Zdravé dieťatko napriek jednej zvýšenej hodnote na morfo ultrazvuku

murka2222
22. apr 2021

Zaujímalo by ma či sú mamičky ktoré mali krvné testy v prvom aj druhom trimestri úplne v poriadku, boli odoslané na morfologicky ultrazvuk v 19 týždni kôli veku na ktorom vyšla jedna hodnota zvýšená, následne doporučená amniocentéza. Narodilo sa napriek tomu zdravé dieťatko?

janap76
22. apr 2021

@murka2222 áno, gynekológ mi povedal, že syn bude mať na 100% downov syndróm !!! A nemá 😁 zdravý je a ešte nadpriemerne inteligentný 🙏💪 Držte a prajem všetko dobré 🍀❤️

janap76
22. apr 2021

@murka2222 Jaj a amniocentézu som odmietla 😊

kacena4
22. apr 2021

ano je tu viac diskusii na tuto temu

murka2222
autor
22. apr 2021

@janap76 ja idem na amniocentézu v pondelok, od včera som vo veľkom strese či bude dieťatko v poriadku.

lienocka2808
22. apr 2021

@janap76 a na zaklade coho vam povedal , ze bude mat na 100percent downov syndrom, ked na 100 percent vam to potvrdi len amniocenteza na ktorej ste neboli?

goodidea
22. apr 2021

@murka2222 my sme mali tiež vysokú pravdepodobnosť downovho syndrómu podľa výsledkov a máme úplne zdravé šikovné dievčatko

lienocka2808
22. apr 2021

@goodidea ved to , ze u screeningu sa hodnoti iba pravdepodobnost, nic ine. dokonca aj vysoka pravdepodobnost napr. 1:10 znamena, ze jeden plod z 10 bude mat DS. takze zbytocne mamicky len strasia a vacsina potom ma aj tak zdrave dieta a su zbytocne vystresovane.

deti95060810
22. apr 2021

už by som nikdy nešla na žiadne amnio... zbytočne veľa stresu. Treba veriť že bude všetko Ok....

murka2222
autor
22. apr 2021

@lienocka2808 nepovedal 100percent, hodnota NF na morfo ultrazvuku vyšla vyššia 6,33 a mám 38 rokov tak odporúčajú amniocentézu

murka2222
autor
22. apr 2021

@goodidea to je super že je zdravá

janap76
22. apr 2021

@lienocka2808 presne. Tieto testy sú o ničom. Mala som 1:9 a ten debil mi povedal to, čo som napísala vyššie. Mali by im za také reči brať licenciu. A tiež som mala 36 rokov. Na amniocentézu som nešla, lebo som si uvedomila že syna chcem nech by bol hocijaký. Bol môj splnený sen. Nechcela som ho ohroziť amniocentézou. Viac som sa bála toho, že oňho prídem, ako toho že nebude v poriadku. Ale zas keď niektorá mamička na amniocentézu ide, aby bola zbytok tehu v pokoji, tak aj to je dôležité 😊🙏🍀❤️☺️💪

barus26
22. apr 2021

no je iné keď riešime napr. tripple testy ktoré naozaj vychádzajú na hovno a je iné keď slečne/pani vyšla taká vysoka hodnota NF.. a na ultrazvuku v 12tt kedy sa prvýkrát meria tato hodnota to vyšlo ako? držím palce aby vsetko dobre dopadlo...

petamich
22. apr 2021

ja stale nechapem, preco v kazdej tretej teme tvrdime, ze triple su na hovno - triple vam povie pravdepodobnost = ak vyjde 1:8 na DS tak jedno z tych 8 deti zien s rovnakymi vstupnymi hodnotami ten DS mat skratka bude (a nie nemusite to byt prave vy ale to riziko a pravdepodobnost je neporovnatelne vyssia ako ked niekomu vyjde 1:580), triple sa ma brat ako indikacia - zvysene riziko a je potom na kazdej z nas ako s tym nalozi - ci ide na trisomy/nifty alebo rovno na amnio alebo ignoruje a veri, ze ona prave nebude ta 8.

lienocka2808
23. apr 2021

@murka2222 to nebola reakcia na vas prispevok.. Vyssie pani povedala, ze jej doktor povedal, ze na 100pwrcent bude mat jej dieta DS.

lienocka2808
23. apr 2021

@petamich testy celkovo nie su na hovno, ale ten proces okolo toho. Mozno ina forma by sa mala zvolit, ako ked vam pride pozitivny screening, co v podstate znamena iba vyssiu pravdepodobnost DS alebo razstepu, v porovnani rizika iba na zaklade veku tak kazda zena, ktora sa o to nezaujima a lekar jej to vacsinou nevysvetli tak panikari. Toto jebpodla mna najvacsi problem screeningovych testov. Cize ked mam 40 rokov a mam napr. Screening 1:200 na DS tak v 40tke nie je moj screening pozitivny, ale tento vysledok by znamenal pre 20 rocnu zenu uz pozitivny screening. A toto velmi vela zien nechape a stresuje. Dokonca niektore, co som si vsimla tu na MK zvyknu tvrdit, ze testy im vysli pozitivne na DS a mali aj tak zdrave dieta. To znamena, ze tomu vobec nerozumeju, ze ide len o PRAVDEPODOBNOST, nie o fakt, ze ich dieta bude chore. A v tomto vidim ten najvacsi problem, v interpretacii vysledkov a nevedomosti.

lienocka2808
23. apr 2021

@murka2222 a pritomnost nosovej kosti ste mali na ultrazvuku v 12.tyzdni? Je to hodnota NB v tehotenskej knizke, kuknite, ci tam mate krizik, ak ano, tak videli tam nosovu kost.

denden77
23. apr 2021

uplne suhlasim s @petamich
ja som za tie testy vdacna.. bez nich by som nic nevedela, lebo by som "automaticky ocakavala", ze bude vsetko ok.. vysledok 1:50.. poviete si pohoda, treba byt v klude a nic neriesit, nestresovat sa a uzivat si tehotenstvo.. ved to znamena "len tolko", ze 1 z 50 by bolo chore.. a tradaaaa, tie "hnusne testy" mali pravdu, co potvrdili trisomy a nasledne aj amnio.. trafila som prave to 1.. 🤷‍♀️

murka2222
autor
23. apr 2021

@barus26 hodnota v 12 týždni bola 1,9

murka2222
autor
23. apr 2021

@lienocka2808 to nevidím nikde napísané. Teraz na morfo ultrazvuku Grochal povedal že tam je. Keď pozeral telíčko tvrdil že všetky hodnoty sú ukážkové až kým sa mu nepodarilo odmerať tu hodnotu na hlavičke.

barus26
23. apr 2021

@murka2222 tak to nechápem že v 12 týždni taká krásna hodnota a teraz taká vysoka... No Grochal je zase profík, pochybujem, že by sa zmýlil.. Držím palce na tej amniocenteze

janap76
23. apr 2021

@lienocka2808 no v prvom rade si myslím, že to zle interpretujú niektorý gynekológovia 😏 ako ten môj bývalý gyndoš. Doslova mi povedal že syn bude na 100% dowňácik. Následne som si sama dohľadala info a uzavrela som si to presne tak, ako ste vysvetlila vyššie 😊 A pomohli mi aj príspevky na MK 🙏🍀

murka2222
autor
23. apr 2021

@barus26 ďakujem

lienocka2808
23. apr 2021

@murka2222 ono uz teraz je to jedno ze tam nosova kost je. Je dolezite aby ju tam bolo vidiet medzi 12 a14tyzdnom, kedy to mali pozerat so sijovym prejasnenim. Vacsina deti s DS ju v tomto tyzdni tehotenstva nema vyvinutu oproti zdravym detom.

murka2222
autor
23. apr 2021

@lienocka2808 aha to som nevedela

tancatanca
26. apr 2021

@murka2222 ahoj mne vyšla v 20tt len jedna jediná zlá hodnota a to nosova kostička odmietla som amniocentezu a teraz mám 4 týždne do pôrodu
Každý deň myslím pozotivne a verím že všetko bude v poriadku 🙂

murka2222
autor
26. apr 2021

@tancatanca držím palce aby bolo všetko v poriadku. . Ja som bola dnes na amniocentézu teraz vydržať kým budú výsledky.

lienocka2808
26. apr 2021

@murka2222 drzime palce, a dajte vediet, sama som zvedava, verim, ze vam vsetko dobre dopadne.

murka2222
autor
28. apr 2021

@lienocka2808 zdravím. Zrýchlené výsledky 99% zdravý chlapček 😊😁😁, nepredpokladajú žeby ešte niečo vyskočilo.

barus26
28. apr 2021

@murka2222 super 🍀

janap76
28. apr 2021

@murka2222 ❤️🍀🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre