Znamená skrátený krčok, že som otvorená?

kvetinkaaknitevk
17. feb 2021

Ahojte chcem sa opytat , ak doktor tvrdí že mám krcok skrateny ale nepovedal mi žiadne presne čísla to znamená, že som už otvorená?

leona45
17. feb 2021

Nie nemusi. Ja som mala 8 tyzdnov skrateny krcok ale nebola som otvorena. Ale treba lezat vo vyvysenej polohe

kvietok173
17. feb 2021

nie nemusi a vo vyvysenej polohe znamena panvu mat uz hore nie nohy ako niektore zienky robia a krcok sa skracuje pri tvrdnuti bruska teda pri kontrakciach alebo zapaloch. Ku koncu tehu je to uz normalne zalezi od toho v akom si tt.

kvetinkaaknitevk
autor
17. feb 2021

@kvietok173 áno som po hospitalizácii už doma ale bola som v nemocnici kvôli tvrdnutiu bruska až na infúziách a kortikoidoch preto ten skrateny krcok ale už sa to ukludnilo už mám len veľké dávky magnezia .. som 33+2 ale tom lezani s panvou hore mi nehovorili len ležať a ležať a ležať

kvietok173
17. feb 2021

@kvetinkaaknitevk poznam to velmi dobre 😁 mam 4 deti a vsetky odlezane a 2 x ma zosivali ale nastastie som stale donosila. Ja som vsak bola aj otvorena .
Robili ti vytery ci nemas mykozu ci nieco ine lebo to je najcastejsi dovod tvrdnutia. Ja som zvykla prevetivne probiotika uzivat aj zo spodu gynocaps alebo ine vaginalne.

kvietok173
17. feb 2021

@kvetinkaaknitevk a ako mas skrateny na kolko?

kvetinkaaknitevk
autor
17. feb 2021

@kvietok173 na koľko neviem nepovedal mi to doktor ani to nevidím zapísané v knižke ale nerobil to uktrazvukom len hmatom. Zajtra idem ku svojmu gynekológovi. Zistili mi ecoli takze pravdepodobne to bol dôvod. Mám vaginálne tabletky na noc. 🙂 verím že to potiahneme teda čo najdlhsie len nech sa neopakuje to tvrdnutie aby sa to ďalej neskrachovalo 🙏🏻

kvietok173
17. feb 2021

@kvetinkaaknitevk urcite je to kvoli ecoli
To je zvlastne ze v nemocnici ti nerobili usg a ziadna sprava? No neviem ake mas tabletky ale popri nich alebo ked ich doberies objednaj si probiotika a po liecbe si davaj tyzden napr tieto ja som bola s nimi velmi spokojona lebo nevtekali ako nejake cipky len ich musis zavies do vnutra a po tyzdni možes si davat cca 2 x do tyzdna. Max odporucam ublizit neublizi ale pomoct urcite pomoze

kvetinkaaknitevk
autor
17. feb 2021

@kvietok173 ďakujem 🙂 zajtra idem ráno ku svojmu gyndosovi tak snáď povie viac. Dali mi macmiror. Ale keďže idem ráno ku svojmu tak dnes si ju ešte nemôžem založiť predpokaldam 🤷🏼‍♀️ . Nie správu vraj posielajú priamo môjmu dokotorvi.

kvietok173
17. feb 2021

@kvetinkaaknitevk kľudnej si si mohla dať a macmiror je liečivo ale probiotiká sú ako doplnok. Môj gyndos odporúča probiotiká aj zo spodu aj ústami. Opýtaj sa svojho. Ale to je tak ako keď berieš atb tak berieš aj probiotiká tak aj odspodu.

kvetinkaaknitevk
autor
18. feb 2021

@kvietok173 takze po dnesnej kontrole krcok je na skrateny na 3,1-3,2 a mám užívať vaginálne tablety o 12 dni kontrolný ster 🙂 veľa magnezia a ležať 🙂 mala je v poriadku to je hlavne 😍🙏🏻 Takze už len vydrzat čo najdlhsie 2v1 🙏🏻❤️

kvietok173
18. feb 2021

@kvetinkaaknitevk 3,1- 3,2 v 34 tt je úžasný nález ja som mala taký krčok od zaciatku a mäkký a 2 x aj otvorený . Prajem 🍀🌸

kvetinkaaknitevk
autor
18. feb 2021

@kvietok173 ďakujem veľmi pekne 😍🙏🏻.. tak už len odstrániť ecoli a dopĺňať extrémne veľa magnezia aby neprišli zase tie tvrdnutia a verím že to potiahneme ešte aspoň 3 týždne ☺️

kvietok173
18. feb 2021

@kvetinkaaknitevk tak vyber macmiror a tie probiotika by boli idealne udrziavaju mikrofloru v poriadku a magnezia kolko a ake mas brat?

kvietok173
18. feb 2021

@kvetinkaaknitevk ja som najviac 8 tabliet brala 4x po 2 tablety a magne B6 to bolo. Ale ako pisem tvrdnutia ku koncu tehu su uz ok a skor zvycajne infekcia takze probio peroralne a vaginalne a dobru stravu bohatu na vlakniny a pravidelnu stolicu lebo aj to sposobuje infekciu. Drzim palce a potom sa ozvi poradi s kojenim 😉.

diabolka79
26. máj 2022

@kvetinkaaknitevk ja som mala pri prvej skrateny na 1cm este asi 1,5 mesiaca pred terminom,po odlezani v nemocnici sa mi predlzil na 2,1cm,aj pri druhej som mala skrateny,vdaka tomu som mala 2 ultrarychle porody

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre