Žlčníková diéta v tehotenstve

lucia0211
2. dec 2021

Ahojte, zistili mi ešte pred tehotenstvom žlčníkovy kameň, plánovala som si ho dať vybrať na koľko ma začal pobolievať no ostala som tehotná, čo je u nás zázrak keďže sme sa 4 roky snažili a povedali nám že prirodzenou cestou neotehotniem.. gastroenterológ mi poradil aby som vyskúšala žlčníkovu diétu,lebo operácia je možná len v druhom trimestri...mala ste niektorá takú diétu počas tehotenstva? Čomu sa mám vyhýbať, čo môžem vôbec jesť???A niektorá z vás riešila to operačne počas tehotenstva??? Bojím sa..ďakujem za odpoveď 🙏❤️

vanda323
2. dec 2021

@lucia0211 Ahoj, aktuálne ležím v nemocnici v 28 tt tehotenstva. A mám vraj mnohopočetné komkrementy...čo v lekárskej reči znamená straaaasne veľa kameňov.
Dodrzujem nasledovné: Čaj vraj netreba piť, len čistú vodu ja si ale z času na čas čaj dám!
Ďalej nejem červené mäso!
Žiadna kapusta ani ovocie so šupkou!
Žiadna čokoláda!
Pečivo žiadne lístkové
Rohlík deň odstáť
Žiadna majonéza atď.
Nič vyprážané!
Dá sa to no ja mám pocit že aj keď to dodrzujem už ta bolesť príde ako sa jej chce!
Ono keď ťa to začne bolieť, choď na vyšetrenie, aspoň mne tak povedala primárka z chirurgie, pretože nevieš čo sa deje . Ja som v nemocnici na infúzii už 3 x . Operovať sa dá od 2. Trimestra do 28. Týždňa. Ja som už po termíne tak ma nemôžu operovať. Musím to vydržať! Dá sa to v pohode zvládnuť neboj sa! Dodržuj si stravu

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia0211
autor
2. dec 2021

@zara1357 ... áno ale ktoré,lebo na internete sú rôzne informácie protichodné

lucia0211
autor
2. dec 2021

@vanda323 ....ja práveže nejdem ani sladkosti,ani Vysmazane, neviem čo to spôsobuje ani už len čerstvú zeleninu si nedám len chudátko malé v brušku sa bojím že nebude mať vitamíny

vanda323
2. dec 2021

@lucia0211 Toho som sa bála aj ja ale neboj sa bude mať.
Papaj banán ..
A tak dá sa neboj

janka_266
2. dec 2021

@lucia0211 mne napríklad dali ako prvé čierny caj, keď som s tym bola na infúziách, určite nie bublinkové nápoje, džúsy, minimum masla, v podstate jesť hlavne veci na pare, varené, a v nemocnici fičalo kuracie/ryba na stave, vyzeralo to akoby to už niekto raz zjedol 😃 so zemiakovou kašou, alebo ryžou, tiež dávali mliečnu ryžu, krupicu,

bam11
2. dec 2021

Ahoj, ja mam malinke kamienky, ktoré su najnebezpečnejšie. Mne Dr povedal, ze počas tehu nebudem mat ani jeden záchvat, vraj je to vďaka hormonom, ale keď pôrodim, tak ho môžem dostať aj na lacno. a tak aj bolo.. cele tehu bez záchvatu.. Som 3 mesiace od pôrodu a už som mala jeden 22hodinovy zachvat a to si dávam pozor. Vyhýbam sa surovej cibuli, orechom, paprike a paradajke.Pri najbližšom mi ho urgentne výberu, keďže sa opky teraz neplánujú. Na tvojom miestne tiež počkám do pôrodu 🙂

lucia0211
autor
3. dec 2021

@bam11 ... veď z toho čo píšeš ani ja nič nejem aj sladkosti som vysadila, preto nechápem že prečo ma pobolieva.. dávam si aj sucháre na raňajky na miesto čerstvého chleba,len so šunkou a ja čo tak milujem zeleninu tak som ju vysadila 🤷 horšie je že beriem lieky na pažerák ,,Emaneru,,a aj keď tam píšu že v tehotenstve brať len po konzultácii s lekárom, lekárka mi povedala nech ju beriem lebo mám Baretthov pažerák, takže už len kvôli tejto diagnóze si ja musím dávať pozor čo zjem🤷🤷

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre