Znížená funkcia štitnej žľazy v 1. trimestri

tatkamata
11. apr 2015

ahojte tehulky. Potrebovala by som od Vas vas nazor, vase skusenosti. v 6tt som zistila, ze som tehu. na 7tt som sa objednala u gynekologicky. 4 dni pred objednanim som zacala krvacat, hned som volala gynekologicke, ze pridem na vysetrenie. Sestricka ma odmietla, ze nemaju cas, ze mam utekat z prace domov si lahnut a ak sa to zhorsi, mam ist do nemocnice. Pride vam tato reakcie doktora spravna?? krvacanie bolo slabe, ostala som doma lezat 2 dni. Po 4 dnoch som prisla k lekarke. Plodovy vak bol vytvoreny, plod nebolo vidiet. Neodobrala mi ani krv, ani moc som nemala odovzdavat. vraj az vsetko, ked bude vidiet plod. teraz som tam bola o 2 tyzdne, som v 10tt. plod je malinky, 17mm, ale srdiecko bilo. zobrala mi krv. moc stale nie. na druhy den mi ani sestricka nevolala, ze sa nieco deje, az ked som si ja zavolala o vysledky, tak mi kazala okamzite prist. vraj mam vysoky TSH hormon 6,71 a mam sa urgentne objednat na endokrinologii. Rozpravala som sa s inym odbornikom a hovoril, ze mi to zistili neskoro, ze uz som mala mat nasadene hormony. vraj preto je plod malinky, nevyziveny. Chcem sa spytat, mate aj vy taketo skusenosti s vasimi gynekologmi? Je to normalne spravanie alebo nie? Dakujem

lucka011
11. apr 2015

@tatkamata Ahoj. Neviem, mozno sa mylim, ale pride mi to zbytocne nafuknute.
Neviem o tom, ze sa berie krv skor ako brali aj tebe. Iba ak by si si nebola ista ze si tehotna. Inak aj sami doktory odporucaju prist na prvu kontrolu az okolo toho 9.tyzdna aby uz bolo nieco vidiet. Keby si aj skor potratila asi by to velmi neovplyvnili.. A taktiez aj na stitnu zlazu neberu krv skor, iba ak by si mamina porobila pred tehotenstvom vsetky vysetrenia aby si bola ista, ze je vsetko v poriadku a moze do toho ist. To len moj nazor..
Aj mne zistili znizenu funkciu az v tehotenstve okolo toho 12teho tyzdna. Ziadna veda sa z toho nerobila. Objednaoa som sa k endokrinologicke a nasadili mi lieky. Dcerka je v poriadku, aj druha. Odvtedy som na liekoch uz stale, vyse 4 roky.
Ziadne zbytocne.stresy si nerob.. Podla mna..

lavazzake
11. apr 2015

K tomu hormonu ti neviem povedat, ale aj kamoska ked zistila, ze je asi tehotna tak sla ku gynekologovi, ten jej urobil usg, tiez este nebolo nic vidno a poslal ju domov, ze ma prist o par dni lebo kym nie je vidno plod, zbytocne riesit dalej lebo ze krv by sice ukazala tehotenstvo, ale napr.by mohlo byt mimomaternicove..
Prosto az ked vidno plod, az potom sa riesi dalej...ja toho gynekologa poznam, dam za neho ruku do ohna, je velmi zodpovedny takze zrejme to bude zvycajny postup... v GB mi kamoska vravela, ze v podstate nic neriesia az do 12tt.... a s tym, ze plod je malinky (neviem ako velmi zaostava), ale napr.aj mne po prvom usg posunul termin porodu o dva tyzdne neskor lebo babo bolo male...o dva tyzdne idem na dalsi usg tak uvidime...drzim palce, aby bolo nakoniec vsetko ok...

lavazzake
11. apr 2015

@lucka011 Lucka ako ti zistili tu znizenu funkciu? Mala si nejake dovody, ze si sla na vysetrenie? A mas pocit, ze ti lieky pomahaju? Mna posiela moj gynekolog, ale este som sa neodhodlala..

lucka011
11. apr 2015

@lavazzake pri beznom vysetreni v tehotenstve, ked sa ten prvy krat berie krv. Tam zistuju stitnu, toxo, a take veci.. Neviem ako sa to odborne vola.
Pred tehotenstvom som si to neskusala dat vysetrit, ani ma to nenapadlo, lebo som prva z rodiny, o nikom nevieme.
Ale pomaha mi liecba urcite. Predtym som sa zle citila, priberala pomaly aj z vody a vzdy som mala pocit ze ma skrtia tricka. Na firemnych som si dokonca vystrihovala vystihy lebo som sa isla zblaznit. Ale vtedy ma to nenapadlo, az potom som pochopila z coho to je. Ked ta na to doktor posiela, treba ist. Spravna funkcia je dolezita, inak tym trpia a napada to aj ine organy v tele

lavazzake
11. apr 2015

@lucka011 ja sa vseobecne vyhybam lekarom ako cert kriza, ale ked vravis, ze sa citis lepsie, objednam sa aj ja...uz velmi dlho som unavena a rozmyslam, ci to mozem byt taka vyflusnuta z dvoch deti alebo ci za tym nebude stitna zlaza...

lucka011
11. apr 2015

@lavazzake no to urcite aj z deti 😀 to som aj ja kazdy vecer, a ako..
Ale nie, urcite to pomaha. Mne dokonca po porode este zvysili davku, a to sa skor hovori, ze to niekedy z tehotenstva zblbnu hormony. 🙂
Pocas tehotenstva som brala l-thyroxin 25. Po porodr do roka mi zvysili na 75 a ten beriem uz doteraz. Akurat v utorok.idem na kontrolu.
A tiez ja a lekary nejdeme dokopy. Ale ked to uz musi byt, tak co uz.. 😉

katarina644
11. apr 2015

@tatkamata ahoj, vsak o vysledky si kazdy vola samostatne. aspon si myslim, mne nikdy nevolal doktor o vysledkoch v tehu. vsetko som si musela riesit sama, aj ked som mala obidva tehu rizikove.

ervenka
11. apr 2015

@tatkamata Ahoj. Norma pre tehotne co sa tyka stitnej je TSH max. 2.0 niektory uvadzaju 2.5. Aj zdravy clovek (netehotny) by mal mat TSH max. do 4.9. Takze v kazdom pripade vyssia hladina, ako by mala byt. Ide aj o to, ze babo do 14tt nema vlastnu SZ a vyjedava z maminej. Nuz zistili ti to trosku neskor, ale radsej neskor ako keby ti test na SZ ani nespravili. Aj neskor v tehu je stabilna horm. hladina dolezita. Neliecena SZ moze po porode znamenat zvysene riziko poporodnej depky- a to tiez sranda nie je (t4 by mal byt cim blizsie ku 20 tym lepsie) Spytaj sa nabuduce aj na T4- tento hormon dost casto ovplyvnuje ako sa clovek citi... Prajem vela uspechov. 😉

tatkamata
autor
12. apr 2015

Dakujem vam za vase rady a nazory

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre