Znamená pichanie v bruchu možný potrat?

13. jún 2024

Ahojte od rana ma pichá sem tam v bruchu strašne sa bojím či nejde o potrat lwbo takéto ostré pichanie som mala naposledy po kyrete 😭😭 som ešte len 5+4 som z toho vystresovaná riadne myslite že spravit test? K doktorovi som mala ist zajtra ale ochorel tak idem až další týždeň pri najhoršom pôjdem na pohotovost 😭 ale tehotenské priznaky stále mám a veľmi silne

lucia__27
13. jún 2024

Keď si nie si istá a bojíš sa choď na gynekologicku pohotovosť,takto ti neporadime ani jedna. Povieš že tvoj má dovolenku. Alebo chod k jeho zastupujúcemu

martul
13. jún 2024

Test môže byť pozitívny aj keby si teraz potratila, nedajbože. Môže ísť aj o uhniezďovanie. Ale keď to bolí tak choď na pohotovosť, radšej zbytočne ako neskoro.

tripleheart
13. jún 2024

popripade prv zavolaj povedz o čo sa jedna...a nasmeruju ta, možno su to len pichania, krče z uhniezdovania a zvačšovania maternice

autor
13. jún 2024

@lucia__27
@martul
@tripleheart baby bola som na wc na veľkej potrebe a zatiaľ to prestalo myslite že to mohlo byt pichanie v črevách z trávenia? Ja som asi hlupa🤦🏽‍♀️ pre istotu počkám do 10:00 ak bude ešte pichanie tak pôjdem radšej na pohotovost

tripleheart
13. jún 2024

mohlo, teraz v tehu si citlivejšia na všetko a prvé mesiace si ,,vieme domýšlať,, počkala by som....a keď tak prv si zavolala povedala čo je k veci...

rooberta
13. jún 2024

Nechod na pohotovost, ved tvoj doktor predsa musi mat zastupujuceho doktora, chod k nemu a povedz sestricke, ze si od toho a toho doktora a potrebujes vysetrit lebo mas bolesti. Ak by ta ten nezobral tak potom poobed alebo vecer chod na pohotovost, pochybujem ze pohotovost je uz teraz otvorena, ved teraz ordinuju ambulantni lelari.

cookie29
13. jún 2024

Autorka, k doktorovi nemas dovod ist. Uprimne. V tomto obdobi nebude nic vidno, respektive minimum, ak bude vack tak okolo 1cm ale je sanca, ze nebude vidno viac. Aj keby si ala embryjko tabulkovo, tak ma mozno max 1mm... a vratis sa este viac vystresovana ze ci je to v poriadku.
predychaj, uvolni sa. Su bolesti neznesitelne? Ak ano, chod. Ak nie, nema zmysel, pokial nekrvacas a nespinis. Tehu po strate je na psychiatriu.
A dam Ti priklad, ja som bola vecer na kontrole, vsetko ukazkove, srdiecko bilo, miery tabulkove, bolesti ziadne a do rana som potratila. A potom som krvacala ako niagarske vodopady, bolesti atd a male uz pojde do skolky. Bohuzial tehu su nepredvidatelne. Drzim palce

autor
13. jún 2024

Ďakujem za podporu zienky ♥️ máte pravdu nejdem sa stresovať ak to ma prísť tak to príde a stresom tomu len zaťažim 😏 pôjdem do prace na poobednu ak by to pretrvávalo tak večer keď sa vratim na pohotovost ale zatiaľ to utíchlo

marianarem
13. jún 2024

Pichanie v tehotenstve je podla mna bezne, aspon ja som ho mala dost casto pocas celeho tehotenstva. Natahuju sa slachy a celkovo sa to v bruchu meni, posuva, prisposobuje.

butterflyeffect
14. jún 2024

Pichanie a tahanie v podbrusku je uplne normalne v tehotenstve, gynekologicka mi pri kazdej kontrole zdoraznuje ze maternica sa roztahuje tak to prosto citit. Ja ked som bola na prvej kontrole 5tt +daco tak ma brutalne pichalo hlavne na jeden strane, mala som tam cystu zlteho telieska, co mi doktorka povedala ze je bezny sprievodny jav tehotenstva, na sone bolo vidnomlen gestacny vak.Pri dalsej kontrole uz cysta nebola. Doktoroka mi vravela ze treba spozorniet ak su bolesti krcovite ale ze pichanie a tahanie budem citit stale. Hoci ozaj na zaciatku to bolo ozaj intenzivnejsie.

evickuska
14. jún 2024

podla mna zvacsovanie maternice, pri prvom som kazdy den myslela, ze potrat

zuzi0911
14. jún 2024

Jasne aj čreva to môžu byť. Ja som mala také bolesti silné a vždy to bolo trávenie....

Samozrejme vždy je lepšie sa dat pozrieť

luxus10
14. jún 2024

magnezia mas dost?

autor
14. jún 2024

Asi to je tým železom dávam si každý deň a z toho ma pichá v bruchu lebo mi z neho pomaly trávi 🥺 a magnezko moc nemôžem lebo mám veľmi nízky tlak

zzzza
12. sep 2024

Ako ste dopadli

autor
13. sep 2024

@zzzza už som v 19 tyzdni takze super🙂

zzzza
13. sep 2024

Držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre