Zvýšený tlak v 33. týždni

kessica87
8. dec 2023

Ahojte baby. Mám otázočku 30.11 som bola na poradni tlak aj moč som mala vždy dobrý. Ale dnes som si merala tlak a 135/90 potom 140/95. Opuchy na nohách mám, ale iba veľmi slabé aj doktorka ich videla a vravela,že je to v poriadku. Inak nikde inde opuchy na tele nepozorujem. Som trosku z toho tlaku znervóznela. Končím 33tt.
Pomerám ešte pár dní a keď sa mi to nebude zdať pôjdem k Dr. pre istotu.
Aký máte ma to názor? Máte niečo podobné?

petronellla87
8. dec 2023

@kessica87 tak ono hlavne 140/90 je hranicny. Ak by sa ti ho nedarilo zrazit sla by som na pohotovost alebo tam aspon zavolala

nevenka
8. dec 2023

Este si skontroluj bielkoviny v moci. Ja som emala ani opuchy, ani bielkoviny a tlak z nicoho noc vybehol najprv len 130/90, na dalsi den uz 150/100, isla som na lieky. A o tyzden na to rodit. Ale to som bola 37 tt. Takze smer dr...

kessica87
autor
9. dec 2023

@nevenka ahoj ... akurát teraz som skontrolovala bielkoviny a je to v poriadku len PH moču mám vyššie a celkom aj dnes sa ten tlak upravil. 135/85 ďalší 132/84 a teraz po prechádzke so psom 125/80 😊😊😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre