Ako zvládate upratovanie popri malom dieťati?

livs25
14. dec 2020

Ahojte ,mám doma malého syna 2r... a bývame v rodinnom dome ,podotýkam vo veľkom rodinnom dome 😅 , tak si idem po radu ,ako zvládate upratovanie alebo aký máte systém v tom,keď ste aj s malým dieťaťom, lebo ja začínam už zlyhávať, moje dieťa všetko rozhádže🤣 nie je to v zlom práveže sa teším, že je taký živý, ale potom keď ma nastať upratovanie neviem kde mi hlava stojí...ďakujem za každú radu..

abcmajacba
14. dec 2020

@livs25 ahoj tak základ je vstať skôr ako dieťa a upratať 😁 a naučiť ho upratať po sebe, naša má cez 2 r. a už vie že pokiaľ si neuprace predchádzajúce hračky s ďalšou sa nebude hrať, pri upratovaní jej ešte niekedy pomáham ale už automaticky začína sama 😊

victory7897
14. dec 2020

@livs25 nezvládam 😂 vpredu upratujem a za chrbtom je naspäť bordel.. Vieš ako sa hovorí upratovať pri deťoch je ako umyť si zuby a nato zjesť makovnik 🙂 o rok bude v škôlke a už to bude jednoduchšie udržiavať

maximilie
14. dec 2020

@livs25 pripájam sa.... Tiež nič nestíham. Upratam dole, a kým doupratujem hore, môžem zacat odznova 🙏🙄
Našťastie mi veľmi pomáha muž, napríklad máme podelené kúpeľne. On väčšinou upratuje kuchyňu, ... Ale niekedy na to kašlem. Nechcem byť otrok domu a radšej sa venujem dcére. Ale skúšam zaviesť taký systém, že štvrtok vysavam, piatok utieram prach, .... Aby sme mali voľný víkend.

mogaa
14. dec 2020

Bežné upratovanie keď spí alebo ju dať na starosť oteckovi a ty zatiaľ poupratuj....čo sa týka toho že rozhadzuje, no ak sa ide von, čo predpokaldám že chce chodiť, tak ano ideme ale najskôr upraceme hračky čo rozhádzala......a súhlasím s tým že nerozťahovať 20hračiek ale len 1-2 a s ďaľšími sa hrať až sprace tie predošlé....nieže na stole sú farbičky, na zemi rozhádzané lego a kúsok vedľa rozhádzané kocky alebo porozkladané knižky lebo si v nich "čítala"

mogaa
14. dec 2020

@livs25 a je normálne že zo začiatku si hračky nebude chcieť spratať, takže kludne jej pomôž ale treba ju učiť že nesmie všetko porozťahovať a nič upratovať......jednoducho treba byť dôsledná v tom, že ideme upratať hračky inak sa nejde von alebo sa inak nejde hrať s inou hračkou(napr.keď má súbežne porozkladané farbičky lebo "kreslila"

zdencaaaa
14. dec 2020

Ja som dcerku naucila robit si neporiadok len vo svojej izbe, neviem ako sa mi to podarilo ale ostatok domu mam "neporuseny" 🙂 Upratujem kazdy den, ale nie vsetko naraz. Ked vidim prach v obyvacke, utriem. Ked o tri dni vidim prach na chodbe, utriem. Priznavam sa som pedant ale neprehanam to. Vcera som sa isla sprchovat a pozeram na zachod, no nic, hola som umyvala kupelnu a az potom som sa isla osprchovat. Takze ja takto upratujem, ked mam chut. K dcerke, teraz ma 5 rokov, hrava sa v izbicke, ma tam vsetko a vie si aj krasne vsetko upratat. Hrava sa aj v obyvacke aj v kuchyni ale vzdy si svoje hracky aj odnesie

danieli
14. dec 2020

@victory7897 ale som sa schuti zasmiala aj na mojej dennej realite

hennyinnsbruck
14. dec 2020

Od mala som ju učila hračky spratat.

Samozrejme ze to nejde stále ale funguje to veľmi dobre.

Napr hrala sa s lekárskym kufrikom a chce skladačky? Najprv uprac inak skladačky nebudú. Popr to urobíme spolu.
A veľa x si uprace aj bez toho aby som bola pri tom.

lavender273
14. dec 2020

No som rada ze v tom nie som sama 🤣 riesim to takto,,snazim sa minimalizovat hracky, taktiez mam odkladaci priestor s vacsimi suflikmi kde vsetok bordel (hracky) nahazdem. Uz sa uci ze ked sa dohraje tak odlozi ale to je este beh na dlhe trate.
Ostatne pratanie robim rano, vysavam,pozmyvam . Ja velmi rada pratam, ale poviem pravdu ja si tak zelam niekoho kto mi pride 1x hoci aj za 2 tyzdne pomoct vysurovat byt 🤭

jana_eyre_2
14. dec 2020

Mám tri deti s malým vekovym rozdielom a relatívne veľký dom.. upracem keď nie sú doma, hneď ako sa vrátia tak to nie je vidno, už ale upratujú tiež len to proste keď sme doma aj tak vidno.. keď som ich mala všetkých doma (všetci chodili do škôlky od 4r) ja som si zvykla na to že ma to nejako moc netrápi, keď vyrastú bude poriadok.. takže moja rada je, netrápit sa tým je to len prechodný stav.. 🙂

elizabet173
14. dec 2020

baby zase sa tým nestresujte, je rozdiel mať po byte rozhádzané hračky a mať v byte zastaranú špinu. Po rokoch budete s nostalgiou spomínať na to, ako ste mali docapkanú linku a pod. Veď bude zrejme počas Vianoc tvrdý lockdown, návštevy neprídu 😎. Dvojročné dieťa už sa dá naučiť koľko toľko poriadku. Zredukovať hračky, pred odchodom von, pred spánkom pozbierať do kontajnerov. Robte to s nimi, naučia sa. Niekto má zásadu, aby dieťa nenosilo hračky po celom byte, ja som to robila opačne. Dieťa sa hralo pri mne v kuchyni, mala som prehľad, čo a koľko mi tam navláči, ak bolo toho veľa, upratovali sme priebežne. Naučil sa, že autá povyťahuje, až keď sprace koľajnice a vláčik. Kocky až keď sprace autá. No trvalo to, ale ináč to asi nepôjde. Bežné upratovanie zvládnete aj s dieťaťom, počas víkendu vyhodiť dieťa s mužom von na dve hodiny a upracete dôkladnejšie. Dobrá rada, ktorú dal niekto vyššie je upratať napr. kupeľňu kým dieťa spí. Keď je hore, upratujete kúpeľňu a dieťa rozhádže zbytok bytu.

katulienkax
14. dec 2020

predpokladam ze riesis len rozhadzane hracky, v tom pripade by som zamkla vsetky izby kde netreba aby chodil a potom budes riesit len kuchynu, detsku a obyvku, sak ho nepusti do inych miestnosti aby ti vsade rozhadzoval. Pozamykaj co sa da nech ste len v par miestnostiach.

maximilie
14. dec 2020

Neviem či autorka má.namysli hračky. Podľa.mna myslela vysávanie, prach, umývať dlažbu, toalety.... U nás sú hračky najmenší problém. Mám 10mes, tá za sebou upratuje svojim spôsobom 😆😆😆🙏

bagre
14. dec 2020

@livs25 Ako zvládam? No ako kedy... 😀 nech sa dieťa hrá v jedenej - 2 miestnostiach /ak rátam že napr. pri tebe v kuchyni/, mať v dosahu menej hračiek a viesť dieťa k upratovaniu... niekedy sa chytí viac, niekedy menej, ale začať treba teraz.

amelie2017
14. dec 2020

@livs25 moja upratuje so mnou. Handru do ruky a "umyva" stolicky, dvere..ma svoju malu metlu, tak aj zameta. To k upratovaniu. S udrzanim poriadku je to horsie, ale tak pri malom dietati je normalne, ze vankuse na gauci su rozhadzane, na zemi sem tam nejaka hracka. To absolutne neriesim. Ale my napr. mame pravidlo 2 hraciek- moze mat vytiahnute 2, ked chce dalsiu, nieco musi odlozit.

tosomja
14. dec 2020

Kym nelozil, tak som dala do postielky a upratala, alebo ked spal. Odkedy lozi, rezignujem. Dam hracky do boxov, on vyhadze skrinku s vecami, upratujem skrinku, on otvara sufliky a vyhadzuje papiere, idem na wc, on za mnou a rozmotava rolky 😄 idem do kuchyne, uz varesky, hrnce su zabavou. A co sa tyka utierania prachu a zmyvanie, vysavanie...to len ked spi a nemam nic ine na praci. Nestiham. No lenze on ma 9 mesiacov.
Dcera bola taka kludna, ona si sedela a hrala sa .. ten neposedi minutu. Vsade nechava spust 😬😄

nela6
14. dec 2020

@livs25 s prestávkami 😄

katren
14. dec 2020

@livs25 Mala som 3deti do 3 rokov....teda aj stale mam, ale uz nie su az take male....riesila som to rozdelenim prac....mala som to na 2 dni....jeden den som upratovala veci, odkladala, skladala, pratala a druhy den som utierala prach, vysavala a umyvala podlahy....

katren
14. dec 2020

@livs25 a samozrejme, manzel nie je len na rozhadzovanie, zapaja sa tiez....

simca06022011
14. dec 2020

@livs25 upratujem tak, že detská a Obývacka mi je fuk.. Ostatne izby keď upracem, tak zavriem a tým pádom mi za chrbtom nik bordel neurobi. To kde sa mala hrala sa upratovalo priebezne, minimalizivala som hračky prenášané hore dole... A to je tak všetko. Celý dom tip top nebude, kým nevyrastie 😁 a niektore kamosky majú celé domy ako hrackarne a vyhovuje im😂