Zvýšený krvný tlak v 24. týždni

kiara12345
6. nov 2014

Ahojte baby. Na poradni mi bol nameraný tlak 135/85, moč ok, bez opuchov. Po chvíľke merala znova 130/80 a doma som mala už normálny. Odvtedy si doma meriam a je ok. Chcem sa opýtať. Keď mám vyšší tlak,tak sa dá upraviť liekmi a porodiť trebárs v termíne? Mali ste niektorá takýto tlak takto skoro a nerodili ste predčasne? Alebo ten vyšší tlak znamená automaticky preeklamsiu a ukončenie tehotenstva? Akosi som sa zabudla doktora popýtať,tak teraz neviem,či stresovať,či takéto chvíľkové "vyskočenie" tlaku nevadí? Užívam magnézium 3x1 Vďaka za odpovede... 🙂

liz_lemon
6. nov 2014

@kiara12345 ale ved ty mas vyssi len u lekara, asi mas syndrom bieleho plasta
keby si aj doma mala vysoky, tak to moze byt preeklampsia
ja som mala vzdy normalny, ale u lekara mi to vyskocilo, a potom som uz z toho bola taka nervozna, ze aj doma mi to vyskocilo, brala som aj Dopegyt, aj magnezium, dokonca som aj v nemocnici bola tyzden, kazali mi aj po porode, ale vtedy som sa na to vykaslala, nic som si nemerala, ani nic nebrala, a tak po polroku som si vyskusala odmerat, a uplne normalny tlak
takze nestresuj sa

katrin21
6. nov 2014

@kiara12345 ale to zase nie je az taky vysoky tlak, pokial nepojde nad 140 by som neriesila...

misskate1
6. nov 2014

@kiara12345 ja mám u doktora vždy vysoký tlak, preto mi kázal si merať doma, kde mám ukážkové tlaky. Pokiaľ viem, tak ak má niekto vysoký tlak aj doma, tak gynekológ posiela na interné, kde sa robia všetky vyšetrenia, EKG atď.

kiara12345
autor
6. nov 2014

no ale toto sa mi stalo prvýkrát u neho,že vyšší tlak...tak uvidíme,čo nabudúce, hlavne,že doma je dobrý 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre