Zvracanie v 6. mesiaci

vemi23
9. nov 2022

Ahojte
Vcera vecer som mala plnenu papriku ostali mi asi 3 alebo 4 lyzice tak som to nechcela nechavat a dojedla som tom. Bola som strasne precpana. Vecer som sa citila akoby som pribrala 5kg brucho a zaludok som mala uplne akoby stvrdnute. Pred tym ako som sla spat som uz len pila vodu a do niekolkych minut ako som iz lezala som zvracala. Este ze som si dala k posteli vedro. Bolo toho dost a samozrejme plnena paprika sla az cez nos 😞 bolo to strasne... Myslela s.ze bude pokoj lebo ja som za cele tehotenstvo nevracala . Tak som sa zobudila pre 2 v noci a sla na zachod vratila sa do ziby napila som sa troska vody par minit na posteli a zas som vracala. Teraz rano som si dala len neperlivu magneziu asi 6 glgov aj to som pila na 2x a do 10min to bolo vonku. Neviem co robit nestretla som sa v tehotenstve s tymto problemom... Mala by som ist k obvodne j? Je to vazne z toho jedla asi... Ale neviem tak fungovat ze si dam trocha vody a aj ta pojde von...

jaskolka
9. nov 2022

Pokazilo ti to žalúdok, s tým nič neurobíš momentálne. V tehotenstve je to aj tak vnútri "postlacane" a citlivé a ty si si dala na večer riadny náklad. Plnená paprika je ťažká sama osebe, nie ze pre tehotnu
Daj si tetaz ľahkú diétu, suchare, čaj, minerálku, proste žalúdok si musí vydýchnuť, zatazila si ho a telo si poradilo samé.
Keby pravdaže vraciaš v kuse, že celé hodiny neudržís ani hlt vody, tak treba ísť k doktorovi, ale momentálne by som ešte paniku nerobila.

vemi23
autor
9. nov 2022

@jaskolka tak zatial co aom pri kazdom vracani pila vodu tak to hned vyslo von... A som si ista ze aj keby sa teraz napijem vody tak to vyvratim...

jaskolka
9. nov 2022

@vemi23 tak vracala si v noci. Teraz je ešte len 8 ráno, čo chceš zázrak? Niekedy aj celý deň to môže trvať,a nevoľnosť a citlivý žalúdok aj 2-3dni. Proste hladovka, dieta, nič iné. Pre pokoj v duši zavolaj gynekológovi, povedz mu, o čo ide, nech ti poradí, či prísť alebo jednoducho dnes mat vyslovene hladovku, Colu po lyžickach, čierny čaj.

ja_mama
9. nov 2022

Skus najskor daco lahke zjest - ten suchar alebo par piskot, ak to bude v poriadku skus sa napit ale po lyzickach, nie hned niekolko glgov. Voda na lacno a este k tomu na podrazdeny zaludok je celkom tazka, ja som z toho grcala vkuse.

vemi23
autor
9. nov 2022

@ja_mama skusim piskoty dakujem...

sandra_kul
9. nov 2022

Podľa mňa je to celkom normálne, ale takto by som sa už viackrát nenapchala a hlavne nie na noc a takým ťažkým jedlom ako je plnená paprika. Myslím, že si sa poučila na veľmi dlhú dobu :D

vemi23
autor
9. nov 2022

@sandra_kul to si pis ze som sa poucila na cely zivot nie len na dlhu dobu

katie253
9. nov 2022

@vemi23 mne na zvracanie v tehu predpísali na pohotovosti čapíky Torecan. Tiež som mala pokazený žalúdok a nič som v sebe neudržala. Uvidíš ako ti bude večer a keď ti nepoľaví, choď na pohotovosť....

vemi23
autor
9. nov 2022

@katie253 teraz som pomalinky do seba dala 4 piskoty tak este su v zaludku a dufam ze tam aj ostanu... Snazim sa velmi pomaly jest a pijem miniaturne glgy vody... Tak uvidim ci to pojde von abo nie... Ano viem o ake capiky ide uvidim ako bude vecer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre