Žlčníkové kamene v tehotenstve

12. feb 2022

ahojte prosím vás tie, ktorým vznikli alebo teda diagnostikovali žlčníkové kamene v tehotenstve ako ste ich po pôrode riešili? myslím išli ste iba na odstránenie kameňov alebo vám odstránili celý žlčník?

lija22
12. feb 2022

"predychala" som to, ustala. viem co mi robi zle. zatial zlcnik mam ( nemam cas na operaciu a planujem sa ho zbavit) 7 rok potehotenstve.

autor
12. feb 2022

@lija22 a čo vám pomáhalo ked ste mala bolesti? ..mne zatial doporučili len nospu ...

simca06022011
12. feb 2022

Kamene sa nevyberaju, vybera sa cely zlcnik.
Mam zlcnik aj po porode 11rokov uz. Von skor ci neskor asi pojde. Zalezi ake to je zle, popravde kamene, piesok, plny zlcnik... Nic dobre,.cize lepšie vybrať ak by boli problémy. Podla toho co som si ja vypočula, väčšinou hned vyberajú.

autor
12. feb 2022

@simca06022011 a je možné že teda po pôrode už tie záchvaty nebudú také časté? ..viem že je dôležité dodržiavať stravu ale chcem po pôrode jesť aj veci ktoré mám proste rada a teraz nemôžem....

lydia86
12. feb 2022

Riešila som to tak že po sekcii dva mesiace musel žlčník von. Bolesi po pôrode sa výrazne zhoršili už nepomohla ani diéta ani lieky.

autor
12. feb 2022

@lydia86 a zotavovanie bolo dlhé? ...ja premýšlam že ak by bolesti ustúpili ešte by som vydržala ale zas chceme potom po čase riešiť dalšie bábo ak sa podarí a zase tieto isté bolesti potom znášať aj v dalšom tehu ked si človek ani poriadne nič nemôže dať ...

simca06022011
12. feb 2022

Praveze sa to po porode zhorsilo a skoncila som v nemocnici. Ale mne pri tom zachvate podla vsetkeho kamene odišli, nastastie bez vaznych problémov, urobili mi vysetrenia a jasne objednali ma na operaciu lebo inak zomriem. Inak nalrisnej diete som bola skoro rok po porode, nejaky cas aj potom mi byvalo zle, presla som kopou kvapiek, kur na zlcnik, sono som mala pravidelne. Kamen sa mi urobil az niekedy minulý rok a teda ja som sa na operaciu objednala. Ak.chces mat pokoj, daj si ho vybrať a nemusis stresovat. A trávením mozes mat problem aj potom.
A inak zlcnikova dieta... To je kapitola sama o sebe, naor z rezna/vajec mi zle nie je ale po listovom salate som KO.

simca06022011
12. feb 2022

Nechaj si naozaj poradit podla nalezu, lebo zaseknuty zlcovy kamen nie je sranda...

autor
12. feb 2022

@simca06022011 ved jasné uvidím čo povedia po pôrode ked pôjdem na vyšetrenie ...ale asi by som ho chcela čím skôr von presne aby som sa potom nestresovala aj ked by som znovu otehotnela ....fakt? no tá diéta je des už len ked si prečítam že kopu vecí čo človek nesmie je vlastne aj zelenina a ovocie....a pritom by som bola povedala že stačí vynechať tuk a cukor :P

lydia86
12. feb 2022

No ja som si v tehotenstve užila až až 🙄 -11 kg vďaka zlcniku. A po pôrode záchvaty neskutočne. Tak som si povedala idem kým je bábätko malé pretože teraz by to už aj ona vnímala že mama nie je doma. Mňa v pondelok operovali a v utorok som šla domov. Zotavovala som sa týždeň. No na tretí deň som dokázala fungovať už aj pri dcérke.

autor
12. feb 2022

uf tak to muselo byť hrozné .... no tak aspoň že ste sa tak rýchlo dali dokopy...ja sa bojím že čo ked budem dlho taká ubolená ako sa budem ešte aj o dieťa starať :P

lydia86
12. feb 2022

Veru bolo to hrozné. Sme sa o dieťatko snažili 10r no ani by ma vo sne nenapadlo že budem mať kvôli zlcniku takú traumu že už tehotná nechcem byť nikdy viac. Aj keď dieťatko by sme ešte veľmi chceli.
Mňe na týždeň pomohla svokra takže ak sa aj rozhodneš určite pri dieťatko príjmy pomoc. Operácia a aj zotavovanie sa dá v pohode zvládnuť.

autor
12. feb 2022

@lydia86 my sme sa tiež niekoľko rokov snažili ...a celé tehotenstvo zatial nejaké problémy od nekonečného vracania, cez covid a teraz aj toto ... uf no tak ešte vydržať do pôrodu a snád potom už budem mať pokoj

lechtivka
12. feb 2022

Ja mám tiež žlčníkové kamene. A neviem kedy mi vôbec vznikli. Či počas alebo po tehu. Pred rokom mi ich zistili lebo som mávala bolesti, ale našli mi aj cystu na obličke(ta je vonku) trochu s ami uľavilo a myslela som si ze bolesti boli ztoho ale zas ich mám a zač marca ide žlčník von tak dúfam že potom mi bude lepšie 🙏 mne napr jedlo nerobí bolesti🙄

janka_266
12. feb 2022

Mna prvý záchvat chytil mesiac po pôrode, potom ešte asi 2-3, posledný v októbri, to som už šla so zltackou do nemocnice, tam som bola týždeň, zároveň mi v bb museli kamene vyťahovať/rozbiť v zlcovodoch, potom v novembri vybrali žlčník a v decembri zase do bb na kontrolu, ak vám býva zle a odporúčajú ho vybrať, dobre to zvážte, na jednej strane riziko vycestovania kameňov, na druhej strane, už mi síce nebýva zle, ale tiež to nie je po každom jedle výhra. A zotavenie po odstránení, tak po týždni dvoch,
Som už mohla aj malého dvíhať.

lydia86
12. feb 2022

Ešte máte koľko do pôrodu ak sa smiem spýtať 😁? Treba vydržať ale akonáhle by bol po pôrode záchvat treba to dať preč a budete mať pokoj. Žlčníkové kamene sú fakt veľmi nebezpečné.

simca06022011
12. feb 2022

No cukor prave vobec nie... Drazdive veci sa vynechávaju. Ale mne napr ked vynecham mastné je este horsie... 🤷🏻‍♀️ Treba si asi najst svoj rezim, ktory "nevadí". Vela ludi aj po. Operácii to ma tak, ze im nieco prekáža a iny si dva tyzdne po operacii daju rezeň 😁 ja fakt ten prvy rok som mala najhorši, a mala som úplne sstriktnu dietu takmer ns suchároch varenom masa a cottage cheese 😂 s nebolo dobre. Potom som sa na to uz vybodla. Najhoršie robi stres.

simca06022011
12. feb 2022

@lydia86 tiež tak - 15kg, cele noci na zachode a moj dr nic, nakoniec som isla na urgent do pôrodnice ale tam tiez okrem hospitalizacie sa nic neriešilo.. Az po pôrode sa to riešilo. Fakt ked si to tetaz premietnem tak ako iny svet 😂 bolesti, zvraciate, zle je? Nevadi... 😂 Normlane..

autor
12. feb 2022

@lydia86 ešte 3 mesiace ...som si toho vedomá preto aj chcem aby išiel čím skôr von ...
@janka_266 a po odstránení treba tiež nejakú diétu? myslím po dlhšej dobe už od operácie ....čítala som že dôležité je potom hlavne prijímať dosť vlákniny ..ale sú aj potom nejaké obmedzenia?

lydia86
12. feb 2022

Bude to dobre 😊 len to treba riešiť po pôrode ak by sa to nezlepsovalo. Držím palce 🍀✊😊

lydia86
12. feb 2022

@simca06022011 presne ako iný svet.🤣 Už sa na tom smejem no vtedy tie stavy no otras.🙄 Počas tehotenstva môj druhý domov bola nemocnica. A veru tie noci 🙄 ja už som s vedrom spavala pri posteli.🙈

sonka_miro
12. feb 2022

Ahoj, chcem sa opytat , ja som pri prvom tehu mala zvysenu zlcovu kyselinu dali mi tabletky po tyzdnj to bolo ok. Teraz v druhom.tehu zase zvysena zlcova kyselina dali mi zase tabletky a poslali na sono.brucha, lekarka mi povedala ze mam zlcnik naplneny blatom a pravdepodobne kamene. Ale ja nemam ziadne bolesti. Ty si mala od zaciatku bolesti ?

janka_266
13. feb 2022

Dali mi k tomu letáčik, ale ja som postupne začala jesť všetko, nakoľko v ňom bolo dovolené jesť len jedlo na pare a na vode z 99% 😃

autor
13. feb 2022

@sonka_miro ja som prvé mesiace len vracala ale to som neriešila lebo šak to je v tehotenstve normálne ...no a ked vracanie ustúpilo a začala som každý deň už normálne jesť všetko na čo som mala chuť tak sa mi vždy tak raz za týždeň stalo že som zrazu v noci mala príšerné bolesti pod rebrami, ktoré išli až do chrbátu ale vždy tak do hodinky prešlo ...tak som to nejak neriešila lebo sa to stalo len párkrát a som si povedala že asi som niečo zlé zjedla....no a potom raz som bola jednu noc bolesti ale že celú noc aj ráno stále tak som išla na pohotovosť a tam mi spravili sono kde zistili že sú to kamene ...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
13. feb 2022

Mne v tehotenstve nebolo zle, až po pôrode, ale že pancreolan sa môže, ten si aj teraz sem-tam dám a po operácii mi kázali buscopan si dávať, keď by mi bolo horšie.

sonka_miro
13. feb 2022

Dakujem pekne za info a drzim palce nech je to co najskor ok.

siska53
13. feb 2022

Mne vraj zobrali cely zlcnik a robili mi aj pruh spolu s tym. Dala som si ho vybrat 7 mesiacov po porode.

autor
13. feb 2022

@siska53 a po operácii už je všetko ok?

siska53
14. feb 2022

U mna bolo aj predtym, nemala som nejake vyslovene ze zachvaty.. len 2x pocas tehu ma strasne palilo na pravej strane pod rebrami..takze hej, ano..vsetko.ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre