorí, ako baránok vedený na zabitie (porov Iz 53,7 : https://svatepismo.sk/kniha-proroka-izaiasa-53 ).
Krásne sa vedia spolu hrať, či s babikami, či s legom, alebo hocičím iným. Vonku som im na dvore spravil takú hraciu vežu, kde syn má detskú dielňu a dcera detskú kuchynku, ona mu vyvára a on jej opravuje pec. Keď majú náladu, vedia sa tam dve tri hodiny pohrať a ja si zatiaľ robím na zahradke, alebo okolo domu, čo treba.

No a samozrejme, vedia sa aj tlcť, provokovať sa atď atď. Nie je sa čoho báť. My budeme mať tretie, tiež prekvapivo... ale nebojím sa. ;)

30katrusa40
24. aug 2024

A čo ako ? Tak sa máš chrániť keď nechceš ďalšie.

nevenka
25. aug 2024

@autorka neboj, ja mam 4 deti, medzi prvymi dvoma mam 21 mesiacov rozdiel, potom dalsie sa narodilo, ked malo to mladsie 5 rokov. To uz bolo celkom v pohode a stvrte prislo, ked malo tretie 2 roky aj 2 tyzdne.
Najmladsia ma teraz 1,5 roka a predstav si, zijeme. Starsi uz pomaly pubertalne prejavy, do toho 3,5 rocny chce vsetko s nimi a najmladsie krici "aj jaaa" 🤪. Ale zijeme. Ti dvaja starsi su partaci a perfektne sa doplnaju povahovo, syn je starsi a prekopal cesticku tej hanblivejsej dcere. Akurat spominam na casy, ked som ju chcela dat na tanecnu ako 3 rocnu a plakala. Tak nam ucitelka povedala, ze starsi moze chodit na obe skupinky, aj so starsimi, aj so sestrou. To bolo uzasne, ako nam vysla v ustrety. Ja to beriem tak, ze Pan Boh vedel, preco ju poslal ku nam tak skoro. Teraz uz naozaj mam skor pocit, ze mam deti len 2, ti starsi uz davno su v pohode, aj ranajky davno bracekovi spravia, aj prezlecu, aj na ihrisku dozru.
Prvy rok je masaker, ale to mala aj sesternica a mala rozdiel 3 roky, navyse tam riesila ziarlivost. Toto ja nepoznam. Teda u tych prvych 2. U mladsich ano, tam ma chalan inu povahu, ale je to coraz lepsie s nimi.
Neboj, bude to fajn. Navyse, ked ste toto druhe dostali doslova ako dar, ked ste riesili predtym neplodnost. To su take bonusove deti, ja to tak volam 😍
A tie komentare, ze mali ste sa chranit, no co Ti to teraz pomoze. Namiesto pochopenia, dostanes hejty. A potrebujes len sa vyrozpravat, zdoverit sa, ubezpecit, cakas pochopenie a mozno chces precitat skusenosti. Tak ja Ti davam tento pohlad, mali sme ten rozdiel a je to zvladnutelne. S odstupom casu to budes brat ako super vec.

nevenka
25. aug 2024

@autorka poporodnu depresiu som mala pri prvom a pri druhom to absolutne nebolo, uplne bolo vsetko inak. Ale bola narocne dieta, takze na zdravi sa mi to odrazilo, ale yo by casom prislo tak ci tak. To uz aj vekom.

nikushka8
3. sep 2024

Nas tak tiez druhe prekvapilo, neratali sme,ze sa podari po periptiach s prvym. Mame rozdiel presne 24m.na zaciatku mi dost pomohlo,ze prvy polrok bol muz na materskej, najma kvoli mojim zdravotnym problemom. Našťastie prva bola uzasna, empaticka, plno veci okolo babatka chapala. Ale po 2,5roku mladsej som sa velmi tesila do prace. Mne moc ublížila korona, bola som na prasky,vkuse zavreta doma s detmi, ze sa nedalo nikam ist. Takze mi prislo vhod,ze isiel muz na druhu matersku. Neboj, zvladnete to.

autor
3. sep 2024

@medda_beda bola som aj na vysetrenia a Dr. sa smial, ze s mojimi hodnotami nejakymi ak otehotniem bude zazrak a bum 🙆‍♀️🤷‍♀️

autor
3. sep 2024

@thirstymonk uzasne ❤️

autor
3. sep 2024

@nevenka naozaj? ja sa bojim, ze ked som otehotnela a nebola este psychicky OK z poporodnej, tak mam z toho vsetkeho stres 🙈

autor
3. sep 2024

@nikushka8 verim, ze ano, pomaha, ze aj robim ale su dni kedy to nedavam + toto tehu nie je tak lahke ako prve 🙈

medda_beda
3. sep 2024

Mňa posielali na IVF, takže ja sa nespolieham na to, že nemôžem otehotnieť po pôrode len tak.Lebo evidentne môżem :D

lienka.7
3. sep 2024

@autorka mam tiež tak, za mna pohoda. Samozrejme keď budu väčšie, bude to lepšie. Všetko sa dá, keď sa chce. Aj do prace môžeš ísť, prečo nie? Ako si zariadis, tak budeš mat.
Plus s mužom môžete na spoločnú matersku. Takže si to aj spolu všetci užijete.