Budem rovnako ľúbiť druhé dieťa?

30. máj 2024

Baby stalo sa niektorej z vás, že si nevedela nájsť cestu k druhorodeného dieťaťu? Alebo že to prišlo až neskôr? Prvá dcera ma rok a pol, je to moje zlatíčko, vymodlene, vytúžené dieťa. Materskú s ňou som si uplne užívala. V podstate som sa nad druhým dieťaťom ani nezamýšľala ale muž chcel vždy dve deti. Tak sme to nechali tak, že buď príde druhé dieťa alebo nie. Neriešili sme to, nechali sme to plynúť. Jasne, Otehotnela som a narodila sa nám druha dcera. A ja mam stále pocit že ma to ťahá viac k tej prvej, že sa mam venovať hlavne jej, že ona ma potrebuje. Žiadny wau efekt u mňa nenastal po pôrode druhej. Každý mi hovoril že keď uvidím to druhé malé babo že to bude láska na prvý pohľad. Ale žiadne také pocity som nezažívala a som z toho nešťastná.

hederamonstera
30. máj 2024

Kolko ma druhe?
Prve som nemilovala hned, postupne som sa zamilovavala, druhe hned ako mi ho dali na hrud. Ale aj tak mam pocit, ze to prve je proste prve. Ale to je tym, ze s nim mam viac zazitkov, viac komunikuje. Milujem ich oboch, rozdiely nerobim. Ale prve je prve ;)
Ty to mas mozno naopak, neboj, urcite ho budes milovat rovnako ;)

autor
30. máj 2024
hederamonstera
30. máj 2024

Strasne kratka doba, netrap sa tym. Naozaj. Ked zacne to babo na teba viac reagovat, tak bude prichadzat aj laska, ver mi. Zatial je to len taky zemiak, ziadna spatna vazba😂 bude to ok

beata_k
30. máj 2024

@hederamonstera Zemiak... 😄 Ale ano, vystihla si to 😁

beata_k
30. máj 2024

Jasne, ze budes lubit. Kazde bude ine a kazde budes lubit pre nieco ine.

kvadrinkaaa
30. máj 2024

Ja ľúbim oboch, dcérka ma 3 mesiace, ale aj u mňa platí, že prvé je prvé, ako píše žienka vyššie. Keď som ho čakala a porodila, bola som neskutočný blázon, zamilovaná, premotivovaná, žila som v splnenom sne. Teraz mám po siedmich rokoch vytúžené druhé, no ja som iná osoba. Som viac skúsená, mám viac povinností, mám aj to prvé, nežijem už na rúžovom obláčiku a hlavne, nemám takú trpezlivosť ako kedysi, takže všetko sa mi zdá iné a rýchle… 🫣😀

hederamonstera
30. máj 2024

@kvadrinkaaa ta trpezlivost…ja ju uz nemam rok po prvom😂 s prvym to bolo vsetko po prve aj u mna, s druhym ma to uz nebavi😂 ako teraz ten bordel pri jeho jedeni🫣 to nedavam

ivangeline
30. máj 2024

Nebolo to pri druhej hneď. Veľa vrieskala a bola som vystavená. Nevedela do čoho idem, bála sa, volá neskúsená. Ďalšie boli hneď milované.. ^^

cookie29
31. máj 2024

Pride....kazde budes lubit inak, nie viac nie menej ale podla jeho potrieb, su to dve odlisne bytosti. Ale moze to chvilu trvat. Ak chces, napis SS

nairia
31. máj 2024

ja som si kladla tu istu otazku a podla mna je to uplne normalne. teraz mam doma mladsie 3m babo a musim povedat, ze uz je to o inom. ked mal mesiac, tak ma drzal len materinsky instinkt, teraz uz pomaly sa buduje aj nejaky ten vztah. a tak som to mala aj so starsou.
mesiac je fakt kratka doba, pokial nie si z tych zien, ktore dieta miluju uz od dvoch ciarok na teste.

beky223
31. máj 2024

Mala som to veľmi podobne. Proste pri tom prvom to bolo všetko také nové, mala som čas a trpezlivosť, aby som sa mu venovala, viac som to prežívala, rýchlejšie sa naviazala... A pri druhom to už bolo ine, prišlo rýchlo po prvom, už to nebolo pre mňa nové, len oveľa komplikovanejšie, mala som pocit, že starostlivosťou o bábätko zanedbávam prvého, mala som všelijaké výčitky... Z výroku láska sa nedeli ale násobí sa mi otvaral nožík, lebo áno, násobí, ale môj čas a trpezlivosť nie... Myslím si, ze toto pozná veľa mám, ktore majú deti s menším vekovým rozdielom. Ale ono to príde, časom sa to utriaslo, prišli úsmevy a prejavy lásky aj u druhého, začala sa ukazovať jeho povaha a tak... Chce to jednoducho čas 😊