Zhubný nádor krčka maternice

wwrrooppll
6. sep 2018

Ahojte som v 22 týždni a zistili mi zhubný nádor krčka maternice hneď v 3 štádiu . Rozhodla som sa svoje bábätko vynosiť a operácia bude hneď pri plánovanej sekcii aby sme nezaťažovali krcok. No mám obrovský strach vyzerá že je dosť agresívneho pôvodu a rovno aj lekári povedali že nám ostáva len dúfam že sa to nebude šíriť ďalej . Ma niekto podobné skúsenosti alebo o niečo. Takom počul bolo by dobré sa otom popisat.

veronkaj
6. sep 2018

@wwrrooppll zle sa to číta a zle si to je aj predstaviť, držím palce aby všetko dopadlo dobre.
a to si nemala pred tým, žiadne nejaké príznaky alebo bolesti, výtok, krv no nič čo by naznačovalo že niečo nie je v poriadku? to nik nezistil, že sa niečo deje pri prev. prehliadkach alebo bežnej prehliadke? to sa neudeje zo dňa na deň

janajanajana
6. sep 2018

Tiež nerozumiem, ako to nemohli zistiť este pred tehotenstvom..ale to je už nepodstatne, hlavne aby si bola OK. Pokiaľ chcu operovat, tak by to nemalo byt az take zle, poznam pripady, kde to nechceli hned operovat, najprv liecba az potom operacia, tak snad to nebude tak zle. Vela sil zelam.

babikadaska
6. sep 2018

Baby, bude sa to zdat neuveritelne,ale ono sa tie vysledky mozu zhorsit velmi rychlo. Mne sa v priebehu 6 mesiacov zhorsila cytologia z PAP negativ na PAP 3b. Musela som podstupit konizaciu krcka maternice. Teraz som tehotna,o 2 tyzdne budem mat vysledky,dufam,ze to bude negativne :/
Autorka,na zaklade akych presne vysledkov ti povedali diagnozu ? Mne povedali,ze to bolo nezhubne,az po konizaci,kedy poslali odobrate tkanivo na histologiu.ake mas vysledky cytologie ?????

milus777
7. sep 2018

Ahoj drzim ti palce nech vsetko dobre dopadne,mozem sa opytat ze ako ti to zistili?na preventive nezistili nic?vela sil a zdravicka zelam

lacibo
7. sep 2018

@wwrrooppll ahoj ..predovšetkým veľká úcta a rešpekt, že si sa rozhodla darovať svojmu dieťaťu život, aj za takýchto okolností..nuž a čo radiť?..nájsť si výborného onkológa, operatéra, aby operácia a aj následná liečba dopadla čo najlepšie..tak by som postupovala ja..veľa od toho závisí..a potom už len pozitívne myslenie a veľa vnútornej sily..do pôrodu by som skúsila aspoň všetky alternatívne neinvazívne možnosti,aké máš - ako to spomaliť..po operácii možno nebudeš môcť kvôli liečbe kojiť ani sa starať nejaký čas o svoje maličké..ale nikdy nezabudni, že si pre neho tá NAJLEPŠIA MAMA, akú si len mohlo želať.. budem dúfať a veriť, že sa o nejaký čas ozveš a napíšeš, že všetko dobre dopadlo!!🙂

wwrrooppll
autor
7. sep 2018

@lacibo
Ďakujem pekne za povzbudenie . Áno aj mi sme hneď riešili Onkogynekologia chyrurga všetko naraz ... Malinký je zdravý rastie ako má . Ja som nalezala kde lepší kde horší no nikdy nie až na operáciu a teraz sa to takto zvrtlo za pár týždňov .

danicabbb
10. sep 2018

@wwrrooppll máš môj veľký obdiv prajem tebe skoré uzdravenie a malinkému veľa zdravia a úsmevu pre tak úžasnú maminku, ktorá si to zaslúži. Ak sa môžem opýtať nemala si nijaké priznaky? Pred tehu alebo počas?

wwrrooppll
autor
11. sep 2018

@danicabbb ďakujem naozaj veľmi za povzbudenie . Pred tehu som nemala žiadne a pre istotu som bola aj na citologii a výsledky som mala dobré , no počas tehu cca od 14tyzdna som začala mať silné Výtoky no ešte ani vtedy som si nemyslela že to môže byť z toho ale pre istotu som zašla k dr. A ostatok už vieš . Ešte raz ďakujem

wwrrooppll
autor
11. sep 2018

@babikadaska ahoj mne po biopsii a po dna nádorov neviem presne ako sa to volá . Hneď cin 3 a zhubný nádor DNA mi vyšla 16,18 či sú toho naj agresívnejšie ho typu rakoviny

kvetinka75
11. sep 2018

držím Ti palce, nech všetko dobre dopadne a veľa síl nech to všetko zvládneš

babikadaska
11. sep 2018

@wwrrooppll ach ja som mala nastastie nejake 51 (nie som si uz ista) co nebolo az take zle...
Zelam ti z celeho srdca vela sil v tehotenstve. Rozhodla si sa dobre a verim ze to vsetko dovre dopadne !! Keby si potrebovala sa vyrozpravat z nejakej obavy,kludne napis. Ja vsak verim ze aj napriek tej diagnoze najdes silu a optimizmus a budes mat kludne tehotenstvo !!

jamika27
11. sep 2018

@wwrrooppll a nedá sa to operovať aj počas tehotenstva? Viem že sa robia normálne (výnimočne samozrejme) operácie aj počas tehu. Keď to máš také agresívne, či by nebolo vhodné to vybrať aj skôr. Hlavne ak sa to bude zväčšovať.

Hlavne posielaj svoj stav viacerým odborníkom na poradenie aspoň emailom. Výborný je doktor Hajduk (východniar v prahe). Robí na klinike v prahe (nie na onkológii, ale chodia za ním viacerý mu posielajú aj zdra. karty aby pomohol.

držím palce

danicabbb
11. sep 2018

@wwrrooppll jasné neboj bude to oki držím silno prsty nech to obaja zvládnete budem na Vás myslieť a modliť sa si statočná moc.

jurio
13. sep 2018

Prajem ti nech si ty aj dietatko zdrave a nech vsetko dobre dopadne

lenka7818
20. sep 2018

Dobrý večer, chcem Vás poprosiť o info., ohľadne brachyterapie krčka maternice, potrebujem vedieť ako to prebieha a či je to bolestivé, budú to robiť mojej mamine v pondelok a 2x ten istý deň, zavedenie telieska alebo hadice ešte presne nevieme bude v narkóza len na 15 min., ale potom bude čakať stym všetkým zabudovamim bez narkózy, tak chcela by som vedieť či je to bolestivé. Tie ktoré máte skúsenosti tak určite viete o čom píšem. prosím Vás o info., ďakujem

wwrrooppll
autor
24. okt 2018

Ahojte po dlhom čase sa ozivam . Zajtra mám magnetickú rezonanciu tak držte palce uvidíme ako sa to rozšírilo a čo nás po pôrode čaká ďalej .

lenka7818
24. okt 2018

@wwrrooppll držím palce✊ a daj prosím vedieť sko si dopadla.

mata128
24. okt 2018

Velmi vam drzim palce,nech ste vy aj dietatko v poriadku

jurio
24. okt 2018

Tak aby magneticka ukazala dobre vysledky a bola si cim skor zdrava

22petruska
24. okt 2018

Držím vám silno palce nech to dobre dopadne ✊

milus777
24. okt 2018

Drzim moc palce dajte vediet vysledky...

mogaa
24. okt 2018

Treba si čo najviac posilniť vironálnu imunitu, zistiť čo je vhodné brať v tehotenstve. Pravdepodobne toho nebude veľa, ale niečo sa bude dať brať aj počas tehu. Existujú aj čipky Polyoxidonium(silný imunostimulant dáva sa onkopacientom) len si treba zistiť či sú čipky vhodné a ak ano určite si ich zohnať. Onkolog alebo alergolog to môže predpísať, ale len injekcie, ale existujú aj tabletky a čipky. Existuje toho veľa čím sa dá posilniť vironálna imunita(napr.graviola-tá aj ničí rakovinové bunky, výťažky z brezy, huba Ćaga(výťažok je v Befungine), Dračia krv....len väčšina nie je vhodná v tehu.....Minimálne zváž probiotiká, ja by som možno zašla alergológovi čo mi odporučí na posilnenie vironálnej imunity(teda čo sa dá brať aj v tehu).....Je jasné že takéto prípravky chorobu nezastavia ale minimálne dokážu spomaliť priebeh a organizmus lepšie znáša liečbu a aj sám bojuje s chorobou. Prajem veľa zdravia a hlavne šťastia aby sa to podarilo vyliečiť alebo zastaviť.

mogaa
24. okt 2018

Okrem probiotík sa skús popýtať svojho gynekológa či môžeš brať vitamíny Geriavit. Nám ich v nemocnici odoručil jeden primár, že lekári v zime na imunitu berú len to. Sú drahšie, ale je to naozaj kvalitný overený výrobok, u nás pomohli....V letáku je uvedené že:
Upozornenie Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia len po dôkladnom zvážení rizika a prínosu liečby.

bobricek1979
24. okt 2018

@wwrrooppll ahoj veľa síl tebe a dieťatku budem sa modliť nech je všetko v poriadku a nech ste zdraví a po pôrode nech je všetko v najlepšom poriadku
♥️

lacibo
24. okt 2018

@wwrrooppll dá sa takéto vyšetrenie absolvovať v teho? nie je to náhodu ako rontgen?..som prekvapená..

lacibo
24. okt 2018

@lacibo už som si to pozrela a zistila som, že sa to robí aj v teho..držím palce, nech sú výsledky čo najlepšie..

wwrrooppll
autor
25. okt 2018

@lacibo dobrý deň vraj magnetickú robia aj bábätku v tehu ak zistia problém nesmie sa ho absolvovať do 12 týždňa tehotenstva a čo je plne zakázané je CT

wwrrooppll
autor
25. okt 2018

Ahojte každému ďakujem určite dám vedieť na večer :-*

wwrrooppll
autor
26. okt 2018

Ahojte tak a som po magnetickej ale výsledky budem vedieť až 6.11. tak zatiaľ mi ostáva iba veriť

lacibo
26. okt 2018

@wwrrooppll budem dúfať a veriť s tebou..🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre