Ževraj plod nerastie. Mám sa báť?

akinom11
11. apr 2011

Volam sa Monika mam 39r.Na prvom vysetreni som bola 1.4. a to jej pasovalo na 7tt,dnes som bola zasa na sono a povedala ze jej to vychadza tak na 5-6tt.
Zobrala mi krv a v stredu mam ist znova ci narasta hormon.Tak som sa tesila z babatka a teraz toto ☹ .Napiste mi prosim ci ste sa stretli s takym problemom,ci sa mam bat ☹ Alebo mozem este dufat ze to bude v poriadku.Dakujem Vam

lucka1987
11. apr 2011

hmm kedze si vtedy bola zrejme uz v 7 tt a teraz by si mala byt v 9 tt ale plod vyzera na 5-6 tt tak to nevyzera dobre.. nechem klamat ani ta zavadzat... krva na narastanie hcg sa berie v takom pripade normalne.. no v 7 tt mala si uz srdiecko? mozno len posunuta ovulka.. netreba hned vesat hlavu... aj ked.. ja som sla ku gyn a bola som v 6 tt, a v 10 tt som skoncila v nemocnici s krvacanim a povedali mi ze vyzera to na maximalne 5 tt. a tak som aj o babo prisla.. ale naozaj netreba hned hlavu sklanat.. kazdopadne drzim palce aby to vyslo

katka211
11. apr 2011

Ahoj mne sa tiež stalo niečo podobné v 7tt som bola na ultrazvuk a tiež sa lekárovi niečo nepozdávalo že by plod mal už byť väčší. Vravel aby som prišla o 4 dni znova a išla som na velký ultrazvuk niečo ako 3D a tam už bolo všetko v poriadku a bávätko pekne rástlo a dnes je z nej 2 ročná slečna. Držím palce

tosomja
12. apr 2011

Ja som tiež bola "stále v inom týždni" raz v 9tt, potom v 8tt...tak som si mohla vyberať...ale všetko dobre dopadlo, aj tebe držím palce... 🙂

gerci90
12. apr 2011

ahoj,aj ja som si vytrpela svoje tymito tt podla sona..sice mne to hovorili v neskorsom stadiu tehu asi tak 20tt ,,,ale bolo to hrozne..jedna doktorka na sone tvrdila že je to 18TT druha zasa že 20tt...a tak som chodila po genetike kde chodili mamicky ktore prežili patologicke tehotenstvo a pocuvat vsetky tieto negativa som si teda vytrpela .... ked som už citila pohyby aj vsetko a oni ma strasili že to je rastova retardacia ale že ak som v 18tt a pritom som mala byt 20tt tak možem ist este na potrat,,,a pod....až som si vybavila sukromnika ktory ma zobral "pod Palec" a ten pov, že každy lekaz si urcuje porodnost ako chce...že niekomu sa to zda na 18nasty druhy zasa na 20tt ale tie 2 tt su ževraj normalne... takže žiadna rastova retardacia sa nekonala vdaka bohu a mne sa narodila krastna zdrava dcerka,ale ten stres ktory som si vytrpela neprajem nikomu....
A dalsiu skusenost bola som v 8tt a mala som slabe krvacanie, bolo mi furt na odpadnutie,,,,v nemocke my zobrali krv spravili sono potvrdili tehotensto a pre slabe krvacanie ma hospitoz. ked som si tam poležala par dni a už ma mali prepustit lebo vsetko bolo ok tak som sla na porodnicu na kontroplne sono ..jedna pani doktorka sa ma pytala že co tu robim že kedy som mala posled.,menzes že vsak ja som neni tehu ...skoro som skolabovala ale prisiel tam iny lekar a ten pov, že ale samozrejme že som že ci to nevidi že je to 8tt..a tiež som si polezala v nemocke takže to malo byt už tyžden viacej....ale nic sa nedialo....
Takže poradim len tolko nevesaj hlavu a nestresuj sa jeden lekar sa može myslit ked ty to potvrdi viac lekarov tak to treba riesit chod aj na "lepsie"sono 3D,,,a vypytaj sa aj na genetiku tam ty možno povedia viacej....
ale nestresuj sa nazorom jedneho lekara dakedy vedia viacej ubližit ako pomoct!!!!! držim palce.... ☹

katrinka8
12. apr 2011

Ahoj, podla mna sa bat nemusis. Ja som bola prvykrat na vysetreni, podla PM mi vysiel 7 tt, prehmatom 5 tt. Ked som bola na 1. sone v 9 tt (podla PM), tak podla sona som bola este len v 7 tt. Dr. mi povedala, ze pokial presne neviem termin pocatia (co som nevedela), ze ta odchylka tam byt moze, ze tak presne sa to urcit neda.
Hormon hcg vznika v tehotenstve a cim vyssie stadium, tym viac hormonu sa tvori 😉 Cize s narastajucim tyzdnom je ho vzdy viac. Ja som mala 3 rozne terminy porodu urcene, pretoze babo bolo rozlicne "stare" podla PM, sona a pohybov. Ono tie rozne metody nie vzdy rovnako urcuju vek plodu. Mne bolo povedane, ze najpresnejsi udaj je vraj druhe sono, cca v 20. tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre