Ako ste psychicky zvládali tehotenstvo a do toho 2-ročné dieťa v období vzdoru?

15. feb 2024

Dievčatá ja som už zúfalá . Nedávam to po psychickej stranke . Neviem či som taká slabá lebo hormony alebo prečo nezvladam už a kazdy deň sa rucam, plačem , stratim nervy a kričím na maleho . On je už 2 tyzdne tak “zlý “ ze ja už neviem čo by na neho platilo . Ja sa snažím udrzat v klude ale toto čo vystrája je nad moje sily a už nevladzem . Cele dni len vrieska, plače , vsetko ho rozčuľuje , vsetko chce robit sám ale keď sa mu len nieco nepodarí už je záchvat , ak mu chcem pomôcť zjape po mne ze mam ist prec ani tak ani tak . Do toho len pozerá kde by neplechu urobil . Dám sa mu napiť a odpije a zvysok vyleje . Pri prebalovani kope ako zmyslou zbavený . Až mam strach ze neustriehnem a kopne mi do brucha . Vsetko rozhadzuje po izbe kade tade len tak z nudy . Vonku ho dostať trvá hodinu potom dnu ho dostať trvá hodinu . Stále sa s nim len naťahovať … vysvetľovanie nepomaha . Vždy si ide svoje .. na sekundu si nemozem sadnut aby som hneď nevystrelila za nim ze nieco vyvádza … naozaj uz nevladzem 🥺 všade čítam že je to obdobie a treba vydrzat a byt oporou dietatu . Ale kde mam preboha nato zobrat energiu 🥺

anjelicek26
15. feb 2024

Tak nervozny ste obaja, tebou lamu hormony, s nim emocie... ak je toho na teba vela, daj ho den-dva v tyzdni opatrovatelke ci do jasli a ty zresetuj hlavu. Psychiku mas len jednu, ked si ju rozbijes, budes to davat tazko dokopi...

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majlo1234
15. feb 2024

Ahooj, mame to podobne. Akurat ja som v siedmom mesiaci a syn ma 2,5 roka, cize uz pol roka si v podstate zvykam na jeho satanske spravanie. Kluc je nenechat sa vytocit a nepolavit vo svojich nastaveny h jraniciach. Vonku aj my ideme s revom a obliekam ho nasilu vacsinou. V podstate za vsetko mozne ma zachvaty revu. A ja, ked som celkom v pohode(bavsinou este doobedu, k veceru aj moja trpezlivost klesa😄) tak si proste urobim svoje nedbajuc na jeho revy. Chcalabohu uz je odplienkovany od leta. A nemam problem mu pustit rozpravku a lahnut k nemu na gauc a pddychovat, ja uz nevladzem robit furt animatora😄

dobromila
16. feb 2024

Odporúčam, ak sa dá, odovzdať dieťa otcovi, babke, dedkovi tak často, ako sa len dá. Ideálne každý deň na pár hodín. Oddýchneš si fyzicky aj psychicky a budeš mať s ním viac trpezlivosti a radosti. Je to zaberák a s príchodom bábätka to bude ešte náročnejšie. Takže prajem veľa sily a ochotných pomocníkov v tomto náročnom životnom období. Sama mám medzi deťmi rozdiel 1,5r potom 2x2,5 roka...

janacechova
29. feb 2024

Jej,tak to som mala rovnako keď som čakala našu babulu a veruže mi aj do brucha kopol šuhaj.Záchvaty hnevu a vresky boli pravidelne a potom proste vyzrel do pol roka a bolo dobre.Naozaj som mu len dokola musela veci vysvetľovať ako fungujú, čo sa stane ak…My sme mali revy a hádzanie sa o zem kebo si napr.nezazvonik na zvonček, nešiel zrovna autobus, nešla po ceste cisterna a tiež stále na ruky…ale vážne to prešlo…a keď sa sestrička narodila chvíľu nechápal, potom sa strašne predvádzal a robil prieky, aj sme pokričali,aj pomojkali a poplakali si a teraz je už v pohode😉Fakt sa toe deti každého pol roka menia…vyzrejú