Budem vedieť milovať aj druhé dieťa?

7. jún 2023

Ani neviem ako mám začat, v hlave mám miliôn myšlienok, doslova výbuch.
Som mamou malého 2 ročného človiečika, ktorého neskutočne milujem, niekedy mi blízky hovoria, že až priveľa. Naše vytúžené, po nevydarenom tehotenstve, doslova dar z nebies pre mňa aj muža. Naše dieťa je úžasné, veľmi šikovné, robí nám radosť. Muž je mi oporou, okrem menších bežných hádok nemáme problém. Vždy sme si hovorili, že druhé dieťa chceme určite, ale až neskôr, s väčším rozdielom (4-5r) ale po premýšľaní sme dospeli k záveru, že bude asi vhodnejšie rozdiel trochu zmenšiť, aby z detí boli parťáci a teda začali sme sa o bábo snažiť už teraz. Aby som to uviedla na správnu mieru, v podstate som len s mužom súhlasila o neskoršom druhom tehotenstve, hoci ja som vždy chcela druhé dieťa skôr...A odrazu nastáva problém.
Bojím sa. Odrazu zo dňa na deň (nebol to hocijaký deň, ale deň, kedy sme sa ozaj začali snažit) sa bojím, či budem vedieť ľúbiť druhé bábo tak, ako naše prvorodené. Mám myšlienky- snáď sa to nepodarí hneď, nemusí sa to podariť vôbec, nebudem sklamaná, veď už mám dieťa...
Chceme bábo hlavne kvôli malej- aby nebola sama, všeličo sa môže stať,..deti milujem,vždy sme si s mužom plánovali dve deti a viem, že aj napriek myšlienkam, ktoré mám by som sa z dvoch čiaročiek určite tešila, ale čo potom. Budem vediet druhé dieťa ľúbit?
Muž o mojich pocitoch nevie, ani neviem, ako by zreagoval. A vo mne sa to stále bije. Neznesiem myšlienku, že by som prvorodené už nemala ako stredobod mojho života, že by som ho musela dávať na druhú koľaj, ako to pri starších súrodencoch býva. Keď zavriem oči, nedokážem si odrazu predstaviť život s dvomi deťmi čo sa lásky týka, hoci do vtedy kým sme sa nezačali naozaj snažiť som nad týmto vôbec neuvažovala a tešila som sa na ďaľšie...
Prosím vás, sú normálne tieto pocity alebo ešte nie sme pripravení?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danieli
7. jún 2023

Laska sa nedeli, ale nasobi…budes lubit prve druhe tretie aj piate…nikto nic nestrati, len ziska

lienka.7
7. jún 2023

@autorka vieš co, vyhľadaj radšej psychológa 🤦‍♀️ aké odsuvanie 2 súrodenca na druhú koľaj???
Co si to zazila u teba v rodine?
Presne tak, ako ľúbiš prvé dieťa, budeš aj to druhe. Lásku normalne "rozdelis" medzi oboch...

tatianamaria
7. jún 2023

2. dieťaťom sa láska násobí a srdce rastie. Viem o čom hovorím mám päť detí.

zorkahorka
7. jún 2023

Nebudeš lubit menej, ale mozes byt z toho, ze nechces za ziadny svet zanedbavat starsie, vycerpana. Lebo budu chvile, ked sa budes musiet venovať babatku viac ako starsej. Ak na sebe lipnete, je mozne, ze starsia bude žiarliť. Je dobre ju od zaciatku zapajat do pomoci so starostlivosťou o male. Aby bola stale sucastou teba a vlastne aj vas ako trojice a necitila sa odstrcena.

nikasmile
7. jún 2023

Ahoj. Tvoje obavy sú na mieste. S jedným som mala tiež také pochyby, nepoznali sme lásku k dvom detičkám....ale ono to prišlo hneď pôrodom. Bola to láska ako pri prvom. Dokonca sme si ju viac užili lebo sme už vedeli čo a ako 🙂 a staršie nemusí byť odsunuté zapájaj ho do starostlivosti o bábo. Robte veci spolu.

mirro
7. jún 2023

Láska sa počtom detí nedelí, ale násobí. Uvidíš neskôr.

miadi
8. jún 2023

Tvoje prve dieta nebude odsunute naopak sa nauci delit. Ono je trochu chore ked mas jedinacika a je stredobod tvojho zivota.. casom to moze byt pre to dieta na obtiaz. Ze vsetka tvoja pozornost smeruje k nemu. Nie vzdy je to vyhra. Pre dieta je fajn ked rodica rozptyli aj surodenec. U nas je rozdiel 4.5r a je to super . No trvalo to 2r kym som sa dockala . Zacali sme sa snazit ked mala 2.5r a medzi tym bolo jedno nestastne teho. Materska laska sa nedeli ale nasobi. Tvoje srdce sa nerozkroji na dve casti ktore do teraz patrilo 1.. jednoducho budes mat 2💕mimo svojho tela. Ani kvapka z tej lasky co citis k malej neubudne. Len pribudne rovnako velka laska k tomu druhemu.

terezka1947
8. jún 2023

Myslím,že tato myšlienka napadne mnohým. Tiež som takto rozmýšľala ...
Ale ako píšu mamičky hore,láska sa násobí.

elmivelmi
8. jún 2023

druhe budes mat radsej este viacej.

hederamonstera
8. jún 2023

Ako cerstva mamicka druheho dietatka viem presne ako sa citis. Tiez som si to pred 3 tyzdnami nevedela predstavit, nechapala som ako by sa mi do mojho srdca mohlo zmestit dalsie dieta, kedze bolo plne prvorodeneho. Nevedela som si predstavit, ze by som dokazala este niekoho tak lubit. Fakt som mala predstavu, ze sa to neda…
A vies co?😂 do druheho som sa zamilovala hned ako mi ho dali na brucho. Prveho som sa musela naucit lubit a prislo to mozno tak v 6.m.
Je to take iste ako vies naraz lubit manzela, dieta, mamu, otca…dopln si. Proste vsetci sa ti tam zmestia😊

babulkomale
8. jún 2023

@hederamonstera gratulujem 😍
Ja som pri prvom nevedela co cakat, ze nejaka krvava hrca z filmov pride a ked som ho uvidela tak zo mna vyletelo Aky je krasny!
A pri druhom ktory bol predcasniak a cakala som co sa narodi, aky maly odraty kralik, tak prekrasne 2,5 kilove dietatko prislo a tiez ta ista veta zo mna vyhrkla 😃
Ale lubila som ich od prvej rozdelenej bunky 🥰

autor
8. jún 2023

@lienka.7 nie nezazila mala som krasne detsvo, mam jedneho surodenca a nasi nikdy rozdiel medzi nami nerobili, neviem preco urocis a rypes.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. jún 2023

Dakujem vam maminy za upokojenie, ze je to bezna vec a je velmi dobre vediet, ze v tom nie som sama 🙂. Mnohe ste to napisali krasne 💕

fodorka
8. jún 2023

Su normalne...ja mam dve deti s dvojrocnym rozdielom a plakala som pred druhym porodom ze co ak...co ak ho nebudem milovat tak ako to prve a vies co? Laska sa len nasobi...milujem a zboznujem ich uplne rovnako ! ❤️