Anglická kniha pre 1,5 ročného

lylyjana
1. jan 2022

Ahojte, viete prosim odporcit nejake pekne knihy v anglictine? Nechcem len cisto "slovnikove", ze obrazok a slovo, ale nejake s jednoduchym pribehom. Idealne, keby boli s tvrdymi stranami a obsahovo ako "Kubko sa uci rozpravat", "Kubko a recove cvicenia" a podobne z tejto serie. Vdaka 🙂

elementissa
1. jan 2022

@lylyjana neviem aké sú knižky Kubko sa učí rozprávať a pod, my máme doma iba anglické knihy, lebo slovenské sa nám nepáčia. Odporúčam vydavateľstvo little tiger. Inak tu na MK je jedna predajkyna, ktorá predáva nádherné anglické knihy, aj tvrdé aj tenké stránky, máme doma 40 takýchto knižiek a sú úžasné, naozaj odporúčam @babatkoling

petraj122456
1. jan 2022

Usborne Knizky 🙂

lylyjana
autor
1. jan 2022

@elementissa super, dakujem, pozriem 🙂
Ja zas vrelo odporucam tie "Kubko" knizky. Zatial sme na prvej, ta je pre 12m+, malemu sa velmi pacia! Pekne ilustrovane, kratucky text a popis k tomu. Nas maly (15m) ju ma hrozne rad, vkuse ju vytahuje, ze si ju chce s nami citat 🙂

kacena4
2. jan 2022

knihy o Kubovi su knihy logopedicke neviem co to davas dokopy s cudzim jazykom ked ich pouzivaju deti ktore maju problem v rodnom jazyku

lylyjana
autor
2. jan 2022

@kacena4 a presne taketo knihy by som chcela v anglictine. A nie, nepouzivaju ich len deti, ktore potrebuju logopedicku pomoc. Nie je to ziadna odborna literatura.

katkamatka7
2. jan 2022

@lylyjana Môžeš pohľadať obrázkové, kde je jeden a obrázok a jedno slovo na jednej strane, napríklad My first words.
Aby som nerobila reklamu kníhkupectvám a vydavateľstvám, ktoré majú v ponuke mnoho takých kníh, skúsim to napísať takto:
Následne knihy, kde je rozpracovaný príbeh. ( Môžeš vytvoriť sama doma z obrázkov). Napríklad prvé slovo z témy jedlo: jablko. Na prvej strane bude jablko a slovo. Na druhej strane bude to isté jablko a dve slová: jablko je červené. Na tretej strane bude jablko položené v miske a budú tam tri slová: jablko je v miske.
V prípade, že spojenia slov vytvárajú rým, ľahšie sa zapamätajú. Pre anglický jazyk hľadaj ako Nursery rhymes.

lylyjana
autor
2. jan 2022

@katkamatka7 dakujem pekne za radu 🙂 skusim pohladat, uz nejake knizky mame, ako My First words, takze skusim pohladat este aj ine nursery rhymes,lebo tie co uz mame, nejako nezaujali

enoula
2. jan 2022

Nenasytnu husenicku mate? V angličtine myslim.. kupodivu u nas bola dlho hitom.. nursery rhymes od usborne mame takú zvukovu, bavilo ho púšťať melodie. Oni majú vela peknych zvukových, garden, night,... sounds. A aj krtko by mal byť v aj, to su super knihy