Žiadne pohyby v 20. týždni

marcela19791979
24. júl 2022

Ahojte som v 20tt som prvorodička,je možné aby som necítila do teraz žiadne pohyby?priateľ občas skúša dať hlavu na brucho či niečo nepočuť, počuje vždy len také akoby škvrkanie čriev,niekedy mám taký zvláštny pocit akoby mi v bruchu niečo prechádza to je všetko,keď som bola u lekára vravel že všetko vyzerá v poriadku ale či cítim pohyby sa nepýtal ani mňa nenapadlo pýtať sa ho nato

fialka88
24. júl 2022

Netreba stresovať. Ja som začala cítiť pohyby až okolo 23. týždňa, ak si to dobre pamätám.🙂

kris_tin257
24. júl 2022

Je to ok, ja som tiež začala cítiť az okolo 22 týždňa a celé tehotenstvo som cítila len minimálne, malý nebol veľký akrobat 😊

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kabba
24. júl 2022

Vsak to co citis, su pohyby 🙂 Ja som zacala take trosku vyraznejsie citit az na konci 21tt. Ale tiez to boli akoby pohyby criev. Babatko je orocene hlavickou k pupku a nozicky ma pri crevach prave, preto zo zaciatku je to tazko rozoznatelne. Ja som teraz v 24tt a uz citit kopanceky, no tiez to je len v tej dolnej zadnej oblasti. Plus vytrca hlavicku v oblasti pupku a malokedy aj rucickami kopne. Ale neboj, bude sa ti to stupnovat. Ja som uz tiez v 20tt bola nervozna, lebo som to nevedela rozoznat a ci je to vobec babo, co citim. Ale ono to rychlo zosilnie teraz 🙂 hlavne to citit, ked lezis rovno na chrbte 🙂

ropucha6
24. júl 2022

Ja som tiez 20+4 a tiez nic necitim zatial. Uvidime, kedy to pride 🙂

kitycat
24. júl 2022

Daj tomu tyzden az dva a uz to zacne. Ako bublinky take nenapadne. Aj jasom tak mala

paulinkaa2
24. júl 2022

@marcela19791979 ahoj ja som v prvom tehu až okolo 24tt cítila. Neboj nič rozkope sa. 🙂

54tinka54
24. júl 2022

@marcela19791979 to je u prvorodicky normálne, ja som tiež začala cítiť pohyby až po 20tom týždni

sisinka33
24. júl 2022

Z vlastnej skúsenosti píšem- babätko sa málo pohybuje aj ak je mikroplacenta, tú po pôrode vážia pri normálnom vyvine váži akolo 550g, naša bola podstatne menšia. Toto moje tehotenstvo nemalo šťastný koniec, dodatočne sa zistila nepriechodnosť prietokov a mikroplacenta. Prietoky sa robia až po 36t. pre nás to bolo neskoro, stretla som v živote zopár žien, ktorým toto zistili skôr, okamžite ich zobrali na sekciu, bábätka sa síce narodili o niečo skôr, ale všetko krásne dobehli, dôležité, že dostali šancu. Moje nedostalo. Mamička píše , že je to cca 20 týždeň, to je to rozhranií netreba sa báť, / ako prvorodička nemusí rozoznať / až v neskorom čase treba zbystriť. A hlavne sa nebáť pítať lekára, ak niečomu nerozumiem, pítať sa zas a znova. Nech viac skontroluje, aby všetko dobre dopadlo.

danieladugard
24. júl 2022

Cakala som dvojicky a prve pohyby 24tt👻☺️
Druhe tehotenstvo

nina004
24. júl 2022

@marcela19791979 Závisí aj od toho akú máš postavu a kde máš placentu. Pri synovi som mala placentu vpredu a cítila som pohyby až v 22tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre