Zistili vám hematóm v 7tt tehotenstva?

denullllka
6. feb 2020

Ahojte 😊
Dnes som bola na vyšetrení, som v 7tt podľa sona, srdiečko krásne bilo avšak mám hnedé špinenie už dva týždne, beriem lieky duphaston.
Doktor videl hematóm ( krvnú zrazeninu) veľkú cca 1x2cm, mali ste niektorá podobný problém? Povedal, že by sa to malo vstrebať a nariadil kľudovy režim.
Vstrebalo sa Vám to ?
Dosť ma to vystrašilo.. :(
Ďakujem za všetky odpovede.

deti95060810
6. feb 2020

áno...len dodržuj čo nariadil lekár...môžeš sa rozkrvácať a potratíš...

veronikaszabova
6. feb 2020

@denullllka mne sa vstrebal, len urcite dodrzuj kludovy rezim.

heln
6. feb 2020

Ahoj, hematóm nie je nič nezvyčajné. Aj ja som mala, cca 2 cm, mne vykrvácal a potom už nie. Len ma doktor ešte potom sledoval. Doktorka na urgente ma upokojila, nech sa nebojím, že niektoré ženy strašne krvácajú a dieťatko je v poriadku.

ejanjelik
6. feb 2020

Mne sa vstrebal a pomerne rýchlo na kontrole doktorka hľadala a už bol preč. Užívala som aj dycione skus sa popýtať. Spinila som hnedo a po 1 užití prestalo krvácanie.

sweat
6. feb 2020

Pomaly odišiel. Od 9 do 15 tt som v kuse špinila, 2 krát dosť masívne krvacala. Bábo bolo vždy ok. Od 16 tt mam našťastie pokoj, PK hematome ani stopa.

janulka257
6. feb 2020

@denullllka ahoj, ja ťa chcem povzbudiť. Ja som od 7.tt mala hematóm cca 6 cm veľký, v tom čase oveľa väčší ako moje dvojičky dokopy. Dokonca som krvácala jeden čas aj v zrazeninach veľkých ako dlane, moc šancí nám nedávali... hematóm sa vstrebal cca až v 16.tyzdni a dnes máme krásne dcérky.
Snaz sa oddychovať, fakt nenamahaj sa teraz. Ver tomu že tvoje telo si s tým hematomom poradí. Ak by ti bolo horšie, choď lekárovi alebo aj na gyn.pohotovost.
Držím palce ❤️🍀 a pevné nervy

supucka
6. feb 2020

Aj ja som to mala.... Brala som utrogestan a za 10 dní už doktor nič nevidel... Tiež som sa nemohla namáhať.... Takže sa nemusíš báť 🤗

hrasocek12
6. feb 2020

@denullllka mne sa nevstrebal strasil ma dlho.. Stale som chodila kazdy tyzden na sono lebo bol hematom rovno tam kde bolo male uhniezdene 😪 som bola v strese cele tri mesiace pokial sme malinku nevideli plavat vo vode taku malu 🤗 nebrala som duphaston ale ascorutin a po nom som spinit prestala po par dnoch, vela som oddychovala, sme to zvladli a hematom je tam doteraz ale uz malej nemoze ublizit som v 36tt 🤗 neboj hlavne oddychuj, vyloz nohy a nerob najradsej nic ak sa da nech sa mala bublinka pekne rozvija a nech sa jej dari 🤗
Moj hematom mal 1cmx 2.5cm

denullllka
autor
6. feb 2020

@janulka257 ďakujem za podporu, dúfam že sa vstrebe a bude všetko ok. Snazim sa lezat a mat kludovy rezim, nech to všetko dobre dopadne 😊

bagre
6. feb 2020

@denullllka mne našli v 8tt, do konca prvého trimestra som si pichala fraxiparine...a zmizol, syn ok 🙂

lusyc
6. feb 2020

Áno, od 6.-8. tt, brala som duphaston, spinenie bolo a potom zmizol.

mona_75
6. feb 2020

@denullllka ja som tiež 8tt a som skončila na pohotovosti s krvavým výtokom, ale nič nenašli akciu srdiečka bolo vidieť tak ma poslali domov ale pichli mi injekcie na zastavenie krvácania, to prešlo a teraz špinim ale nie každý deň, bola som u doktora na kontrole a ten našiel hematom, nemeral koľko má ale čo so videla tak bol menší ako plod, a keďže môj lekár neuznáva lieky že je to zbytočná chémia a aj tak nie sú dokázané účinky iba mi povedal že ak je plod zdravý a nemá chyby tak to zvládne a keď nie tak príroda to zariadi inak, že aj keby som týždne ležala s vyloženymi nohami a plod je poškodený nepomôžemi to, jedine čo mi odporučil nič ťažké nedvíhať a nemať sex aby naraz nepraskol a nestiahol plod zo sebou, lenže ja mám doma 3 ročného šibala takže u mňa extra oddych nehrozí ale čo sa dá vždy oddýchnem a vyložim nohy keď manžel príde z prace, ja už som po jednom potrate v 5 týždni takže som si povedala po toľkých preplakanych nociach, že ak to má prísť aj tak s tým nič neurobím aj keby som neviem ako chcela 😥

mimibb
6. feb 2020

Mala som hmatom, 2x riadne vykrvacal aj napriek maximálne kludovemu režimu v nemocnici, brala som duphaston a dycinon, po prepustení z nemocnice mal rozmer 3x2 cm a prešla som na homeopatika+rutin a vit. C a behom týždňa sa roztriestil....

denullllka
autor
6. feb 2020

Mňa chytili asi pred polhodinou bolesti v podbrusku, take pulzujúce dosť, ale už sa to zmiernilo bola som na wc a objavila som krv ☹ môže to súvisieť s tým, že mi dnes robil vnútorne sono? Alebo ten hematóm?

denullllka
autor
7. feb 2020

@mimibb ako dlho si bola v nemocnici? Aj mna hospitalizovali a lezim a lezim, beriem infúziu aby zastavili krvacanie 😒 je to hrozne

mimibb
7. feb 2020

@denullllka 2 týždne a v podstate so mnou nič nerobili, len mi davkovali lieky, ktoré som mala a ležala som, keď začalo "tiecť", tak ma napichali injekciami... Ja mam z toho hrozný zážitok, pretože správanie lekárov bolo príšerne, keďže som vôbec nevedela čo je vo veci a keď som sa pýtala na svoj stav, tak sa mi dostalo odpovede, že ma to nemusí zaujímať, lebo by som tomu aj tak nerozumela, čize som si neskôr pozhanala primára... A ako bonus si odniesla ecoli v mocovom mechúri :-/

mon895
7. feb 2020

Mne zistili v 14tt ked som zacala masivne krvacat. Hematom bol vacsi ako babatko a napriek krvacaniu sa udrzalo a uz ma skoro 3r drzim palce ❤ vstrebal sa okolo 20tt

denullllka
autor
8. feb 2020

@mon895 ďakujem, no mne budu robiť v pondelok asi až kontrolné sono, ešte si tu polezim pár dni v nemocnici tak hádam sa vstrebe aj mne čo najskôr 🙂

denullllka
autor
8. feb 2020

@mimibb tak to nepochopím taký prístup, tu sú fajn lekari aj prístup super milí, 6x mi dali infúziu proti krvácaniu a teraz už len lieky duphaston a tabletka proti krvácaniu 2x za deň. A vyzerá že všetko ok, tak dúfam 😪

chillisof
12. feb 2020

@denullllka ja som tiež pred vyše dvoma týždňami začala krvácať jasno červenou krvou tak z mužom hneď sme leteli na pohotovosť samozrejme mi zistili hematom 25x9mm pichli mi injekciu a pustili našťastie domov nakoľko som si vedela zariadiť aby som len oddychovala. O dva dni som bola na kontrole u OG ten mi nasadil opäť dicione a povedal ze ho mam brat ešte pár dní... Špinenie prestalo ale tento víkend opäť začalo ale vraj tam ostal nejaký ten obal ci ako to nazvať z toho hematomu a to ze sa malo vyplavit mi Dr povedal pri minulotýždňovej kontrole... V pondelok ráno som zas skončila na pohotovosti ale z iným problémom... Našťastie babo je v poriadku no už 5den stále spinim a mam stoho paniku ci bude všetko ok... Dokedy by to malo konečne prestať? Som 15+3tt

denullllka
autor
12. feb 2020

@chillisof ja mám tiež skoro stále špinenie, jeden deň mám druhý deň zase nie a podobne. Ale vraj spinenie je ok teda aspoň mne tak povedali, lebo sa to vlastne čistí a hnedé spinenie je stará krv.
Ja som v nemocnici vycikala dve zrazeniny a to bol ten hematóm ale len sa zmenšil čiže ho stále mám :( a tiež sa pýtam dokedy toto ešte bude trvať..

chillisof
12. feb 2020

@denullllka no ja mam tiež také hnedé špinenie sem tam boli také kúsky ako zrazenej ale hnedej krvi ale aj tak mam s toho stále paniku ci je všetko ôk prvé tehotenstvo 2016 som mala úplne bezproblémové potom som v 2018 potratila v 10tt a minulý rok v marci som mala mimomaternicove tehu... Tak aká kolvek krv alebo špinenie u mňa vyvoláva paniku... A toto tehu už tri krát som bola na pohotovosti najskôr som mala špinenie kvôli tomu ze mi bola robená cytologiu... Potom stým ze sa mi začal ten hematom vylučovať a teraz v pondelok zápal mocoveho mechúra a ešte zas začalo aj to špinenie a na pohotovosti nevedeli posúdiť ci ta krv v moci je z toho zápalu alebo z toho vylučovania hematomu... Odporučili mi cievkovanie... No môj Dr to zamietol nakoľko by sa mi tým mohla infekcia zaniesť tak on sám mi predpísal ATB na to...

natasaaaa
18. jún 2020

@janulka257 ahoj mohla by som ti ohľadom tvojej skúsenosti napísať súkromné na mail ?Ja som v nemocnici už 6tyzden mám už 2velke hematomy a vkuse krvacam hemoglobín mi klesol už na 74 a krvácanie stále ide.Chcem sa tá opýtať ako si to mala ty ako si to prežívala ja som už zúfalá už sme obe v ohrození lekári už rozprávajú len negatívne veci mi snažím sa byt silná len potrebujem trosku povzbudenia od niekoho kto to zažil.

janulka257
18. jún 2020

@natasaaaa napíš mi kľudne správu

mimibb
18. jún 2020

Mala som väčší hematom cca 2x3cm,bol väčší ako bábo v tom čase.... Niekoľko krát som krvacala, aj ležala v nemocnici, kde mi dávali len duhaston a dicynone... Kludovy režim, no aj napriek tomu si hematom robil co chcel....nakoniec mi pomohla homeopatia a vysoké dávky vitamínu C... Tehotenstvo sme dotiahli do šťastného konca.

denullllka
autor
18. jún 2020

@natasaaaa och, prečítala som si tvoj príspevok, normálne mi ťa až ľúto prišlo, že si tak dlho v nemocnici.
Neboj sa, všetko dobre dopadne, ver tomu a bude dobre.. ja som tiež furt mala krvácanie a furt sa mi robili tie hematomy, len som ležala a nič nerobila, brala lieky na udržanie tehotenstva a všetko dobre dopadlo, teraz som už v 7 mesiaci tehotenstva 💞 a tiež keď som skončila v nemocnici som preplakala celu noc, bála som sa, že to ohrozí maličkého keďže hematóm bol väčší ako on a blízko neho. Ale do nemocnice som viac už nešla aj keď som krvacala, zostala som doma a vždy do večera ma to prešlo, veľkú rolu hra podľa mna aj psychika, snaž sa byt čo najviac v pohode a verím že bude dobre, nemysli na najhoršie.

noemi155
18. jún 2020

@denullllka ja som mala hematóm pri dvoch tehotenstvách
Prvé potrat a druhé tehotenstvo sa vstrebal
Ale ozaj som len ležala a ležala a ležala
Ani prstom som nepohla,max wecko,sprcha,raňajky,obed,vecera ....

natasaaaa
26. júl 2020

@denullllka dakujem žiaľ sme nás boj prehrali a vratila som sa sama 😟tebe držím palčeky a všetkým ktoré majú hematóm aby ste to zvládli

becca_123
28. okt 2022

@mimibb ahoj, viem že stará téma ale prosím ťa aké homeopatika si brala?

becca_123
28. okt 2022

@mimibb ahoj, prosim ta ake homeo si brala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre