Bolo druhé dieťa už jednoduchšie?

lenagawel
21. sep 2023

Ahojte, mam dcerku ktora ma uz skoro 15 mesiacov, je to velmi narocne dieta uz od zaciaku, narodila sa skor, nechcela sa prisat, velke trapenie jej aj mna, depresie z toho, malo spavala atd atd….teraz je to uz omnoho lepsie aj asi zvykom ale stale je dost narocna vyzaduje si nonstop pozornost a ja som proste neustale z nej vycerpana….Posledne dni tak premyslam ze velmi by som tuzila mat este jedno dieta, aj aby mala surodenca, no mam strach ze by som to nezvladla….kedy je to podla vas idealne mat druhe dieta? aky vekovy rozdiel? pripadne ako ste to mali vy a ako to zvladate? 🙂

peter0123
21. sep 2023

@lenagawel vekový rozdiel necelých 16mes, rozdiel medzi deťmi bako oheň a voda, od 6.týždňa prespala každú noc až na pár keď jej šli zuby. V začiatkoch som sa obávala, ale moje obavy sa rýchlo rozplynuli

nika23t
21. sep 2023

@lenagawel moja rada, ak naozaj túžiš po druhom bábätku, smelo do toho. Bude to náročné, ale to máš už aj teraz. A za 9 mesiacov tehotenstva možno aj prvá dcérka prejde veľkou zmenou a bude to ľahké. Ja som sa nebála druhého dieťaťa v rodine, stres som mala len z tých 9 mesiacov tehotenstva, aby som zvládala prvú. Ale to zbehlo ako voda.

domak2
21. sep 2023

@lenagawel mam rozdiel 9 rokov a pre mňa je to super. Ja by som dve male nezvládla, už takto po jednom mam občas moje nevyspate nervy v prdeli. 😅 Iné je keď sa "stane", mamu to baví, deti sú anjeliky atď. Moje boli kontakne obe a syn má ešte sklony k hodu o zem,takže ja som sa nikam neponahlala

maryetta
21. sep 2023

Ja mam medzi detmi rozdiel 3 roky. A pre mna je to super. Skor by to bolo pre mna narocne. A neskor uz by mali medzi sebou velky rozdiel kedy uz by malo kazde svoje zaujmy. Takto sa vedia medzi sebou este vyhrat.
A to ci je dieta za odmenu. Je horsie. Lepsie…
Pri prvom sa vsetko ucis. Sledujes. Aj stresujes.
A to tiez vplyva na babo.
Tak pri prvom som tiez viac len bedakala ako si uzivala. Az pri druhej to bolo lepsie a pri tretom som si vedela uzit kazdy jeden den. Uz som to brala vsetko automaticky. Ze som nemusela stresovat.

zuzanka.zuzu
21. sep 2023

ideálny vek u nás je keď prvý prestane kopať (pôvodne som myslela že keď sa zbavíme plienok), môj má 2,5r bezplienkovy a ešte neprestal 😀 ale keď kopne zle a mňa to "boli" tak sa už hanbí, čiže už vidím svetielko na konci tunela 😀 uvidím ako dopadnú tieto voľby keďže moja práca je od nich závislá a podľa toho sa zariadim

anonymous87
21. sep 2023

Idealny vek neexistuje. My mame rozdiel 7 rokov a nie nie je to jednoduchsie 😂😂😂😂😂😂😂 ale uz si menej veci pripustam a menej ich beriem “tragicky”… a ano prvy syn bol narocny, ale teda pri tomto certovi bol len akasi predpriprava a slaby odvar😄😄😄😄
Ale nemenila by som

ivangeline
21. sep 2023

Moje prve bolo nenanorcne. Druhe naopak.

andrejka1974
21. sep 2023

Môj prvý vymenený režim prvého polroka ,ale aspoň cez deň spal spala som s ním ,druhý v pohode hyperaktívne od roka ,tretí syn kam som dala tam bol kľudne pokojne dieťa štvrtá dcéra veľmi náročná od malička spala malo a revala celé poobedie zlepšili sa to asi v roku a pol a posledná pohodička,len od 2 rokov to začalo byť zložitejšie je autistka takže si žije svoj krásny bezstarostný život a musím sa len jej prispôsobovať teraz má 11

nikpa
21. sep 2023

@lenagawel ak máš toto také náročné a bojíš sa, že aj druhé bude také, počkaj kým pôjde do škôlky. Môžeš sa potom plnohodnotne venovať doma bábätku. Ale nemyslím si, že aj druhé by si mala také, podľa mňa k tomut čím ste prešli, prispelo aj to, že bola predcasniatko. Je to veľmi individuálne, každé dieťa je iné.

selest
21. sep 2023

Moje druhe dieta bolo za odmenu od tehotenstva, cez porod az po babatko o ktorom sme ani nevedeli ze ho mame. Normalne sa po porode prisal a pil, dala som ho do postielky a on spal len tak sam alebo si lezal a kukal, v 1 roku chodil v 1,5 hovoril vety, pekne sa s nim dalo dohodnut, nic mu nevadilo vsetko sa chcel naucit.... Akurat teraz prislo obdobie vzdoru tak sa trosku hadze o zem. Po prvom dietati kt bolo katastrofa od pocatia cez porod, ze som revala 2 tyzdne ked som zistila ze som zas tehotna a mam to vsetko prezivat 2x to bolo velke prekvapenie ze dieta moze byt aj tak dobre ze sa tesis ked sa dieta zobudi a budete sa hrat a objavovat a nie vrieskat cely den a ze to materstvo vlastne nie je uplne na prd..Ale zas nikto ti negarantuje ze to druhe nebude este horsie😅

lossless
22. sep 2023

@lenagawel nase prve bolo pokojne, tiche, usmievave, dobry spac a jedak, zuby vysli ani nevieme ako, dodnes az na obcasny vzdor je pohodak.

Az pri druhom sme pochopili co zazivaju nasi kamarati 😀 plac, koliky, nespavost, hojdanie na rukach. Casom sa ale vsetko meni a je kludnejsie. Rozdiel 2 roky a 3 mesiace, neplanovany ale vyhovuj nam, nechceli sme velky rozdiel, aby sme uplne nemali ustaleny zivot ktory by druhe znovu “narusilo”.

sasanka605
22. sep 2023

Nie, az tretie je menej náročné.