Aké to je mať druhé dieťa?

emanuelka1865
15. nov 2023

Ahojte doma mám 3 a pol ročnú dcérku. Vždy sme s partnerom hovorili že dcérka nám stačí nakoľko je to snou ťažké má problémy zo žalúdkom časté vracanie,hnačky , kŕče, plus do toho chodim snou k logopedičke nakoľko nerozprava tak ako má.No vyššie mi pozitívny test v utorok idem k gynekológovi . Aké to je mať druhé dieťa keď ste si hovorili že jedno vám stačí. Som z toho dosť v stresi keďže mala je na mňa a strašne naviazaná keďže väčšinou len ja rozumiem jejim slovám keď iný ju nechápu má potom záchvaty hnevu. Vôbec neviem ako to ona príjme a či to zvládnem hlavne ja

zooeynka
15. nov 2023

Zvladnes, presne ako miliardy zien pred tebou....

maryetta
15. nov 2023

Zvladnes. A mozbo sama budes prekvapena ako dobre. Ja som sa tiez bala ked som si pri druhom tehu nasla ciarky. Ze ako to bude. Predsa prvy mal moj 100% cas vsetkeho. Pozornost.
Este nemal 3roky ked sa dcerka narodila a bolo to super. A hlavne som si uvedomila ze najtazsie mi bolo vlastne s tym jednym.
Momentalne čakam stvrte a ja sa tesim. Lebo vidim ako sa jeden od druheho ucia. Motivuju. Hraju.

cookie29
15. nov 2023

Zvladnes a mozno budes sama prekvapena, ako sa dcerka zmeni... nehovorim, ze to nebude narocne, ale ak ju pripravite, deti maju uzasne schopnosti

beata_k
15. nov 2023

Mas este 9 mesiacov. Este veeela vody pretecie a vela veci sa stane. Isto to zvladnes. Ked nic ine, budes musiet. 😉

nikpa
15. nov 2023

@emanuelka1865 každé dieťa je naviazané na svoje matku, aj také potrebujú prestrihnut tu pomyselnú pupočnú šnúru a začať sa učiť samostatnosti. Prvý krok je k tomu škôlka, dieťa sa musí socializovat, kým porodis bude mať viac ako 4 roky, čiže najvyšší čas ísť do škôlky a ty sa môžeš doma venovať bábätku.
Tiež som dávala syna do škôlky až keď sa nám narodilo druhé. Syn nevedel ešte poriadne rozprávať a v živote predtým dokonca nespal ani u babky, vždy bol všade so mnou a škôlku napriek tomu zvládol fajn. Bolo pár sĺz na začiatku ale po 1-2 týždňoch si zvykol a aj sa tam viac rozhovoril medzi deťmi. Takže hlavu hore, zvládnete to obaja a myslím, že súrodenec tiež nie je zlý do budúcna pre syna....

nevenka
15. nov 2023

@maryetta aj ja mam 4, prve dve 21 mesiacov, dalsie 2, ked mladsie malo 5 a 7 rokov. Prve a tretie boli chlapci a ti do 2,5 roka nerozpravali, take prerastene babatka to boli. A nebol problem. Ten druhy chlapcek bol na mna naviazany a ako sibnutim carovneho prutika sa otocil na otca, len s nim vsade a len autom sa vozit. A mama zrazu nemusela ani byt 😅😁.
Je pravda, ze diagnozy tam nejake neboli, ale to sa podda, si myslim. Co uz naspekulujes, ked si tehotna? Len sa na to nastavit, ze to zvladbes. A budes mozno milo prekvapena, ako to dcerka prijme.

maryetta
15. nov 2023

@nevenka ano to su take obdobia mama. A potom tata. Aj pri prvom. Aj teraz druhy syn. On ked ja pridem po par hodinach tak mami?
Ale ked pride muz z roboty tak tatiiiiiiiii a zavesi sa mu na krk. Najradsej by s nim aj do roboty isiel 😂

katka533
15. nov 2023

@emanuelka1865 pre mna je to velmi narocne. Prve dieta autista, aj ked bezproblemovy skoro, druhe bude mat dva roky atoho musim mať nonosop na ociach.cely den vkuse nieco robim

lossless
15. nov 2023

@emanuelka1865 pre mna je to narocne, su lepsie a su horsie dni, my sme ale druhe dieta s malym vekovym rozdielom chceli , hlavne plati ze ziadne obdobie netrva vecne 😉 drzim prsty

kristinapetronela
15. nov 2023

Je to určite náročné .... Je iné mať jedno a iné mať dve deti ... Ja mám tri. Viem to porovnať

lacibo
19. nov 2023

@emanuelka1865 s druhym to uz bude jednoduchsie tym, ze vies co ta caka v ramci pocitov v tehu, porodu a starostlivosti, ked bude na svete..chapem, ze mas prve dietatko narocnejsie a mas obavy, ze s druhym to bude este horsie..ja si to nemyslim..mat surodenca je uzasny dar..dynamika rodiny sa zmeni a myslim ze k lepsiemu..tvoju dceru to ovplyvni a umozni jej to vyzriet..ona bude ten starsi, skusenejsi surodenec, podporuj u nej pozitivne pocity a radost z babatka..nestresuj sa tolko dopredu a nechaj to len tak prirodzene plynut..skoro vsetko je nakoniec lepsie, ako sa dopredu obavame..vela pohody prajem!