Zväčšené obličky plodov v tehotenstve

baruska1989
2. máj 2023

Ahojte zeny, mali ste niektora z vas takyto problem s babetkami v brusku? Ja cakam dvojcata chlapcoch a obaja maju zvacsene oblicky... som v UK a dr povedala ze to budu riesit po porode antibiotikami... ako to bolo u vas? Ako to riesili lekari na SK? Na co sa mam pripravit? Som v 22tt a bojim sa co to s nimi bude...

zoe_2
2. máj 2023

Mojmu zistili v 36tt diletovane oblicky, mechur aj mocovody, po porode bol tyzden ja jiske a potom mu cystoskopiou odstranili chlopnu zadnej uretri ktora je najcastejsou pricinou diletacii u chlapcov, v lete ide opat na cystoskopiu dufam ze naposledy, inak berie udrzovaciu davku atb. Ma tri mesiace a zatial vdaka bohu bez zapalu, co je najvacsi problem pri diletacii tiez zalezi aka je velka ci je tam aj reflux a pod ak budu mat dost plodovej vody budu to riesit az po porode

anavixy
2. máj 2023

V tomto stadiu tehotenstva este hydronefroza nie je definitivna, moze sa este prirodzene upravit. Ak pretrva, bude sa dieta (deti) sledovat, robit sono obliciek pre potvrdenie diagnoz a nasledne ak bude nadalej hydronefroza pritomna, urobi sa cystoskopia a bude sa riesit jej pricina (su rozne, obstrukcia, reflux..). Antibiotika sa podavaju len ako profylaxia, teda aby dieta nedostalo zapal mocovych ciest, na ktory su nachylnejsie, ale samotnu hydronefrozu neriesia.

mariamisko
7. jún 2023

@baruska1989 ja som dnes absolvovala vysetrenie sim v 21tt a babatko ma zvacsene obe oblicky na hodnotu 6mm a hranica je 4mm...lekar mi vravel ze do 30tt na 95% sa to same upravi...odporuca mi nifty testy ten ze odhali ci nebude mat vrodenu chybu obliciek...

monka_98
13. nov 2023

@baruska1989 ahoj, prosím ťa, ako to s chlapcami dopadlo? Ja som v 18.tt, tiež dvojčatá a tiež chlapci. Ale u nás má len jeden z nich zväčšený močový mechúr aj obličky. Ako ste postupovali? Upravilo sa to? Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre