Zelený zákal a pôrod

226lenka
3. sep 2024

Ahojte.
Dnes som bola na preventívnej prehliadke na očnom. Doktor povedal, že mám podozrenie na zelený zákal. Očný tlak som mala v poriadku. V novembri ma čaká pôrod a vravel, že kľudne môžem rodiť prirodzene. Ale aj tak mám z toho strach, či pri Tom pôrode nemôžem oslepnúť. Môžem ísť ešte na konzultáciu k inému doktorovi či mi to potvrdí, že naozaj môžem rodiť prirodzene?

sisska96
3. sep 2024

Prečo by si mala oslepnúť???

226lenka
autor
3. sep 2024

@sisska96 tak lebo ten pôrod, to tlačenie, to je veľký tlak na oči pokiaľ viem

martul
3. sep 2024

@226lenka prečítaj si ešte raz, čo si napísala. Očný tlak máš v poriadku. Zelený zákal s tým nemá nič spoločné.

sisska96
3. sep 2024

@226lenka Nemá s tým nič spoločné. Lekár vie čo hovorí

226lenka
autor
3. sep 2024

@martul
@sisska96 doktor hovoril, že očný tlak je v poriadku, a zelený zákal s tým nič nemá a môžem rodiť prirodzene, alena to poriadne vystrašilo a pol dňa na nič iné nemyslím len na to. Sa bojím či by sa mi po pôrode nemohol zhoršiť ten zákal, alebo aj tlak.

martul
3. sep 2024

@226lenka načo chodíš k doktorovi, keď mu neveríš? Radšej sa bezdôvodne vystresuješ? To je horšie pre teba ako to, že máš zelený zákal.

226lenka
autor
3. sep 2024

@martul verím mu, ale aj tak ja dokážem kvôli takým veciam stresovať, to mám v sebe od detstva

martul
3. sep 2024

@226lenka no tak potom neviem, čo čakáš, keď to máš v sebe, tak potom nedôveruj ani očnému, ani svojmu gynekológovi, ani obvodnému by si nemala, najlepšie je asi aj porodiť doma, lebo ktovie čo budeš mať za pôrodníka, tomu už budeš dôverovať?

kiki68
3. sep 2024

Tak si to daj v tehu este checknut. Ocny tlak zmeraju lahko.

226lenka
autor
3. sep 2024

@kiki68 dnes mi merali a očný tlak mám dobrý

monikkatt
3. sep 2024

@226lenka ocny tlak mas v poriadku a LEN podozrenie na zeleny zakal. Vobec ho nemusis mat. Nestresuj, vsetko bude v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre