Zlé trisomy výsledky

1. dec 2022

Ahojte plačem od kedy som sa to dozvedela tie trisomy výsledky ,boli sme na genetike mužovi brali krv a musíme čakať cca4_5tyzdnov na výsledok som v 15,4tt a rozmišlame na morfologicke sono otporucate to???....mali ste aj vy také výsledky a dopadlo vám všetko v poriadku?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoe_2
1. dec 2022

A kde je problem, vsetko mas negativne, percentualne riziko ma kazdy

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
1. dec 2022

Z čoho si vyčítala riziko? Všetko máš predsa negatívne. Konzultovala si výsledky s gynekológom?

lentilka
1. dec 2022

Ja tiež vidím výsledky v poriadku. Kvôli tomu sa plače? Ja som sa tešila a plakala od úľavy.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darkswan
1. dec 2022

A na zaklade coho?Ved Vsetko je negativ a nizke riziko

lentilka
1. dec 2022

A nechápem, čo konkrétne je v tých výsledkoch zlé??? Však máte napísané negatívny všade (to znamená, nie je problém, resp. nízke riziko problému), t.j. dobre pre vás.

darkswan
1. dec 2022

To percento hovori o fetalnej frakcii, kolko je volnej dna plodu a tvoje cislo je v pohode, tak fakt netusim co je zle🤷‍♀️

anavixy
1. dec 2022

Wtf ved tam je aj v celych vetach napisanehe je nizke riziko vsetkych vysetrovanych chyb 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Nieco tu nehra 🙊

evaachesa
1. dec 2022

Tak buď je tvoj gynekológ mimo, alebo si to zle pochopila. Nerozumiem prečo by ťa pri takých výsledkoch posielal na ďalšie vyšetrenia. 🤔

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
1. dec 2022

A ako ti to odôvodnil keď máš všetko negatívne?? Niečo ti hádam povedal, nie?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluemoon24
1. dec 2022

Ani ja tomu nerozumim. Ta fetalni frakce je neco jako DNA plodu v krvi matky - kdyby to cislo bylo nizke, tak by byl test neproveditelny a musel by se opakovat.

evaachesa
1. dec 2022

@bluemoon24 možno ten gynekológ ani nevie čo robí 🤷
Zajtra by som rovno zavolala do klientskeho centra a konzultovala tvoj výsledok. Oni ti vysvetlia výsledok a či je nejaké riziko a nutnosť ďalších odberov a genetického vyšetrenia.
https://trisomytest.sk/kontakt/?_gl=1*8h65qq*_u...

darkswan
1. dec 2022

@evaachesa tiez si myslim, lebo tieto vysledky su v pohode

krevet86
1. dec 2022

Podľa mňa sú výsledky dobré,dokonca som googlila aj tú hodnotu fetálnej frakcie a je v norme. Nestresuj a neplač. Uvidíš,že všetko bude dobré a malá bude ok. Už keď ťa poslali na ďalšie vyšetrenia tak ich absolvuješ a budeš kľudnejšia. Morfologický ultrazvuk je dobrá vec,skontrolujú ti bábo aj orgány. Odporúčam v Martine Grochala. Rovno sa zajtra objednaj. Na amniocentézu nevidím momentálne dôvod. Neboj dobre bude.

lucia147852
1. dec 2022

No byť tebou hlavne menim gynekológa, pretože tie výsledky sú absolútne v poriadku. Nič zle tam není. Dr očividne študoval niekde v Ulambatare

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erika212
1. dec 2022

Aj ja som mala také výsledky. Máš ich dobre a čakáš zdravé dievčatko ❤️.

krevet86
1. dec 2022

Priamo na stránke https://trisomytest.sk/pre-lekarov/odborne-info... píšu,že priemerný podiel vo zverejnených štúdiách je 10-13%,ak to stačí na štúdie tak to stačí aj na zhodnotenie tvojich výsledkov. Naozaj je to ok. Neboj sa,neplač,treba myslieť pozitivne. Vylož nohy,daj si čokoládu a hladkaj bruško 😊

krevet86
1. dec 2022

A išla som si pozrieť moje výsledky. Mala som Nifty. Podiel fetálnej frakcie pri prvej dcére 6,96% pri druhej 7,13%,obe zdravé a nikto tie percenta neriešil,aj keď boli nízke.

lilope
1. dec 2022

A plačeš, lebo si chcela mať tie výsledky pozitívne? Podľa mňa nerozumieš tým výsledkom. Už ti to tu vysletlili, negatívne znamená, že výsledky sú dobré, nie naopak.

lyci
1. dec 2022

nerobil ti nahodou aj tripple testy a neposlal ta na genetiku kvoli nim? lebo tieto trisomy su ok. a trisomy a tripple nie je to iste. co si mala napisane na vymennom listku?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinka13
1. dec 2022

Testy sú podľa výsledku v poriadku

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre