Zmena antidepresív v tehotenstve

niki132456
13. feb 2024

Ahojte baby, som v7m a bohužiaľ môj stav po súhlase gynekologicky a psychiatria užívam naďalej Ad citalec 20 , po dohovore s psychiatrom , keď mi schválil kojenie ale len keď zmením liek na sertralin 50 ( 1tabl) je to zdna na deň mal niekto takúto skúsenosť zmenu z tej istej skupiny ssri zo dňa na deň ? Ďakujem

unicornlady
13. feb 2024

Poznám ženu, ,ktorej počas tehotenstva zmenili antidepresíva (ale už na začiatku, keď sa dozvedela o tehotenstve). Kojiť jej najprv povedal dr. že bude môcť. Po pôrode povedal, že nie. Že ona síce nie je ťažký prípad, ale nechcel si to vziať na svedomie, ak by sa niečo stalo. Bábo je v poriadku. Kŕmené umelým mliekom, ale všetko v poriadku.

ada_alica
13. feb 2024

@niki132456 ja by som do toho nešla , užívala som antidepresíva celé tehotenstvo aj po pôrode a nekojila som, malej nič nechýba

niki132456
autor
13. feb 2024

@ada_alica práveze je vacsi prínos materské mlieko ..m doktor má skúsenosti s týmito je aj mnoho štúdia hlavne na ten sertralin, že do materského mlieka prechádza úplne minimum , pýtala som sa viac odborníkov a prečítala som mnoho štúdií...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre