Zubár v tehotenstve

dominika1922
6. mar 2023

Ahojte, zajtra ma čaká prvá prehliadka u zubára v tehotenstve ale mám tam ešte jeden rest od minulého leta. Zubár je aký je , nemal na mňa čas a tak tam mám jeden zub s dočasnou plombou ktorú bolo treba riešiť už dávno. Dostala som na výber buď korunku alebo plombu. Zajtra by som to chcela doriešiť a konečne sa objednať na ošetrenie. Ale problém je že neviem či je to bezpečné. Dávam si zvodovú anestézu vyšší rad a sprej na umrtvenie, bez toho sa ma zubár nesmie dotknúť bohužiaľ. Je to bezpečné keď som cca na začiatku druhého trimestra ? Niekto mi povie že zubár nechcel v tehotenstve robiť nič, iný zas že nie je problém robiť všetko ako predtým.. vďaka za rady a názory 🙂 samozrejme môžem sa spýtať zajtra aj priamo zubára ale vďaka jeho prístupu neviem či sa vôbec dočkám adekvátnej odpovede

maickamf
6. mar 2023

@dominika1922 bez obav, v lokalnej anesteze sa moze bezne sanovat chrup aj pocas tehotenstva. Len nie RTG, ale to zubar vie😉

mima1608
6. mar 2023

Môže ti robiť zub, aj mne robila moja zubárka v 4. mesiaci, ešte aj zub múdrosti mi chcela trhať, ale to som jej teraz nedovolila, lebo zasa bez Flectoru by som to po vytrhnutí neprežila 😅

dominika1922
autor
6. mar 2023

@maickamf no neviem či pri tomto zákroku by rtg nebolo potrebné 🤔 uvidíme spýtam sa ho teda zajtra

dominika1922
autor
6. mar 2023

@mima1608 jejej to ja dúfam že ma nechytia tie osmičky čo už mám roky vyrastené, taktiež by som neprežila 😂

cukricek4
6. mar 2023

mne zubar trhal zub, ked som bola nejak okolo siesteho mesiaca a vsetko v pohode. ono tie injekcie uz su take, ze to nema preco skodit babatku. nebala by som sa toho 🙂

kiki68
6. mar 2023

@dominika1922 od 2 trimestra to ide normal s anestezou, proste sa vymeni a ides dalej. Neni problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre