Ako to stíhate s deťmi?

liduska87
19. okt 2023

Dobrý deň chcem sa opýtať ako to stihate s deťmi ja, mam jedno s vekom rok a pol a druhe 8. Som unavená stíhali ste si aj odpočinúť počas dňa prosím vás.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika11103
19. okt 2023

Neporadím ti . Len stále to tu píšem . Veľký obdiv všetkým mamám čo majú jedno dieťa sme super haha . Ale obrovský obdiv čo majú dve tri štyri päť deti … ja mám dosť s jedným a niekedy som na nervy . Neviem si predstaviť ako by to bolo s dvomi. Ak by som len skúsila že niečo poradiť , rok a pól dieťatko asi ešte pospi cez deň niečo a 8 ročne je už v škole . Tak si skus pospať s babom, keď bude spat ono . Asi nič svetobornejsie neviem . Držím palce posielam objatie

andy57
19. okt 2023

mam tri, som k.o. vecer, a to su jeden v skole, druha v skolke a najmladsiu mam doma samozrejme, ma 10m... vecer som rada, ze mozem ist spat o 21 hod 😀

januska12323
19. okt 2023

Robiť najnutnejšie veci, učiť deti samostatnosti a samozrejme zapojiť tatka.

evaemah
19. okt 2023

ahoj tazko radit ,musiš si najst sposob ako ich zamestnat ,ja mam 4 deti a vzdy tvrdim ze jednemu sa musis venovat a dvom už treba piskat vela sil

tosomja
19. okt 2023

@liduska87 ja si myslím, že každá má obdobie, kedy nestíha, nechce sa, je demotivovana.
Sme len ženy, matky, máme právo si sadnúť, vypiť kávu, dať si sprchu...8 ročne už musí vedieť sa aj samé učiť, aj sa najesť, zahrať. Malému treba dať hračky ktoré ho zabavia.
Ku podivu, moja najmenšia sa lepšie zahrá sama, dlho, pekne, kreatívne, s fantáziou. Keď je s bratom o rok starším, musím robiť policajta, len sa hádajú, bijú, provokujú. Vedia sa aj zahrať, keď ich niečo zaujme, ale to väčšinou vonku.
Neupratujem každý deň, ani nevarím každý deň. Nie som slúžka, ani otrok.
Som sama doma s 3 deťmi, manžel jazdí na kamióne, je 3 týždne preč. Deň, noc, na všetko sama. A ešte som sa nezbláznila. 🤣
Radšej idem von s nimi. Bordel neutečie 🙂 a chodím spať s nimi večer, niekedy si ľahnem aj poobede, keď spia

queen_mary
19. okt 2023

Mam 4 rocaka a polrocnu, uz 2 hodiny spia, ja odpocivam 😊😀

kristinapetronela
19. okt 2023

Mám tri a je toho veľa . Nestíham nič

zorkahorka
19. okt 2023

Snazila som sa vzdy s nimi cez den pospat, vela veci som prestala riesit, upustila od casteho upratovania a robila len taku zakladnu udrzbu. Deti som snazila viest k samostatnosti, nelietala som im stale okolo rite a nepribehla hned, ako zamrnkali.

zuzanockamt
19. okt 2023

@liduska87 Oddychovať nestíham, stále v jednom kole.

anjelikdianka
19. okt 2023

@liduska87 Máme 4 deti a z toho ročné dvojičky.Som na nich celý deň sama,manžel v práci,staršie deti v škole.Variť varím iba jednoduché jedlá a ak nestíhám tak objednám.Upratujem denne ale aj tak je u nás stále ako po vojne,hračky všade.Cez deň majú 2x spánok ale málokedy spia dlhšie ako hodinu.Takže to stačí tak na nakladanie a vykladanie pračky/sušičky,poskladanie bielizne,to máme dosť😁
Ale naštastie v noci spia a budia sa max 1x na mlieko.Je to velmi vyčerpávajúcé."Oddyhujem"cez výkend keď sme všetci doma a ideme na výlety,prechádzky,vtedy netreba riešiť varenie,upratovanie......

nyphadora
19. okt 2023

@liduska87 vieš čo som mala zasadu, ked dieťa spalo, nerobila som nič, iba oddychovala, pila kavu, pozerala serial…, upratovala som až keď prišiel manžel.

guiseppinka
19. okt 2023

Mam deti 3 a nemam cas oddychovat🤭🤭 mame nejaky rezim, decka su skola, skolka. Riesim milion veci, ale o chvilu mi bud pribudne robota alebo budem nezamestnana a budem riesit skolu pre seba - uvidi sa... v kazdom pripade sa vzdy bavim, ked niekto povie, ze mam 1 dieta a nestiham😂

yanni
19. okt 2023

@liduska87 co nestihas? Varit a dom puciovat nemusis kazdy den. navar na dva dni, vybavene. Na upratovanie si zozen "pomocky", mam robot vysavac aj mop, ostatok sa robi za pochodu. Väcsie dieta mas v druzine? Pospi/odpocin si, ked mladsie na obed spi. Pravdepodobne nerobis, cize si minimalne doobeda doma len s malym. Aj na prechadzke ci ihrisku soi mozes oddychnut. Neviem, s jednym dietatom to bola malina. To starsie uz musi byt ako tak samostatne. Ja mam troch na internate, doma dve 8 rocne a 4 rocne dieta. Doobeda skola a skolka. Ja robim v HO. Dcera nechodi do druzinym,t akze najneskor o 1 je doma. Obed, ulohy. Potom skolka a 4 krat do tyzdna mame vecer kruzky. Vsade ich musim vozit (byvame na dedine a muz je väcsinu tyzdna mimo). Ja si medzi orichodom zo skolky a odchodom na treningy tie nohy vylozim a vypijem kavu. Deti su tak naucene od mala a akceptuju to. Vedia, ze uz do bedtime sa nezastavim. Tam mi tu pol hodku-hodku denne nechaju. Ty vyuzi obednajsi spanok , kasli na domacnost. Upratovat sa da aj s rocnym dietatom.

tenerifka
19. okt 2023

ked mala najmladsia rok, prostredna 3 roky a najstarsia 12 rokov, tak som zacala pracovat na plny uvazok ako recepcna v hoteli, najmensiu sme si striedali s muzom doma, prostredna bola v skolke a najstarsia v skole, do prace som si chodila oddychnut a mimo prace som preberala stafetu pri detoch v domacnosti....klapalo to, prezili sme, manzel rovnako ako ja varil, upratoval, chodil na prechadzky.....

3petka
19. okt 2023

@liduska87 nestiham nič… mám 7 ročného a pól roka. Plus ešte robím Home office. Tiež chcem byt chvíľku von. Takze potrebné urobím večer keď deti spia a niečo väčšie keď si nájdem čas alebo je zle počasie. No nikdy to nie je vidieť, pekne je doma tak 2 min po upratani. Nejak prežijem kým bude maly väčší a snáď sa to zlepší.

qwer2019
19. okt 2023

Mám 4 ročne dieťa, 3 ročné dieťa, chodím do práce, a nie nemám kedy vydýchnuť. Aj ked... Dnes som sa nasr*la a išla som ku kozmeticke ( spontánny nápad 😂 ), tesila som sa ako vypnem a drt, furt som v hlave riešila problémi a starosti 🤣🤣

hortenziaj
19. okt 2023

@tosomja tiež to mam podobne, ked je sám jeden alebo druhý tak take anjeliký z nich a ja mam relax, a keď sú spolu tak neviem co skôr, idem na wc a už krik pre čosi,

arasidka123
19. okt 2023

@liduska87 🤣 to je tá naša materská dovolenka 😃 ja mám 4, ale teda je čo robiť aj keď dve sú staršie...

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liduska87
autor
19. okt 2023

@yanni bohužiaľ ja musím upratovať každý deň to by bola čistá katastrofálne keby nepracujem bohužiaľ muz je ako 3 dieta a nikto po sebe nič neuprace

liduska87
autor
19. okt 2023

@3petka Presne to iste mam aj ja. A najviac ma naštve keď muž príde s práce domov a opýta sa ma co som celý deň robila

liduska87
autor
19. okt 2023

@qwer2019 Ja tiez planujem sa vrátiť do práce, ale neviem ako to všetko skopim do kopy. Bude to ešte horšie. Pri prvom dieťati to takéto nebolo,dokonca som aj pracovala.

mikadooo
19. okt 2023

@liduska87 nie, nehrozilo 😔. Jedine ak ti to ročné ešte spáva a nemusíš ho zrovna drncať vonku v kočíku, tak vyložiť nohy počas jeho spánku a sr*ť na domáce práce, inú radu nemám...🤷. Oddychovať som začala až nástupom do práce...

3petka
20. okt 2023

@liduska87 no toto je najhoršie. Ja mám síce tolerantneho muža, vie že sa snažím ako sa dá. A on chodí po iných domácnostiach (montuje kúrenia) tak len zavše príde a povie že naozaj mame čisto že v čom žijú niektorý ľudia je hrôza.