Zvýšené protilátky štítnej žľazy v tehotenstve

flower33
22. feb 2016

Ahojte zienky, mate alebo stretli ste sa s podobnym problemom? Zistili vam znizenu alebo zvysenu cinnost stitnej zlazy? Prip. inu poruchu? Aka liecba nasledovala? Malo to nejake dosledky na tehotenstvo? Neviem presne v ktorom tt momentalne som, nakolko som mala velmi nepravidelnu menstruaciu, pravdepodobne v 7 alebo v 8tt (mozno menej kvoli posunutej ovulacii), no gynekolog na UZV vidi len prazdny gestacny vacok. Povedal mi, ze porucha funkcie zlazy s tym moze suvisiet a moze sposobit zavazne poskodenia vyvoja plodu az potrat ☹ Samozrejme sa objednavam na endokrinologicke vysetrenie, no zatial by som rada vedela vase skusenosti. Dakujem

lubica285
22. feb 2016

Mala som kedysi problemy so stitnou zlazou, a po odbere krvi mi vysli ine hodnoty,neboli v norme tak ma poslali na endokrinologiu. Tam mi urobil sono, zobral krv, vsetko bolo ok, po mesiaci zas mi brali krv, mala som dobre vysledky a na dalsie vysetrenie ma nevolali.

flower33
autor
22. feb 2016

@lubica285 dakujem za odpoved. Este otazka, bolo to v tehotenstve alebo este pred nim?

lubica285
22. feb 2016

@flower33 teraz v tehotenstve 🙂 hned ked mi brala sestricka prvykrat krv.

anakristina
22. feb 2016

@lubica285 mne v tehu nebrali krv na stitnu zlazu.predtym som uzivala polku thyroxinu,iny lekar povedal ze krv je v pohode,dalsi spravil sono a tiez v pohode.tak neriesim

lubica285
22. feb 2016

@anakristina Mne nebrali na stitnu. Ked mi brali krv na toxoplazmozu a ostatok, tak tam mi sestricka povedala, ze mam ist aj na vysetrenie stitnej zlazy. Ze su vysledky zvysene alebo nejaky hormon ci co. No na zaklade toho ma poslali na endokrinologiu

natalinda86
22. feb 2016

Ja sa už niekoľko rokov liečim na štítnu žľazu. Lieky som moc poctivo nebrala, len raz mi lekár povedal, že ak chcem mať v budúcnosti dieťatko, tak to musí byť pod kontrolou. Keďže som vždy po dieťati túžila, tak radšej chodím pravidelne na kontroly/ raz ročne. Beriem tabletky euthyrox. Teraz som v 13tt a sleduje sa to o dosť intenzívnejšie. Zvýšili mi dávku liekov a na kontroly chodím raz mesačne. Myslím, že pokiaľ je to pod kontrolou, tak by malo byť všetko ok. Minulý týždeň som bola na sone a bábätko sa vrtelo o 106 :D

anakristina
22. feb 2016

@lubica285 toxo mi vyslo na rit.mozno kvoli stitnej zlaze :0 ale nic mi ohladne toho nepovedali ani k endokrinologovi ma neposielali.keby sa nieco dialo videli by na utz nie?resp by ma poslali snad k endokrinologovi

lubica285
22. feb 2016

@anakristina urcite by Vas hned posielali 🙂 u mna sa len dr.nieco nezdalo tak ma poslala. Ale keby ste mali nejake zle vysledky tak by vas urcite poslala 🙂

katkarina
22. feb 2016

@flower33 neboj sa prehnane dietatko si vezme co potrebuje mozno na ukor Teba ale ono bude ok.. Pri prvom tehotenstve som uz bola chora so stitnou len som o tom nevedela a vtedy to nik nekontroloval..dcerka je v poriadku a to som mala teda velmi velmi zle hodnoty..odvtedy uzivam liek kazdy den nie malu davku a mam za sebou uz aj druhe tehotenstvo a aj druha dcerka je v poriadku.. Neboj sa toho doktor to odsleduje aby si mala dobre hodnoty a vsetko bude ok.. ;)

katrin21
22. feb 2016

protilatky v prvych dvoch trimestroch nie su dolezite, az v tretom...
co sa tyka SZ, tak skor je dolezite na zaciatku ,ake su hodnoty tyroxinu ... TSH hormon,.. ten si treba dat vysetrit, vysledky mas do 2-3dni a budes vediet, na com si.... cinnost moze byt OK, ale moze byt aj znizena aj zvysena..
ja som kedysi mala zvysenu, ale uz 6ty rok mam OK, chodim len na kontrroly, TSH aj FT4 mam OK, takze ziadna liecba ( aj tak som sa predtym liecila hlavne biiorezonanciou a preto som dodnes OK)..
V prvom trimestri mi vysli protilatky , ale TSH a vsetko OK, takze sa to neriesi, to len imunita reaguuje.... Akurat dnes mi prisli vysledky hodnot protilatok 3. trimestra a su uuuplne v norme, takze super ...
Netreba hned panikarit, chod k endokrinologovi ( aj ked ja som na prvu nemala stastie, este aj zlu diagnozu stanovila ... iny typ hyperfunkcie, dobre ze mi nesla davať SZ vyoperovavat ako MOravcovej, alebo Lucii Bilej....) no ale to je jedno, lebo ako som pisala, pomohla som si inak a dala sa do poriadku a akurat chodim na krv na kontroly a vsetko OK...
Samozrejme v tehotenstve kazde 3 mesiace, lebo clovek nikdy nevie, ako jeho telo v tomto obdobi zblbne.. niekedysa zenam objavi problem so SZ prave az pocas gravidity. a ano, tam moze viest problem k potratu, alebo kretenizmu dietata apod.. v zavislosti od toho, ci je hormonov viacej, alebo menej....preto to treba sledovať pocas tehu... a preto aj gyndosi hned prvu krv beru na toto...preventivne kazdej.

Kazdopadne tvoj problem ani nemusi suvisiet so SZ v konecnom dosledku...niekedy sa veci proste deju aj len tak...

katrin21
22. feb 2016

@lubica285 no ved to ti BRALI aj krv na stitnu, len si o tom nevedela.. presne hormon TSH... podla nicoho ineho to oni nezistia 😉

lubica285
22. feb 2016

@katrin21 aspon niekto mi to vysvetlil 😊 dakujem 🙂

katrin21
22. feb 2016

@lubica285 😉

flower33
autor
23. feb 2016

@lubica285 tak u teba to bol rychly proces 😉, super.
@natalinda86 Drzim palce, urcite to bude v poriadku.
@katkarina Moje obavy su myslim si na mieste, kedze u mna priznaky napovedaju tomu, ze mam zrejme znizenu cinnost stitnej zlazy a mozno (nepisem ze urcite) prave preto sa mi plod nevyvija...
@katrin21 Nepanikarim, len to chcem riesit. A kym sa dostanem k endokrinologovi, chcela som len zistit k tomu nieco viac a vediet skusenosti ostatnych. Ano, niekedy sa veci deju aj len tak a my to nijak neovplyvnime...ale ak mozem, chcem pre to spravit vsetko.
Dakujem vsetkym za odpovede a mamickam v ocakavani drzim palce 😉

katkarina
23. feb 2016

@flower33 neviem...ja mam aktivne protilatky stale, obidva laloky mam zmensene z jedneho mam uz menej nez polovicu... Ver ze to bude v poriadku, a tiez si myslim ze ak takyto problem mas pricina moze byt niekde inde nechce sa mi verit ze by to pachala stitna to by museli byt velmi velmi zle vysledky aby to malo takyto vplyv si myslim.. Ale uvidis co Ti povedia v kazdom pripade Ti drzim palce aby to dobre dopadlo!

katrin21
23. feb 2016

@flower33 ja som ti len chcela povedat, ze protilatky nemusia nic znamenat a SZ moze pracovať uplne OK... 🙂 ze to nemusi byt jedina pricina toho, co sa ti stalo..
Kazdopadne, jasne, ze vysetrit sa treba dat.

flower33
autor
23. feb 2016

@katkarina Verim, ze to bude ok a ako pise katrin2, ze protilatky este nemusia nic znamenat. Ale vo vseobecnosti, ak ma zena v tehu neliecenu hypotyreozu (znizena tvorba hormonu) alebo hypertyreozu (zvysena tvorba) moze to sposobit problemy s vyvojom plodu, jeho neprospievanim v maternici, odlucenie placenty a aj po narodeni dietata vyvojove problemy, problemy s ucenim atd. Mam aj iny zdravotny problem kvoli ktoremu bolo moje prve tehu rizikove a zial aj druhe je, preto by som nerada podcenila akykolvek zdravotny problem.
@katrin21 presne v to dufam a aj keby nie a bol tam problem so SZ, budem rada, ak sa na to pride vcas a nasadi sa liecba. Co sa dietatka tyka, zle som sa vyjadrila, este to nie je na 100%, ze sa nevyvija...moze sa objavit na UZV neskor, mozno som mala posunutu ovulaciu, resp. sme ho pocali neskor...aj take zienky mi pisali, ktorym ho bolo vidiet az v 9tt a takmer on nariadenou kyretazou prisli...takze stale dufam a dakujem 🙂

katkarina
24. feb 2016

@flower33 jasne netreba podcenovat 🙂 a niekedy je kadeco a aj tak sa babatko narodi uplne ok ;) aj sikovne a aj premudrele aj napriek hypotyreoze a protilatkam...

luciferkax
24. feb 2016

Pribdruhom tehotenstve mi to zistili hneď,v 5tt,nasadili liečbu, 50euthyrox a bolo všetko ok,syn.je múdry a zdravý, tretie tehotenstvo mi.museli.zvýšiť na 75ku,ale aj tak nestacilo, zvýšili na 100,ale už bolo neskoro, spôsobilo mi to MA

flower33
autor
24. feb 2016

@luciferkax Prepac, nepochopila som z tvojho prispevku, co ti zistili. A MA je co prosim ta?

luciferkax
25. feb 2016

@flower33. MA je zamlknuty potrat ☹

lienkaviva
25. feb 2016

@flower33 Ja sa na to liecim roky, bez liekov by som ani neotehotnela, dr. mi povedala, že každá tehotná žena by mala ísť na endo vys. lebo neliecenie znamená vys. riziko potratu alebo posk.plodu. Nič sa neboj, nasadila ti správnu dávku liekov a bude to v poriadku 😁

luciferkax
25. feb 2016

@flower33 ale ak už máš lieky, tak by to malo byť v pohode, len to treba často sledovať.. ak nemáš, utekaj čo najskôr, tehotné berú skôr

flower33
autor
25. feb 2016

@luciferkax To ma mrzi ☹ Ak sa smiem spytat, mala si znizenu ci zvysenu cinnost SZ?
@lienkaviva Presne to vsade citam, ze vsetky mamicky v ocakavani by to mali absolvovat, ale vieme aka je realna situacia v zdravotnictve. Maloktora z nas to vie a vacsina lekarov tam posiela, az ked vyskocia nejake zle vysledky.

luciferkax
25. feb 2016

@flower33 mala som zníženú funkciu, tá mi už ostala, ale stále mi.zvyšujú dávku, lebo mám protilatok veľa.
Veď.to,že naše zdravotníctvo chce, aby sme sa všetko pýtali a diagnózu si určili sami

lienkaviva
25. feb 2016

@flower33 ono sa to nedá niekedy skôr zistiť, až keď žena otehotnie. Je to hormonalna choroba. Aspoň že teraz to robia na poradni povinne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre