Zmena zápachu stolice v tehotenstve

20. jan 2021

Ahojte,

trochu zvláštna, no skutočne reálna otázka, ale zažili ste, že by sa vám v nejakom štádiu tehotenstva výrazne zmenil pach stolice? Proste tak, že nikdy predtým ste taký nepríjemný pach pri stolici nepozorovali?
Viem, že ženy tu viackrát písali, že sa im výrazne zmenil pach potu na naozaj nepríjemný práve počas tehotenstva, ale o stolici sa neviem nikde dočítať.
Celkom ma to znepokojuje, lebo viem, že manželovi sa zmenil pach potu aj stolice pri nejakých zdravotných problémoch, ktoré akonáhle vyriešil, tak aj ten pach prešiel...

Ďakujem za relevantné odpovede!!!

becyn97
20. jan 2021

ahoj,ja mam ten isty problem...a dokonca mam aj hlien v stolici😖 som na konci 1. trimestra,zatial som to s gynekologom neriesila,dufam ze niekto nam da normalnu odpoved😕

h_petra
20. jan 2021

toto som si nevšimla, ale hnačky som mala denne cca od 12.týždňa až do pôrodu. Kŕče, hlien, prehánky aj tri krát denne. Prešlo to na druhý deň po pôrode...

laila18
20. jan 2021

Ahoj, no aktuálne som na začiatku, mávam pravidelne veľmi riedku stolicu, niekoľkokrát denne a to jem stále rovnako. Zatiaľ to pripisujem proste prvému trimestru. Inak sa odporúčajú probiotika počas tehotenstva, každý večer ako poslednú vec čo si dáš na noc, ja teraz začnem asi užívať aj Hylak ak sa mi to nezlepší. Tak skús tie probiotiká, môžeš mať proste len nečistoty v čreve

autor
3. mar 2021

@becyn97 ahoj, náhodou si sa u gynekológa na to nepýtala? Ja už áno, aké nejak sa k tomu nevyjadril. Ze by to riešil len, ak by som mala v stolici krv a pod. Lenže u mňa to trvá skoro cele tehotenstvo. Už mám len 2 mesiace do pôrodu a nič sa nemení. Dosť ma to znepokojuje, lebo predtým v prvych 2 tehotenstvach som to nemala a nič nerobím inak. Akurát možno stresu je viac, aké to je také relatívne... Dakujem

becyn97
3. mar 2021

Ahoj,nie nepytala som sa,lebo to okolo 13tt preslo...lenze potom som mala zapchu,musela som si kupit glycerinove cipky😫 cele zleee..🥺

autor
3. mar 2021

@becyn97 zápchu mávam aj ja, tiež viac ako pri prvých dvoch tehotenstvach, ale ten zapach neprestava... Ale napadlo mi, že som predtým prekonala bohužiaľ spontánny potrat a zrejme aj hladina hormónov bola inak rozhádzana, keď som krátko na to otehotnela a možno aj stále sú iné tie hormóny... Snáď nič horšie

jankulina
21. okt 2021

A aké zdravotné problémy mal prosím vás váš muž. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre