Zimnica v tehotenstve

klaudika535
10. aug 2016

Ahojte som v 37 týždni a mam strašnú zimnicu , uz som aj 2 krat vracala nechutí mi jest s co mam robiť . 😢

vcielka24
10. aug 2016

Urcite chod k lekarovi. Nech Ti vezmu krv na CRP. Moze to byt infekcia... ja mam presne taku skusenost...

monicm
10. aug 2016

@klaudika535 Nejedz, snaž sa piť, ale iba ak ti chutí, oddychuj, daj si niečo od teploty. Ak je ti naozaj veľmi zle a veľa vraciaš, chod na pohotovosť. Môže to byť viróza, ktorej je teraz všade veľa, aj ja som ju nedávno mala, ale keďže si tesne pred pôrodom, možno by bolo lepšie, aby ťa niekto skontroloval, nech sa zbytočne nevyčerpáš. Inak, bez tej zimnice by to mohol byť začínajúci pôrod. Byť tebou, tak si zavolám na pôrodnícke oddelenie, možno ti poradia viac, prípadne povedia, že sa máš prísť ukázať. Veľa šťastia, držím palce.

tyelde
10. aug 2016

ja som mala teraz dobrých 5 dní takých, že som mala pocit, že už hádam grcám aj plodovku... hlavne treba piť, ak sa ti aj jesť nedá to až tak nevadí, telo má zásoby, ale dehydratácia je zákerná...piť, a pokiaľ môžeš, tak existujú také tie rozpustné tablety do vody práve na tento účel, že ak nemôžeš v sebe udržať jedlo, tak tie majú aspoň základné minerály v sebe a tak.... veľa šťastia 🙂

bosoriak
10. aug 2016

@klaudika535 Mne sa zimnicou vzdy zacinal porod. 🙂

klaudika535
autor
10. aug 2016

Mám 38,2 teplotu

tomasko27
10. aug 2016

@bosoriak Pamatam si ze mojej mame tiez zacal porod zimnicou,vtedy som mala 10 rokov,bola jej zima a so sestrou sme odisli na tanecnu s ked sme dosli domov uz bola v nemocnici.

renarik
10. aug 2016

@klaudika535 ahoj ja som mala tiez zimnicu v tehu, ale to som bola okolo 30tt, total som sa triasla niekolko hodin...az som si dala paralen a zababusila do x vrstiev...po par hodinach to zmizlo...mala som teplotu cez 38 a potom som bola si 2 tyzdne chora...ale vylezala som to...

monicm
10. aug 2016

@klaudika535 Ale zimnica už prešla, že? A vracala si ešte?

klaudika535
autor
10. aug 2016

@monicm zimnica uz celkom ano ..ale zima mi je stale nohy ma bolia ..A vracala som asi pred 10 minutami a pritom som nic nejedla

monicm
10. aug 2016

@klaudika535 No, pokúšaj sa do seba dostať aspoň vodu, po glgoch, ale aj to len v prípade, že ťa z nej nenapína. Ak hej, choď na pohotovosť, nech nie si dehydrovaná. O jedenie sa neboj, to by malo byť v pohode, ale voda je dôležitá. Takže ak vraciaš aj z vody, šup smer nemocnica bez hanby. A nohy do tepla, ležať, oddychovať......

bosoriak
11. aug 2016

@klaudika535 Boze zena, teplota, zimnica a vracanie, to si mala byt u lekara aj ako netehotna!
Neviem, kolko to trva, ak len par hodin, kup si kulisek a po lyzickach ho pi, vela vela prevarenej vody po lyzickach. Ak to neprejde do dvoch dni, chod k lekarovi, aby si neohrozila dieta.

klaudika535
autor
13. aug 2016

Ďakujem vam pekne za rady ,, na druhý den mi uz bolo lepšie teplota aj zimnica prešli len mi zaludok prekrucalo a to tiež prešlo ...ked som sa odvazila normalne najesť 🙂 ďakujem

monicm
14. aug 2016

@klaudika535 Super, drž sa. Máš to za pár.

cvilubka
14. aug 2016

ahoj, mne sa zimnicou a stavom podobnym chripke spustal porod, isla som do porodnice a bola som na 4cm. Drz sa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre