Zvýšené hodnoty glukózového testu

kvikina087
29. feb 2016

Ahojte, dnes som bola na glukózovom teste a vyšli mi zvýšené hodnoty, po 2 hodinách som mala 8,9. V sobotu som objednaná do nemocnice na nejaké podrobnejšie vyšetrenie. Máte niektorá s tým skúsenosť? ďakujem

totatimeka
29. feb 2016

Áno mám, dokonca rovnaky vysledok budes chodiť na kontroly a dodržiavať diétu. Mne spravila diabetologicka este odber vola sa to glykovaný hemoglobín a tam sa ukážu výsledky za posledné 3 mesiace. Je tu aj téma tehotenska cukrovka môžeš kuknúť ☺ ale doktorka ti všetko vysvetlí ☺

simaaprilova
29. feb 2016

Ja som mala 10,4 tak som mala dodrziavat dietu.strasila ma doktorka vsetkym moznym ze v akom ohrozeni som ja aj babatko.dietu som dodrziavala tak na 90% :-P kedze som mala vselijake chutky.kazde dva tyzdne som potom chodila k diabetologovi na kontroly a mala som vzdy cukor v norme.pribrala som primerane,dcerka nebola nadmerne velka,ani ja a ani ona nemame s cukrom ziadne problemy.hlavne ziadne stresy😉

kvikina087
autor
1. mar 2016

objednaná som na oddelenie biochémie kde budú test opakovať. Mne to prišlo tak u môjho doktora, že to ešte nie je isté, ako keby to jeho meranie nebolo na 100%. No uvidím tam, nejak sa s tým nemôžem stotožniť a stále si myslím, že tie výsledky boli chybné.

8154161616
1. mar 2016

Ahoj,aj ja som mala podobné hodnoty v prechádzajúcom tehotenstve pred 3 rokmi,nasadli mi aj inzulin,ale potom s malým všetko bolo o.k.,po pôrode som mala normálne hodnoty.Teraz som v 14.tt,čakám dvojičky a už mi urobily glukózový test v 8.tt,mala som 7,4. Už teraz musím držať diétu pre istotu.Budúci týždeň mi zopakujú glukózový test.

totatimeka
1. mar 2016

@kvikina087 prečo si myslíš že chybné? Pokiaľ budeš dodržiavať dietu je to ok... Ja som napr inzulin nemala ale vyzera to tak že možno mi cukrovka ostala, zajtra sa dozviem...

erinne
27. máj 2016

@kvikina087
@totatimeka baby, ako ste na tom s cukrom teraz? Mne tiez vysli zvysene hodnoty, aj ked u nas sa ten test robi akosi divne, pije sa "len" 50g glukozy, standardne sa ma 75g, a krv neberu ani nalacno, ani 2h po vypiti, len po jednej hodine.
Vraj podla lab. je norma po1h do 8, mne vyslo 8,5. Na diabetologiu este nemam termin, maju dovolenku. Tak trochu patram po tom, co teraz budu so mnou robit, v 1.tehu preeklampsia, ta mi hrozi stale, a k tomu cukrovku uz faaakt nepotrebujem ☹ dufam ze ste zdrave vy aj mimiskovia 🙂

totatimeka
27. máj 2016

@erinne no ja na tom niesom bohvieako ☹ malý má skoro rok a pol a zistili mi cukrovku 1 typu... takže sa trápim znova.... držím palce nech sa cukrovka nepotvrdí... ja som mala hodnotu 9 a až po 2 hodinách...

kvikina087
autor
28. máj 2016

ja som dosaala glukomer na diabetologii a sledujem hodnoty. mala by som držať dietu ale nemusím. Hodnoty mám dobré. Len si davam pozor aby som naraz nezjedla vela sladkého, vtedy mi ten cukor vyskočí. a niekedy po ranajkach... Zajtra končím 38 týžden a po pôrode si mám znova pár krát odmerať cukor a ak bude všetko ok tak je to ok. Tak snád dobre. Tak sa drž a vela zdravia aj tebe aj bábätku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre