Zoberú dieťa do škôlky, keď som na materskej?

klaudiaemma
26. máj 2020

Prosím vas ako to je, u vás, v jednej skolke v našom meste zoberú od júna do skolky aj deti mamiciek co sú na MD a v druhej nie, ako to máte vy vo vašom meste?

pieksamaki
26. máj 2020

@klaudiaemma
Jasne ze nie.nezoberu.iba ak by bolo miesto po tom ako zoberu deti vsetkych mamiciek co pracuju a zvysok v abecednom poradi.ak to je statna skolka.sukromna to je ine.tam mozu.
V statnych je to vzdy vôľa zriadovatela....on sa rozhoduje na zaklade smernic ohladom covid..

ckatka
26. máj 2020

Netuším ako presne sa budú robiť tie zoznamy, ktoré áno a ktoré nie....ale napríklad nám volali zo škôlky a pýtali sa na zamestnanie rodičov. Ja som tehotná na pn a veľmi váham ci ho dat...aj keď manžel je zdravotník takže dieťa by vzali prednostne.

lenuliatko84
26. máj 2020

Kebybze som tehotna alebo mam doma babo iste by som dieta do skolky nedala.ja som ppdnikatelka a kancel mam doma aj s muzom a dieta nejde so skolky,ale je a nami doma

mogaa
26. máj 2020

@klaudiaemma no škôlka berie podľa počtu prihlásených detí....detí j v triede cca 20 a zobrať môžu 15, takže u nás sa najskôr pýtajú kto chce dať dieťa do škôlky, ak ich bude viac ako 15tak škôlka si určí kritériá na základe ktorých určí ktoré dieťa môže zobrať....tým kritériou je prirodzene práca, keďže mamička na MD alebo RD je aj tak doma.....

sunny8
26. máj 2020

Nás nezobrali

danielak84
26. máj 2020

Ja som tiez na rd a cakam ci mi maleho zoberu do skolky,este mi nedali vediet ale snad ano lebo uz mu je doma dlho a pravdu povediac je to narocne mat 4 deti doma.

maminka1986
26. máj 2020

Ja som chcela sby vzali tiez, no potom co mi riaditeľka vravela tie opatrenia, mala som dost..
Rodicia max 2 do satni, dezinfekcia,meranie teploty, deti v triede sa nebudú moct hrat so seboy, vonku na dvore žiadne suchaly, piesok, len sa iat prejst s ruškom na tvári, spat detto medzi sebou rozdelene, jest detto, strava ak ma ako moj alergie nesmiem nosit! Ako k comu toto je????? Ker dieťa bude mat z toho taky stres a bude smutne ze je tam a NESMIE NIC!! a to mi len zlomok povedala z opatreni! Ucitelky maju z toho tiez stres ze ako buudu deti dirigovat, delit , plus namatkove kontroly...aby to nedopadlo ako v cr, cela škôlka, rodiny,v karantene! Plus idem mat druhe, nestoji mi zato aby doniesol domov daku inu chorobu.
Takze za mna po tomto uz nie.

carmenuska
26. máj 2020

Ale veď to je individuálne....Na dedine možno zoberú,v meste pochybujem. Záleží všetko od toho,koľko detí sa prihlási , koľko ich celkovo navštevuje škôlku a tak. Napr. V dcerinej triede je 21 deti dokopy.Prihlasilo sa 16 , jedno čo má oboch rodičov doma ,automaticky zostáva doma. To máš prípad od prípadu,ako ti tu my môžme povedať.

maciatkolulu
26. máj 2020

@maminka1986 ako? To snáď nie, nás chodí do škôlky v AT, ani v tom hrozno at, kde ľudia umierajú ako muchy😂😂😂a do škôlky samozrejme bez ruská, učiteľka preberie dieťa pri vchode, bez ruská, ide hore, prežije sa, umyje si ruky normálnym mydlom, nikto nikomu nič nemeria, normálne sa hrajú, nič sa nedeje, normálne ibeduju, normálne sú všetky tri skupiny vonku a uuuuplne normálne sa bláznivá. Na sk sa decká na ihrisku nehrajú? Mate to tam vykrizikovane, žiadne smyklavky😂😂😂obchodné centrá sú otvorené, ale decká nemôžu ísť na šmykľavka v škôlke, nejako sa mi to nezdá.

maciatkolulu
26. máj 2020

Aké sú pravidlá v školách dieťa zamestaneho rodiča aj v inej sfére ako "v prvej línii" zoberú?

ysseba
26. máj 2020

@klaudiaemma Uvidíš, to Ti my nevieme povedať. Pozri, mne jedno dieťa vzali, druhé nie. Tá istá škôlka. Zároveň vzali nejaké deti na pol dňa, takže predpokladám, že tí rodičia nepracujú. A predsa ich uprednostnili pred nami - oboma pracujucími rodičmi. A mám kamošku, ale v inej mestskej časti jej dieťa nevzali. Pritom tiež obaja rodičia pracujú, nie je tehotná žeby šla na MD, nežijú s osobou nad 65 rokov ani so žiadnou inou. Takže tak - čo Ti poviem 😀

katulienkax
26. máj 2020

@maminka1986 toto neviem ako chcu zariadit aby sa deti spolu nehrali - to je somarina na entu co vymysleli hygienici ktori sa v zivote nestarali o male dieta ale jasne zenusky sa starali oni na deti srali ... ako vacsina chlapov a po druhe ked nahodou sa deti do seba pustia co je bezne u malych deti to ucitelka bude chodit a okrikovat ich cely den nehrajte sa spolu? A potom ked sa daju spolu dokopy tak co to akoze deti budu spominat ako ucitelka na ne ziapala aby sa spolu nehrali? Ved to nie je normalne

gelifil
26. máj 2020

@maciatkolulu vysmievas sa zo slovenska a jeho opatreni?myslim, ze uz toho bolo celkom dost....naco to komentujes?si rada, kde si, tak sa z toho tes....

maciatkolulu
26. máj 2020

@gelifil ako? Nevysmievam sa, ale pardon nie je to celkom normálne, že do nákupných centier sa môže, kiná sa otvárať môžu a stredoškoláci do škôl nie? Maturita nie? V škôlkach s Ruskom? A na ihrisko nie? V školke na piesok a šmykľavka nie a na ihrisku áno? Kde býva poobede viac detí dohromady ako 15? Véd to je výsmech a nie ochrana?

mogaa
26. máj 2020

To s tými opatreniami je trochu inak, deti v škôlke nemusia ať rúška a ani v priestoroch škôlky....čo sa týka hrania naša chodí do škôlky(deti od 2-3roky, trojročné čo nezobrali do štátnej škôlky), robia každý deň aktivity kde každá učiteľka má skupinku detí(4-5 a s nimi robí aktivity čo zvládnu, samozrejme sa aj teraz budú hrať ale v menších skupinkách.....oni denne chodili aj predtým na prechádzky a teda v priestoroch škôlky sa s nimi nehrali na piesku ani nešmýkali ale denne s nimi chodili po meste na prechádzky....denne sa budú dezinfikovať priestory v škôlke, určite nebudú dezinfikovať preliezačky, lavičky vonku....ale pri 25-30stupnoch sa to dezinfikuje aj prirodzene slnečným žiarením

maciatkolulu
26. máj 2020

@mogaa som si myslela, že to nebude tak. Véd ako som napísala my nemáme také opatrenia a je to at a na sk by sa deti nemohli hrať a ísť do piesku, či na hojdačku? Akurát mame 7 deti v skupine a chodí sa 3x do týždňa, ti co sú doma, teda rodicia

gelifil
26. máj 2020

Velka cast stredoskolakov byva na internatoch a cestuje, o to tu ide.

gelifil
26. máj 2020

@maciatkolulu aha, tak vidis, slovaci maju 2x volnejsie, 15 deti

ajka0207
26. máj 2020

@maciatkolulu ono to ani na Slovensku nebude take prisne, vela veci media nafuknu alebo "kompetentni" a realita je ina. Ja som takto sla do nemocnice, myslela som ze pomaly kuklaci budu tam pobiehat a ono len pozreli ci mam rusko, este aj doktori ho nosili pod nosom. Skolky ktore su uz otvorene funguje relativne normalne, jedine tie ihriska nie su povolene a maju obmedzeny pocet deti.

maciatkolulu
26. máj 2020

@gelifil ale veľká časť nie a aby sa poflakovali a do nakupakov chodili je ôk, v inch štátoch nie sú decká z internátov? Všetko sa dá, tu už sú zmaturaveni niektorí a stredoškoláci chodia už mesiac do škôl.

daganov
26. máj 2020

@maminka1986 pani riaditeľka asi chcela rodičov odradiť a dosiahnuť, aby si deti nechali doma, lebo to, čo píše, sú nezmysly.
https://www.minedu.sk/data/att/16371.pdf a neviem, či to nebolo už aj aktualizované, tak nedramatizuj

maminka1986
26. máj 2020

@maciatkolulu no co ti poviem, môžeme sa zato poďakovať vlade ,hygienikom ale ti robia ako im piska niekto....priamo som s riaditelkou volala,boli ju teraz brucho z toho

maminka1986
26. máj 2020

@daganov prosim? Ty si aka trapka 😂😂😂jasne vymýšľa si ked maju priamo pokyny a mali zasadanie aj s mestom uz len ty o tom niečo vies 🤣🤣🤣co v skolste nerobis sa preber

maminka1986
26. máj 2020

@katulienkax ja to viem, ucitelky to vedia tiez a su z toho na nervy, lebo im budu chodit namatkove kontroly ako dodrzuju, ako nechapem tomu a ani si to neviem predstavit ked bude napr plny stav 15deti v triede....takze chudence deti, ucitelky....

mogaa
26. máj 2020

@maminka1986 normálne sa v triedach budú hrať(bez rúšok), len v menších skupinkách, preto sa otvárajú aj jasle

jany149
26. máj 2020

@klaudiaemma som na rodičovskom s dcérou a pani učiteĺka mi volala na moje prekvapenie že možem dať ak chcem syna a dávam ale na doobeda

ajka0207
26. máj 2020

@daganov A tak, da sa to vyhlasenie vysvetlit aj po svojom, napr. Ak nie su ochotny dezinfikovat ihrisko, tak ho proste zavru (ako u nas v meste), odporucane ruska proste riaditelka prikaze a jedlo ak maju externu iedalen je jednoduchsie zakazat ako riesit dovoz.

daganov
26. máj 2020

@ajka0207 nie sú ochotní? A rodičia sú nevoľníci, alebo čo? Ja neviem, vo svojom okolí nepoznám materskú školu, kde by s tým boli nejaké zvláštne problémy.

klaudiaemma
autor
26. máj 2020

@jany149 tak to mate super, u nás nie sú ochotny😑

ajka0207
26. máj 2020

@daganov ja neviem ako presne to prebieha v materskych skolach, ale kedze mestske ihriska su zavrete, lebo mesto nie je ochotne dezinfikovat, tak myslim ze rovnaky princip sa da uplatnit aj v skolke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre