Spárovanie knihy Spievankovo s perom

evkabal
26. dec 2022

Ahojte, máme doma Albi knihu s perom- Kuzelne citanie. Tento rok sme kupili detom k tomu knihu Spievankovo.
Snazila som sa podla navodu stiahnut to do pera (sla som podla postupu- na notbuku), lenze problem je v tom, ze my to tam nepridalo, aj ked sa snazim spustit pero a kliknut na spievankovo tak my vzdy povie “vitaj vo svete kuzelne citanie”
Nechapem preco to nejde, mozte mi niekto prosim poradit? 🙏🙏😊
Ďakujem 😊

lenuska9999
26. dec 2022

@evkabal ja nechápem nikdy kto tam co sťahuje do toho pera. Kúpila som k nemu ďalšie 3 knihy a všetky fungujú bez toho aby som niečo sťahovala do toho pera. Proste kliknem perom na kolonku akoby zapnúť na knihe a všetko funguje

hugigugin
26. dec 2022

@lenuska9999 neviem čo na tom nechápeš? Mame pero uz asi 7rokov. Knizky vychadzaju každý rok nové. Ako sa tam maju dostať? Treba ich stiahnuť.

bejkovnicka
26. dec 2022

Veď len na stránke albi si daj stiahnuť knihu a medzi knihami si nájdi tu svoju a stiahni. Potom pripoj albi pero USB kablom do pc a stiahnutý súbor premiestni do pera. Strašne jednoduché

lenuska9999
26. dec 2022

@hugigugin ja som nikdy nič nasťahovala a všetky knihy mi fungujú

hugigugin
26. dec 2022

@evkabal stahovals som včera, ak ti neozi do pera choď na prevzate (stiahnuté) súbory najdi spievankovo, vyčierni a daj kopírovať. Nájdi si pero vojdi tam a daj prilepiť.

evkabal
autor
26. dec 2022

@bejkovnicka to som aj presne urobila s nefunguje to

evkabal
autor
26. dec 2022

@lenuska9999
@lenuska9999 no nam zial nie

hugigugin
26. dec 2022

@lenuska9999 iste uz pred 7 rokmi tam nahrali knihy čo vyšli tento rok?

evkabal
autor
26. dec 2022

@hugigugin .. neviem o tom zeby sme si potykali!
A sla som podla navodu, ked by mi to slo, tak to sem nepisem! Ak my neviete poradit alebo pomoct tak radsej nekomentujte! Dakujem

hugigugin
26. dec 2022

@evkabal radím ti. A na nete sa nevyka.

evkabal
autor
26. dec 2022

@hugigugin ci je to internet alebo vonku na ulici..
slusneho spravania Vas asi nenaucili rodicia

petamich
26. dec 2022

@evkabal nuz tak si treba precitat pravidla MK, s ktorymi sme vsetky suhlasili, ked sme sa registrovali ;) je v nich okrem ineho, ze si tu vsetci tykame

a teda my sme tiez malemu kupili Albi pero + Spievankovo, tiez tam subor nebol, postupovala som podla navodu - sla na stranku kuzelnecitanie.sk, nasla Spievankovo, stiahla do PC, otvorila si stiahnute subory, pripojila som Albi pero cez USB, otvorila folder a skopirovala som tam subor zo stiahnutych suborov - ak si toto spravila, co myslim, ze ano, ono to zasa nie je raketova veda, tak niekde zial bude zrada

hugigugin
26. dec 2022

@evkabal poradila som ti čo mas robit. Nic zle som ti nenapisala.

aurorastone2
26. dec 2022

@hugigugin no jasne ved to je mágia, isto jej prehra automaticky knihy aj co vyjdu o 5 rokov 😁....
Btw tak možno @evkabal máš to pero chybne uz alebo si niečo spravila zle...tiež som súbor len stiahla a preniesla do pera, easy.... A tu si tykame všetci 😉... Ty si neslusna ze neakceptujes pravidlá

vierka0508
26. dec 2022

Ani nam to neslo, hoc sme to robili presne tak ako treba. Zobrala som pero do albi predajne a tam mi to urobili a hned aj odskusali.

evkabal
autor
26. dec 2022

@vierka0508 ďakujem 🙏

lenuska9999
26. dec 2022

@hugigugin pani nikde nenapísala, že ma to pero doma 7 rokov. Okrem toho ja som to pero tiež nekupila toho roku, ale už skôr a zatiaľ mi všetky knihy fungujú. Napísala som len svoju skúsenosť

qetka
26. dec 2022

@lenuska9999 tak knihy, ktore su teraz nove, tam isto nemas. Skus kupit nejaku novinku teraz vydanu, napriklad to Spievankovo 🙂

qetka
26. dec 2022

@evkabal ked si pripojis to pero, ide ti otvorit adresar so subormi z pera? Mas tam ten subor, co si stiahla?

qetka
26. dec 2022

@evkabal kludne daj fotku obrazovky, prideme na to, co je zle. ak chces mozes do spravy 🙂

denden77
26. dec 2022

ja som to robila vcera a bez problemov 🤷‍♀️😊

mumintroliq
26. dec 2022

@evkabal ak to tam máš stiahnuté, tak keď zapneš to pero, treba otvoriť prvú stranu knižky (toho spievankova) a pero položiť vľavo dole na prvý obrázok “zapnúť” - tým ti načíta tú knižku, ktorú chcete čítať😊

permanentka
30. dec 2022

@mumintroliq mne to tiež nejde a to som maturovala z informatiky 😂 dám stiahnuť v Pc a keď otvorím program tak že nenašiel sa žiadny súbor a teda nemám čo vložiť do pera och. Nevadí ideme skusat

mumintroliq
30. dec 2022

@permanentka a vidíš ten stiahnutý súbor v pc? Ono to má takú čudesnú príponu. Ja to vždy len dám skopírovať do toho pera, neotváram to v pc, skús😊

permanentka
30. dec 2022

@mumintroliq aha fiha ja som to skúšala otvárať v pC. Ďakujem skúsim esterwz

permanentka
30. dec 2022

@mumintroliq este prosim ta trapna otazka ale napojim pero na PC a vobec mi v priecinkoch neukaze albi pero a teda neviem ako tam do nho presunut, aj ho mam zapnute ale PC ho nezobrazi

qetka
30. dec 2022

@permanentka otvor si tento pocitac a tam by si ho mala vidiet ako dalsi disk

permanentka
30. dec 2022

@qetka práveže nie, ani neotvorilo ako C či D či nový priecinok, vôbec nereaguje Pc, aj sme SD kartu nanovo vsunuli či nie je pohnuté ale nič, reštart Pc tiež, skúsili sme ďalšie dva Pc nič. Napísali sme na podporu tak uvidíme ale ani nehne PC keď to zapojime

mumintroliq
30. dec 2022

@permanentka tak to neviem💁 ja ho napojím a po chvíľke ho sám pc rozpozná a spýta sa, či ho chcem otvoriť v novom priečinku. Inak pripájaš to pero presne s tým káblikom, čo bol spolu s perom v krabici? Logivky by to malo byť jedno, ale nám napr niektoré káble akoby nereagujú, s tým origo káblom vždy ok

permanentka
30. dec 2022

@mumintroliq priznam sa že sme požičali pero svagrinke a stratili káblik tak nam dali iný ale sedí a nabíja normalne. Že by to bol problém do Pc? Jejda snáď nie. Už sme skúsili ešte jeden iný a ani ten nejde. Ale tak keď pekne nabíja tak by v Tom nemal byť problém ale ešte skúsime iný nejaký dik za tip