Zlé výsledky štítnej žľazy

xxxxxxxxy
7. sep 2023

Ahoj, chcem sa spytat... Nieco som asi velmi, velmi pokazila. Vytuzene dieta. Gyn mi neskoro povedal, ze mam zle vysledky stitnej. Velmi zle. Narychlo mi predpisal euthyrox, ale nespravne som ho pochopila, cely mesiac som ho brala zle... Som na konci 4.mesiaca. Urcite mam poskodene babo?😢Je sanca ze nejak vytiahlo zo mna co potrebovalo a bude ok?
(Na endokryn som uz bola, dostala som zdrbanec, ze som poakodzujem dieta aj seba. ..)

nevenka
7. sep 2023

@xxxxxxxxy hodnoty? Bolo by potrebne vidiet nielen TSH, ale aj fT4 a fT3 - to su totiz hormony, ktore Ty aj dieta potrebujes a ak tie boli nizke, tak by si sa citila velmi zle. Ake boli tie?

kvetinka75
7. sep 2023

tento liek sa môže brať aj v tehotenstve. Sú ochorenia ŠŽ, kedy sa lieky berú aj počas tehotenstva. Chýbajúci hormon musíš stále nahrádzať. A ako zle si ho brala?
A to, či máš poškodené bábo, hádam si nemyslíš, že tu ti dá neikto odpoveď na takúto otázku. Chodíš na sono, gynekologovi, s ním musíš takéto veci prediskutovať. Ale liek, ktorý sa môže užívať počas tehotenstva, väčšinou nespôsobí poškodenie plodu.

mikitilik29
7. sep 2023

@xxxxxxxxy co znamená ze si brala lieky zle? Ja som počas celého tehotenstva brala eutyrox a všetko ôk.

simca06022011
7. sep 2023

Chod ku gynekológovi ak si nebola, kontrola, sono. Endo si sa mohla spytat ako hy mohlo byt poskodene, co mate skontrolovat atd. Mimochodom papiere ti nedala ked ti predpisovali lieky, ved tam si musela mať ako to brat... nerozumiem ako sa dajú lieky brat zle a pochopiť "lekára zle" dnes keď z tade odchádzam vždy s papierom, podpisujem aj ze rozumiem

nevenka
7. sep 2023

No vsak Euthyrox sa berie rano nalacno a nespekuluje sa o tom. Ja mam hyperfunkciu a to je ovela vacsi problem s liekmi a tak...Ako zle sa da brat, nechapem...

xxxxxxxxy
autor
7. sep 2023

@kvetinka75 ahoj. Nie, necakam odpoved na koniku, ci je moje dieta v poriadku. Hladam niekoho s podobnou skusenostou. Hladam nadej, nech sa upokojim.... Ze nemusi byt vsetko stratene... Viem ze euthyrox je v teh. ok. Brala som ho vecer miesto rano a nenastalo zlepsenie vysledkov...

xxxxxxxxy
autor
7. sep 2023

@simca06022011 ahoj. Len telefonicky som bola informovana o nutnosti brat liek. Vravel, ze lepsie zaberie, ak si ho dam ked sa napr. V noci zobudim, ze nemam cakat na rano.... Nechcem sa tym objahovat alebo zo seba robit obet. Len sa chcem ukludnit.... Hladam niekoho, ak to niekto podobne pokaslal, ako dopadol... A trosku sa o tom porozpravat. To je cele.

kvetinka75
7. sep 2023

@xxxxxxxxy tak zase to až taký problém nie je , hlavne že si ho brala. Plod neovplyvní to, kedy si ho brala

xxxxxxxxy
autor
7. sep 2023

@nevenka ahoj, dakujem. Citim sa praveze az moc dobre, cele teh. Dakujem moc za informaciu, malinko mi nadej stupla... 🙂

xxxxxxxxy
autor
7. sep 2023

@kvetinka75 jezin, dakujem!!! Ja viem, ze tu asi vacsinou nekomuniku lekari na forach, ale zeny s vlastnou skusenostou su pre mna velkou hodnotou... Dakujem. 🙂

gejb
7. sep 2023

@xxxxxxxxy zas tak tragicky by som to nebrala. lepšie sa vraj vstrebe ráno nalačno ale dôležité je ze si ho užívala.

unicornlady
7. sep 2023

Malo by sa to ráno nalačno. Ale niektoré dievčatá to berú na noc, lebo im ráno je z toho zle.
Hlavné je, ale to, že predtým by si nemala tuším 2 hodiny jesť, a po Euthyroxe aspoň pol hodinu počkať. Aby sa to dobre vstrebalo, lebo môže sa to vzájomne ovplyvňovať, a potom by to tebou len prešlo a telo by si nevzalo, čo potrebuje.

aaadkaaa
7. sep 2023

@xxxxxxxxy @stellastar dovolim si ta oznacit, mozno pani upokojis, viem, ze ty beries na vecer 🙂

xxxxxxxxy
autor
7. sep 2023

@gejb dakujem moc!! Lekar bol zdeseny uz pri prvych vysledkoch, potom bol zdeseny po mesiaci, ze ziadne zlepsenie vysledkov... Tvrdil, ze to urcite, urcite malo vplyv, ze som stratila jedno z dvojciat (neverim tomu, ze by som to az tak zavinila. Nemozem tomu uverit, polozila by ma vlastna vina. Islo o miznuce dvojca do 10.tyzdna... ). Endokryn. ma zhucala, ze poskodzujem svoje dieta, ze som nezodpovedna... Tak som to uz nevedela brat inak ako tragicky... Moc dakujem za tvoju reakciu. 🙂 Svet uz nemam v ciernych farbach... 🙂

vulka
7. sep 2023

@xxxxxxxxy A aké si teda mala tie hodnoty, keď bol zdesený?

gejb
7. sep 2023

@xxxxxxxxy mňa doktorka poučila ze ho treba brať ráno nalačno a aspoň pol hodinu počkať s jedlom. Prečo ti splietala niečo o tom brat ho v noci? Nechápem prečo ta takto zhucala. Ze by sa nevstrebalo vôbec nič sa mi nechce veriť.. aké dávky si mala?
A ešte keď som sa pýtala kedy lieky záberu povedala mi ze cca po 3 týždňoch by malo byt telo uz nasýtené a výsledky sa začnú upravovať...

xxxxxxxxy
autor
7. sep 2023

@vulka ahoj. Hladam to, lebo mne lekar vzdy len zavola na druhy den po navsteve, ci je dobre alebo zle a nieco doporuci. Akurat v knizke citam udaj z "prveho zdesenia" : TSH:5,82 a TPO:0,35.
Z druheho zdesenia nevidim nikde vysledky.. .
A endokrin mi akurat dnes poobede dosli vysledky: Špeciálne vyšetrenia: voľný T4: 0,97 [0,93..1,71], TSH: 6,12 [0,27..4,20]
Základná biochémia: Glukóza: 5,3 [4,0..6,1], Vápnik: 2,20 [2,10..2,70]
Pytala som sa jej, ako zle to teda je, lebo norma je pisana v zatvorkach. Lekarka, ze zle to je vzhladom k tehotnosti. Cela informacia. 🙄

xxxxxxxxy
autor
7. sep 2023

@gejb vidis, to som vobec netusila o tych 3 tyzdnoch... Ktovie, ci to moj lekar vedel 🤔, nevystresoval by ma tak....
Akurat som pred chvilkou zverejnila vysledky posledne, ktore konecne vidim v cislach... Jedine mimo normu tam ja vidim to TSH (a podrastlo o cosi... Mozno o vela, netusim 🙄🙈) , ale zrejme to je najpodstatnejsie.(?) Neviem ako velmi som v mierkach mimo, to som sa nedozvedela...
Nerozumiem ani ja, preco maju lekari tendenciu zhucat... Aj pri prvom teh. som kazdu poradnu pocuvala ze aj tak potratim 🙄 (dieta je chvalabohu ok uz 6 rokov). Kazde tehotenstvo odrevane...

Moc som rada, ze ste tu stale zienky ochotne reagovat na potrebou zdielania... Ani mozno neviete ako moc kazda informacia aj male pozitivum, prijemna reakcia dokazu ulavit na dusi.... Dakujem. 🙂

kingstonka
7. sep 2023

Ja som už pred tehotenstvom na euthyroxe bola nastavená dobre a aj tak som mala zrazu na začiatku tehotenstva TSH 10 , hneď mi zvýšili dávku a potom ju po kontrolách zvyšovali ešte asi 2x . Dieťa má 12 rokov a je úplne ok. Predpokladám ze aj tebe zvýšia....

vulka
7. sep 2023

@xxxxxxxxy No ja som bola tehotná pred 10 rokmi a MUDr mi hovoril, že je dobré mať TSH do 2. Hodnotu 2,3 vnímal síce ako OK, ale upravoval to dávkami liekov smerom nadol. Bol to taký veeľmi zodpovedný doktor.

xxxxxxxxy
autor
8. sep 2023

@kingstonka ahoj, ano, zvysili mi. 10 😯a dietatko je ok 🙂. Vyborna sprava pre mna! (viem ze kadeco ine moze vyliezt, ale v ramci tejto veci co riesim, velka ulava 🙂) dakujem.

xxxxxxxxy
autor
8. sep 2023

@vulka do 2?? 😮Fuha... Tak to som naozaj bola trosku vysoko...dakujem za informaciu.
Ale tak hadam, ako pisali ostatne zienky, hlavne ze som aspon nejako brala lieky a nie je tam okamzite jasne, ze dieta musi byt pre moje hodnoty v zlom stave... A hadam uz teraz bude celkovo lepsie, po zvyseni davky 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre