Žlčníkový záchvat v tehotenstve

9. mar 2024

Ahojte som 19 týždni tehotenstva a približne každý druhý - tretí deň mám žlčníkový záchvat strašná bolesť. Stretli ste sa s tým niektorá počas tehotenstva ? Nemôže to uškodiť bábätku ?

plamienka555
9. mar 2024

Nestretla a ani ti neviem povedať, ako to vplýva na bábätko. Mne i mamine na žlčníkový záchvat pomohol čaj zo zemežlče, ale pozor, nechutí najlepšie. Akurát som si to overila a môžu ho aj tehotné. V každom prípade, obráť sa na lekárku.

xsuzannex
9. mar 2024

Mavala som a ano, bolo to strasne. Drz dietu, ked je zachvat, daj si buscopan.. a po porode cim skor musi zlcnik von..

martaatram
9. mar 2024

Ja som mala oblickovy a poviem ti … porod bol nic oproti tomuto … aj dr vravela ze zlcnikovy a oblickovy zachvat je horsi ako kontrakcie a u mna to platilo … najhorsie ze som nemohla nic ziadne lieky 12 hod v bolestiach .. nakoniec mi museli dat lebo som to uz nedavala .. chvalabohu minto preslo a mala som to 3 tyzdne pred porodom

siska53
9. mar 2024

Ja som mala kamene a asi 2x taky slabsi zachvat, nic malej nie je. Moja mama mala pri mne a teda nemohla skoro nic jest. Narodila som sa s dlzkou a vahou dietata v 36.tt, hoci porod bol vcas. U mna ale skor za to mohol predsienovy defekt, nie to, ze mama od urciteho casu mala prisnu dietu.

kiki68
10. mar 2024

Musis drzat prisnu zlcnikovu dietu a mala by si byt stale na kontrole, ze co sa deje. Hlavne vyradit vsetko, co vies ze sposobuje tazkosti, hoci to nie je na zozname.

sunny15
11. mar 2024

Bola si na usg vyšetrení žlčníka?Našli ti tam kamene alebo blato?

autor
11. mar 2024

@sunny15 nie nebola som na usg

xsuzannex
11. mar 2024

Cim skor treba.. v tehotenstve sa zvykne vytvorit blato v zlcniku

sunny15
12. mar 2024

Tak treba ísť na usg,nemusí to byť žlčníkom,v tehotenstve máš poposuvane orgány vplyvom rastu maternice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre